CZ | SK | EN | DE | RU | FR | PL | ESP
O nás| Produkty| Fotogalerie| Obchodní informace| Kontakt
Vložit dotaz do poradny
Jméno: * Zadejte Váš dotaz
Email: *
Téma: ** nepovinné údaje - nemusíte vyplňovat
Dotaz:

Povinný údaj
Opište kód: 24085

     

Odesláním formuláře souhlasíte se zveřejněním zadaných údajů v poradně.
Regulace topného žebříku

Helena
      13.4.2024 21:10Odpovědět na email: helenaz@email.cz

Nevím přesně názvosloví, snad je dotaz pochopitelný :), děkuji.

Děkuji, bohužel návod k obsluze nemáme. asi mám banální dotaz, nemůžu však najít odpověď - v nájmu máme v koupelně topný žebřík jako součást ústředního topení. Hlavicí nahoře regulujeme teplotu, na druhé straně je šroub na odvzdušnění, ale nevím, jak pracovat se spodním výpustním kohoutkem, kdy a jak má být otevřený či zavřený.

Dobrý den,

BITHERM       19.4.2024 09:56


Vážená paní Heleno, Váš koupelnový radiátor je připojený k ústřednímu topení ve dvou bodech. Přívod je nahoře, jak uvádíte s hlavicí a zpátečka je ve spodu radiátoru. Zde uvádíte, že se jedná o výpustní kohout. Předpokládám, že je tento kohout připojený k trubce ústředního vytápění, tj. ke zpátečce. Pokud tomu tak je, musí být spodní kohout stále otevřený, aby mohla při vytápění teplonosná kapalina protékat koupelnovým radiátorem.

radiátor elektrický Bitherm

Vladimíra Adame
      8.12.2023 10:16Odpovědět na email: vladimiraadame@gmail.com

Adame Vladimíra

S pozdravom Vopred veľmi pekne ďakujem a želám krásne a pokojné sviatky. V prílohe posielam foto radiátora. Chcem sa opýtať, či by ste mi vedeli poradiť v čom môže byť chyba a ako by sa dala odstrániť. Píšem Vám pretože potrebujem pomoc a neviem na koho sa obrátiť v prípade, že mám elektrický kúpeľňový radiátor Bitherm a prestal nám hriať .... kontrolky na zohrievanie svietia ale radiátor nezohrieva.

Dobrý deň .

BITHERM       13.12.2023 08:56Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážená paní Vladimíro, pokud na regulátoru Vašeho elektrického koupelnového radiátoru signalizuje kontrolka provozní stav a nikoliv poruchový stav (- viz návod k radiátoru) a radiátor nehřeje, doporučujeme obrátit se na elektrotechnika ve Vašem okolí. Technik provede měření a identifikaci poruchy, která může být způsobena poruchou v elektrickém tělese anebo v elektronickém regulátoru. Pokud je porucha v regulátoru, doporučujeme regulátor odpojit a zaslat k nám do opravy nebo Vám můžeme dodat regulátor nový. V případě poruchy v elektrickém topném tělese, doporučujeme radiátor zaslat k nám do opravy nebo provést výměnu tělesa kvalifikovaným servisem.

radiátor

Oldřich
      15.11.2023 21:04Odpovědět na email: ohaiker@volny.cz

za deskový od té doby netopí. odvzdušněn je. Prosím vyměnil jsem radiátor žebrový

Dobrý den,

Topný žebřík

Prokopová
      29.8.2023 12:56Odpovědět na email: hopeful@centrum.cz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda lze změnit elektrický topný žebřík na normálně připojený do topné soustavy na kotel? Dá se vyjmout topná tyč? Děkuji

BITHERM       5.9.2023 15:35Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den paní Prokopová, elektrický trubkový koupelnový radiátor, který je vyroben z koupelnového otopného tělesa pro ústřední vytápění, lze demontovat a připojit na otopnou soustavu. Úpravu projednejte s topenářem a pokud je radiátor připojen pevně do elektrické instalace, je zapotřebí vyžádat odpojení od sítě kvalifikovaným elektrotechnikem.

Elektrický topný žebřík kape

Simona Langerová
      25.4.2023 05:59Odpovědět na email: simona.langerova@email.cz

Dobrý den, prosím o radu, kape mně elektrický topný žebřík, v místě kde kape je zrezivělý. Kape celkem dost. Co s tím? Děkuji

BITHERM       27.4.2023 11:49Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážená paní Langerová, pokud elektrický koupelnový radiátor není již v záruce, doporučujeme se obrátit na elektroservis nebo kvalifikovaného servisního technika ve vašem okolí. Pokud je elektrický radiátor naším výrobkem, doporučujeme jej zaslat k nám do opravy.

radiátor v noci nevypíná

Samková
      2.3.2023 14:11Odpovědět na email: masage-monika@seznam.cz

Bydlím v paneláku přes dvacet let. Rok co rok radiátory na noc, pokud nebylo pod nulou, vypínaly. Letos jedou pořád. Na bytové správě mi bylo sděleno, že mám za ty rok špatné termohlavice. Topenář mi po kontrole řekl, že jsou ok. Opět jsem kontaktovala bytovou správu a ta mi poslala své techniky. Ti mi řekli, že chyba je někde v soustavě a že se to bude řešit s teplárnou. Asi za 10 dní mi volali z bytové správy, že mám přijet zaplatit fakturu za zbytečný výjezd techniků. Celá zpráva ve faktuře byla vylhaná - prý jsem odmítla akceptovat jejich tvrzení, že je vše v pořádku a nechtěla podepsat protokol. Tito pánové u mne byli asi 5 minut, nic mi podepsat nedali a sami řekli, že je chyba v kotelně. Radiátory i když jsou na 3 což by mělo být 21 st. jsou abnormálně horké a nikdo neřeší proč. Taky hodně hučí. Poradíte mi prosím jak bych celou tuto situaci mohla řešit, na koho se obrátit? Děkuji.

BITHERM       6.3.2023 07:05Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážená paní Samková, v této záležitosti centrálního zásobování teplem v panelovém domě vám bohužel nedokážeme poradit. Pokud jste již komplikaci s vytápěním řešila s vašim topenářem a také odborníky od dodavatele tepla bez uspokojivého výsledku, doporučujeme se obrátit na právního poradce.

Elektrický radiátor nehřeje

Chrásková
      2.3.2023 08:14Odpovědět na email: akulka@centrum.cz

Dobrý den,
máme elektrický koupelnový radiátor Bitherm RE 10A a zdá se, že se po 11 letech rozbil - když je zapojen v síti, diodka slabě zeleně poblikává, nejde zapnout program sušení ani stálý záhřev - máme porouchaný regulátor, nebo něco jiného, máme koupit nový radiátor? Děkuji, Chrásková

BITHERM       5.3.2023 11:45Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážená paní Chrásková, elektronický regulátor RE10A vykazuje chybový stav. Doporučujeme regulátor vypnout na dobu 1 minuty a poté opět zapnout. Pokud se radiátor neuvede v činnost, doporučujeme regulátor odborníkem odpojit od přívodního kabelu a zaslat k nám do opravy. Na odkazu https://www.elvl.cz/topna-telesa/pdf/navod-re10a.pdf je k dispozici návod k regulátoru.

atypický koupelnový žebřík

Tomášová Dana
      23.1.2023 19:18Odpovědět na email: d.tom@hotmail.com

Chci do koupelny v podkroví nechat vyrobit koupelnový žebřík. V celém domě mám běžné radiátory jen v koupelně nemám žádný potřebuji dle vlastního návrhu zhotovit žebřík s jednou stranou částečně sešikmenou který by se dal snadno připojit ke stávajícímu okruhu jen provrtáním slabé příčky z vedlejší místnosti.Budu se těsit na vaší radu DT

BITHERM       24.1.2023 08:01Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážená paní Tomášová, rádi bychom vám poskytli optimální radu k realizaci vašeho přání. Vzhledem k tomu, že se bude jednat o atypický koupelnový radiátor, který má být připojený do otopné soustavy v sousední místnosti, doporučili bychom vám tuto záležitost projednat na místě s projektantem nebo alespoň topenářem, který by měl tuto zakázku realizovat. Z vašeho dotazu není zřejmé, jakým zdrojem je koupelna doposud vytápěná. Zda se jedná o teplovodní nebo elektrické podlahové vytápění nebo používáte infrazářič, či jiný zdroj. Lze také navrhnout samostatný elektrický koupelnový radiátor, který nevyžaduje připojení na otopnou soustavu z vedlejší místnosti a lze jej využívat celoročně k odkládání a sušení ručníků. Věříme, že se vám podaří nalézt optimální řešení, které splní vaše přání k vaší plné spokojenosti.

Kombinovaný radiator

Silva
      21.9.2022 00:52Odpovědět na email: silvinkalanikova@seznam.cz

Nejde ji zmírnit. Nevíte co s tím? Už mám fakt strach

Zda se mi ze topí až příliš, ale když otočím hlavičku k sobě nebo od sebe teplota je stejná. Mám v koupíme kombinovaný radiator.

Dobrý den.

BITHERM       30.9.2022 07:23Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážená paní Silvo, vašemu dotazu jsme moc neporozuměli. Pokud máte elektrický koupelnový radiátor, u kterého je porouchaná regulace teploty, je vhodné si prostudovat návod na obsluhu a následně se obrátit na prodejce, servis nebo přímo na výrobce. Rádi bychom vám poskytli konkrétnější odpověď, ale z vašeho dotazu nevíme, o jaké provedení radiátoru se jedná.

Upevnění žebříku

Kateřina Vlasáková
      13.5.2022 10:00Odpovědět na email: katy.p@centrum.cz

Dobrý den, uvažujeme o koupi elektrického žebříku Radiátor elektrický Elvl KDE 94x60 cm bílá. Chtěla jsem se zeptat,zda je volitelné umístění spodních úchytů. Do výšky 120cm od země bude obklad, ráda bych,aby byly úchyty navrtány nad obklad,ale spodní okraj žebříku končil ve výšce cca 80cm(samozřejmě se zohledněním toho,jak vyjdou vodorovné trubky radiatoru), aby na něj dosáhly pohodlně i děti. Děkuji.

BITHERM       13.5.2022 15:31


Dobrý den,
radiátor lze uchytit zalibovolné vodorovné trubky. Doporučujeme většinou uchytit radiátor za druhou nebo třetí trubku horní a spodní trubku radiátoru. Záleží samozřejmě také na velikosti radiátoru. Ve Vašem případě by vycházel úchyt cca 30-40 cm od spodní části do středového pole trubek. Radiátor v každém případě držet bude ale bude zde větší páka na spodní úchyty.

Připojení BK.ES na pospojování

Jiří Košař
      4.3.2022 11:31Odpovědět na email: Jkosar@seznam.cz

Dobrý den. Je nutné žebřík BK.ES, tedy jeho kovovou část, připojit na dodatečný zeleno-žlutý vodič, či nikoliv. Děkuji, JK

BITHERM       4.3.2022 12:56Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Košaři, pokud máte elektrický koupelnový radiátor BK.ES instalovaný v koupelně v souladu s přiloženým návodem a v souladu s příslušnými platnými technickými normami, zejména ČSN 33 200-7-701 ed. 2, pak není nutné radiátor připojovat na místní doplňující ochranné pospojování. Tato konkrétní problematika ochranného pospojování je v elektrotechnickém oboru poměrně hodně diskutovaná a proto byl vydán odborný výklad k normě přímo zpracovatelem normy ing. Karlem Dvořáčkem. Výklad je dostupný na internetu.

607910066

ivo Srámek MUDr.
      27.1.2022 23:26Odpovědět na email: ivo.sramek@seznam.cz

a nemaje zkušenosti se mi zdá, že zahřívá velmi pomalu. Je to prosím normální??? Jaká ja průměrná rychlost?

Omlouvám se, jsem naprostý laik. Montuji ohřívač DIRECT-E 96x630cm,

BITHERM       28.1.2022 09:31Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane doktore, naše firma nevyrábí ohřívač DIRECT-E 96x630cm a neznáme ani jeho výrobce, abychom se seznámili s technickými parametry výrobku. Pokud máte k výrobku návod, požádali bychom Vás o sdělení informací o jaký ohřívač jde, jeho příkon, rozměry a k jakému účelu je ohřívač určen. Zda se jedná o vytápění, či sušení ručníků nebo obuvi a pod.

Koupelnový žebřik topi nonstop

Růžena
      21.1.2022 08:11Odpovědět na email: ruzameda@seznam.cz

Dobrý den. Koupelnový žebřík topy stále a nejde vypnout. Po 2 měsících používání žebříku. Kdy normálně jel. Na koupání zapnuto a nahřival na noc vypnuto. Hlavice se otočí do polohy vypnuto a zapnuto ale topi pořád. Děkuji

BITHERM       21.1.2022 13:56Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážená paní Růženo, ve Vašem dotazu neuvádíte bližší informaci o koupelnovém žebříku, jeho typu a regulátoru který prokazuje vadu trvalého provozu bez možnosti jeho vypnutí. Pokud se jedná o náš výrobek, požádal bych Vás o informaci typového označení radiátoru, nebo můžete také uskutečnit komunikaci s technikem po telefonu na čísle 381 254 215.

Elektricky radiator na stenu

Denisa
      5.1.2022 21:20Odpovědět na email: Dendik.h@seznam.cz

Dobry den, chci se zeptat. Mame podlahove topeni a potrebujeme kvuli detem,ktery prijdou z venku mokry,nekde vysusit veci. Premysleli jsme o elektrickym zebriku v koupelne. Muze byt celorocne zapnuty v zasuvce? Doporucite nejaky o sirce 40cm a kabelu ,aby mel 2 metry? Vsechmy jsou jen na metr. Dekuji za odpoved Denisa

BITHERM       6.1.2022 10:09Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den paní Deniso, děkujeme Vám za Váš zajímavý dotaz. Elektrický trubkový radiátor do koupelny na stěnu Vám můžeme nabídnout a vyrobit i na zakázku dle Vašeho přání. Pokud by Vám však rozměrově vyhovovala šíře radiátoru 45 cm, pak bychom zvolili radiátor ze standartní nabídky s kabelovým přívodem upraveným dle Vašeho přání tj. 2 m. Můžeme Vám také nabídnout řešení vysoušení mokrého oblečení vyhřívaným věšákem, viz odkaz https://www.elvl.cz/susaky-rucniku/hot-tree.php . Věšák lze umístit do zádveří, šatny nebo jiného vhodného prostoru bytu. Pro vysoušení promočeného oblečení a obuvi lze použít také vysoušeč obuvi, viz odkaz https://www.elvl.cz/vysousece-obuvi/bo-400.php . Elektrické koupelnové radiátory, věšáky a vysoušeče obuvi připojené do síťové zásuvky lze provozovat celoročně. Z důvodu požadavku na ekonomický provoz doporučujeme na přívodu použít např. regulátor RE10A, viz odkaz https://www.elvl.cz/topna-telesa/re10a.php , který je celoročně zapojen v síťové zásuvce a Vy máte možnost uvést do provozu program sušení stisknutím tlačítka na regulátoru.

v létě topná tyč nebo kotel?

Martin
      4.1.2022 12:38Odpovědět na email: mahom@centrum.cz

Dobrý den, co je prosím ekonomičtější varianta v létě? Ohřívat kombinovaný žebřík topnou tyčí, nebo plynovým kondenzačním kotlem? Děkuji Martin

BITHERM       5.1.2022 13:58Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Pane Martine, pokud máte umístěný plynový kondenzační kotel v koupelně vedle koupelnového žebříku a kotel je využívaný i k ohřevu užitkové vody, pak lze předpokládat, že nepotřebujete mít koupelnový radiátor doplněný o elektrické topné těleso za účelem sušení použitých ručníků v letním období. Je však zapotřebí řešit regulaci na přívodu teplé vody do koupelnového radiátoru.

v létě topná tyč nebo kotel?

Martin
      4.1.2022 12:33Odpovědět na email: mahom@centrum.cz

Martin

Děkuji Kotel v létě bud ohřívat sice vodu ale ne topné okruhy podlahovky. co je prosím ekonomičtější varianta v létě? Ohřívat kombinovaný žebřík topnou tyčí, nebo plynovým kondenzačním kotlem?

Dobrý den,

topná tyč

Michaela
      15.12.2021 17:50Odpovědět na email: misapatockova@post.cz

Dobrý den, mám starší koupelnový žebřík značky Isan (cca 93 x 45) a odešla mi letos topná tyč - má chyba (chyběla kapalina a já ho zapla). Zajímalo by mě, jaký výkon topné tyče je doporučen výrobcem pro tento žebřík. Konkrétní model už nedohledám, ale z těch současných se nejvíce podobá asi na Grenada. Někde jsem našla 380W, ale to je minimum, maximum nebo jen orientační? A také tyč je u mého radiátoru instalovaná do levé spodní sběrnice (z mého pohledu, když koukám na zeď). Poradili byste, jaká tyč bez regulátoru je vhodná? Moc se v tom nevyznám.. Předem děkuji

BITHERM       16.12.2021 09:54Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážená paní Michaelo, Váš dotaz by měl být adresovaný k výrobci radiátoru. Pokud si však přejete získat informaci od nás, potřebovali bychom znát ještě bližší informaci k radiátoru. Zda se jedná o samostatný elektrický koupelnový radiátor, nebo se jedná o koupelnový radiátor připojený na ústřední vytápění v kombinaci s elektrickým topným tělesem. Pro trubkový koupelnový radiátor o rozměru 93 x 45 cm a tepelným výkonem 380 W při 75/65/20°C, by měl být příkon elektrického topného tělesa maximálně 300 W. Výměnu tělesa by měl provádět odborník s elektrotechnickou kvalifikací. Pokud se však jedná o samostatný elektrický koupelnový radiátor, doporučujeme opravu zadat specializovanému servisu nebo přímo výrobci radiátoru.

topná tyč

Petr
      1.12.2021 20:36Odpovědět na email: petrkuhn@centrum.cz

Dobrý den, rád bych částečně pomohl plynovému kotli, který vytápí náš byt tím, že bych do nějakého z radiátorů vložil topnou tyč. Nabízí se koupelnový žebřík, ale tím by se jednalo o nejvýše položený radiátor a nevím, zda by tedy teplá voda správně obíhala a ředila se. Zároveň nevím, zda je možné topnou tyč namontovat i do obyčejného radiátoru. Děkuji za odpověď

BITHERM       3.12.2021 09:20Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Petře, odpověď na Váš dotaz lze považovat za alchymický až výzkumný úkol ve vytápění bytu. Hned v úvodu lze uvést, že realizace Vašeho záměru je technicky reálná, avšak nikoliv ekonomicky efektivní. Nejprve je však důležité si položit otázku, co je důvodem Vašich úvah? Pokud máte pro vytápění bytu zdrojem tepla plynový kotel s rozvodem ústředního vytápění a plynový kotel výkonem nesplňuje požadavky na komfortní vytápění, bude vhodnější řešit zdroj tepla a regulaci vytápění. V tom případě bude vhodné se obrátit na odborníka, projektanta ve vytápění, se kterým celou záležitost projednáte na místě a dospějete k efektivnímu řešení.

Radiatory

Radek
      19.11.2021 11:27Odpovědět na email: matulkar@seznam.cz

Dobrý den díky za radu. Dvakrát jsem pořádně odvzdusnil radiátory a už to kapání vody není slyšet. Jen se malinko ozve voda když přidám na termostatické hlavici tráva z 2 na 5. Ale to bude normální.

Zavzdusneny radiator

Radek
      14.11.2021 22:12Odpovědět na email: matulkar@seznam.cz

Dobrý den mám dotaz. Máme plynové topení a při spuštění kotle a ohřátí radiátorů někdy v nějakých radiatorech je slyšet tekoucí voda. Radiátory topí normálně jen ten zvuk tekoucí vody. Radiátory jsou odvzdusneni. Díky za odpoved

BITHERM       15.11.2021 10:03Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Radku, příčinou vydávaného zvuku tekoucí vody v radiátorech je nejspíš nedostatečné odvzdušnění celé otopné soustavy. Také příčinou může být značná rychlost proudění vody topným okruhem, která se nastavuje na oběhovém čerpadle u zdroje tepla. Doporučujeme provést důkladné odvzdušnění otopné soustavy, která musí být při odvzdušňování v klidovém stavu. Odvzdušňování doporučujeme provést i několikrát po sobě v průběhu několika dnů v období topné sezóny.

Dotaz

Ruda
      7.11.2021 09:46Odpovědět na email: Rudol33@post.cz

Dobrý den, měl bych takoví problém a nevím na koho se obrátit el. žebřinové topení nám začalo zničeho nic více brát elektriku a taky když ho dáme do zásuvky tak dole je úplně studený a u prostřed horký nevíte čím by to mohlo být

BITHERM       8.11.2021 09:11Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den pane Rudo, pokud máte problém s elektrickým koupelnovým radiátorem, jeho provozem a spotřebou elektrické energie, doporučujeme Vám se obrátit na revizního technika elektrických zařízení a požádat ho o revizi, respektive o přeměření el. parametrů radiátoru. Je možné se také obrátit přímo na dodavatele radiátoru, který Vám radiátor dodal a instaloval. Co se týká chladné spodní části radiátoru při jeho provozu, vysvětlení naleznete na odkazu https://www.elvl.cz/onas/clanek-20.php .

Susak na rucniky

Michal
      25.10.2021 19:52Odpovědět na email: mihal.pavelka@centrum.cz

Dobrý den, rád bych zeptal zdali nabízíte nástěnný sušák na ručníky s připojením do zásuvky na levé straně. Děkuji.

BITHERM       26.10.2021 14:24Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Michale, sušáky na ručníky s přívodním kabelem a síťovou vidlicí lze připojit do zásuvky umístěné po levé straně nebo do zásuvky umístěné po pravé straně sušáku. Sušák S60K je otočného provedení, takže jej lze natočit podle místní dispozice v koupelně nebo umývacího prostoru. Viz odkaz na produktový list https://www.elvl.cz/susaky-rucniku/pdf/list-s60k.pdf. Sušák Liner je pevného provedení a umožňuje orientovat připojení jak z levé tak z pravé strany. Sušák je řešen pro sestavu i několika sušáků nad sebou orientovaných na jednu stranu libovolně zvolenou nebo může být skladba střídavě orientovaná. Viz odkaz na produktový list https://www.elvl.cz/susaky-rucniku/pdf/list-liner.pdf. Další sušáky v provedení koupelnových radiátorů lze také nabídnout pro připojení do síťové zásuvky umístěné po levé straně nebo po pravé straně. Požadavek je potřebné uvést přímo v objednávce a radiátor bude pro Vás vyrobený dle Vašeho zadání.

Susak rucniku nebo radiator

Tereza
      17.10.2021 19:00Odpovědět na email: terezacvrckova@seznam.cz

Dekuji Tereza

chtěla bych si pořídit do předsíně topeni na suseni mokrych věcí z venku. Mame podlahové topni a nedomysleli jsme, ze deti budou chodit z venku mokre. Muzete mi prosím poradit jaký druh pořídit? Susak rucniku nebo radiator s topnpu tyčí? Rozdil mezi vykony a vyhrivanim je jaky?

Dobrý den,

BITHERM       18.10.2021 09:37Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážená paní Terezo, záležitost sušení mokrého oblečení a obuvi v předsíni, po příchodu z venku v době nepříznivého počasí, můžete snadno vyřešit vyhřívaným věšákem HOT TREE, který má příkon pouhých 60 W, viz odkaz https://www.elvl.cz/susaky-rucniku/pdf/list-hot-tree.pdf . Pro ukládání a sušení obuvi lze do zádveří umísti vysoušeč obuvi BO 120 o příkonu 120 W, viz odkaz https://www.elvl.cz/vysousece-obuvi/pdf/list-bo-120.pdf . Oba sušáky lze celoročně využívat k odkládání svršků a obuvi. Pouze v době dešťů nebo v zimním období a také po příchodu dětí z venku, se pouze zapnou do provozu sušení a dochází k pozvolnému vysoušení. Použití trubkového elektrického koupelnového radiátoru vyžaduje pevnou montáž na stěnu a obvykle má podstatně větší elektrický příkon než doporučený vyhřívaný věšák HOT TREE. Trubkový radiátor je především z funkčního a estetického hlediska určen do koupelny a jeho umístění v předsíni by bylo nepraktické. Pokud však máte zájem do zádveří umístit elektrický radiátor, který slouží k odkládání svršků a jejich sušení, můžeme Vám nabídnou elektrický radiátor BITHERM Techo Lux viz odkaz https://www.elvl.cz/designove-radiatory/pdf/list-techo-lux.pdf nebo BITHERM Comfort Lux na odkazu https://www.elvl.cz/designove-radiatory/pdf/list-comfort-lux.pdf . Radiátory jsou vybaveny věšáčky a zrcadlem. Design a elektrický příkon bychom upravili dle Vašich požadavků.

Velmi horký

Martina
      22.9.2021 19:06Odpovědět na email: volcommoose@seznam.cz

Dobrý den...chtěla jsem se zeptat zda je normální aby topný žebřík při zapojení do zásuvky byl tak horký(hřál natolik aby se na něm neudržela ruka?) Je teď zapojen po delší odstávce po létě..děkuji za odpověď..

BITHERM       23.9.2021 07:52Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážená paní Martino, pokud se jedná o elektrický koupelnový radiátor určený k sušení ručníků, je normou ČSN EN 60335-2-43 ed.2 čl. 11.101 stanoveno oteplení pro kovové a lakované povrchy max. 60 K. Hodnota oteplení je založena na teplotě okolí (teplota v místnosti) 25 °C. To znamená, že povrchová teplota Vašeho elektrického koupelnového radiátoru může dosáhnout nejvýše 85 °C.

Uzemnění topného žebříku

Salajová
      2.9.2021 08:35Odpovědět na email: lekarna.arnika.budisov@seznam.cz

uzemnění? Děkuji

Dobrý den, na otopný žebřík mi bylo odborně provedeno uzemnění ,ale konec drátu vyvedený u žebříku v koupelně nebyl nijak napojen.Jak,prosím,dokončit

BITHERM       3.9.2021 09:57Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážená paní Salajová, na Váš dotaz nelze poskytnout jednoznačnou odpověď, která by Vám pomohla vyřešit dokončení napojení konce drátu uzemnění od otopného žebříku v koupelně, jak uvádíte. Vámi citované odborně provedené uzemnění otopného žebříku v koupelně vychází z požadavku technické normy ČSN 33 2000-7-701 ed. 2, která v článku 701.415.2 Doplňková ochrana uvádí požadavky na doplňující ochranné pospojování v prostorách s vanou nebo sprchou. Vzhledem k té skutečnosti, že se jedná o záležitost odbornou, kterou v praxi smí provádět pouze kvalifikovaní odborníci v elektrotechnickém oboru, doporučujeme Vám se obrátit v této věci na odbornou firmu nebo revizního technika elektrických zařízení. Ten posoudí po odborné stránce danou situaci a navrhne řešení, které je nezbytné provést, neboť se jedná o Vaší bezpečnost a bezpečnost Vašich blízkých. Další informace k této problematice lze nalézt na odkazu https://www.elvl.cz/onas/pdf/clanek-2.pdf .

reklamace topného žebříku

Oldřich Matouš
      24.8.2021 15:38Odpovědět na email: matous.o@volny.cz

Děkuji Matouš

Může prodejce požadovat, abych zboží od něj zakoupené na své náklady zabalil a zaslal výrobci?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli při reklamaci elektrického topného žebříku, kde závada je jednoznačně v topné patroně s termostatem, mám nárok na opravu-výměnu topné patrony v bytě, nebo zda musím žebřík odmontovat a dovézt prodejci. Zboží jsem kupoval od prodejce i s topnou patronou a náplní.

BITHERM       26.8.2021 07:07Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den, k zakoupenému výrobku u prodejce je přibalen návod k použití a záruční list, kde jsou uvedené podmínky případné reklamace výrobku v záruční době. Proto je důležité s příslušným návodem a záručními podmínkami při zakoupení výrobku se seznámit a řídit se jimi. Pokud dojde k poruše na výrobku nedodržením některých z podmínek montáže, obsluhy a provozu výrobku, není ze strany výrobce reklamace uznána. Do záruční opravy musí být výrobek zaslán se záručním listem a pečlivě zabalen, aby se předešlo dalšímu poškození způsobenému přepravou.

Kapání v topném žebříku

Gabriela
      3.8.2021 05:02Odpovědět na email: gab.malkova@email.cz

Mockrát děkuji za odpověd

Tak se tedy ptám : je to normální? Nemám se bát? Nebude mě to stát voda? Už den slyším kapání v koupelně a dnes jsem zjistila, že to kape vevnitř topného žebříku. Bydlíme v podnájmu a v životě jsem tento typ věci na vytápění neměla.

Dobrý den,

BITHERM       3.8.2021 14:37Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážená paní Gabrielo, z Vaší informace v dotazu ke koupelnovému radiátoru nelze jednoznačně definovat příčinu zvukového projevu kapající vody uvnitř radiátoru. Pokud je radiátor připojený na soustavu ústředního vytápění, bude vhodné radiátor odvzdušnit. Pokud se jedná o samotný elektrický koupelnový radiátor, je vhodné se nejprve přesvědčit, zda ke zvukovému projevu dochází za provozu a nebo ve vypnutém stavu, kdy je radiátor zcela chladný. U některých elektrických radiátorů při zapnutí a náběhu na provozní teplotu může docházet k slabému cvakání či podobnému projevu. Pokud byste nám sdělila typ radiátoru, rozměr a způsob provozování, pokusili bychom se nalézt konkrétní příčinu zvukového projevu.

nerez elektrický sušič ručníků do zóny 1

Martina
      25.3.2021 21:09Odpovědět na email: martina1novotna@gmail.com

Dobrý den, můžete mi prosím doporučit nějaký nerez elektrický "žebříček" do zóny 1 - nad vanu? Děkuji Novotná

BITHERM       26.3.2021 11:16Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážená paní Novotná, elektrický koupelnový radiátor v provedení nerez vám můžeme nabídnout pouze do zóny 2 a mimo tuto zónu v prostoru koupelny nebo sprchy. V zóně 1 elektrický radiátor nelze umístit, pouze sušič ručníků viz ČSN 33 2000-7-701 ed. 2. Sušič ručníků je v této zóně vystaven stříkající vodě, kde na nerezovém povrchu zůstává nesnadno omyvatelná stopa a také je na něj kladen značný požadavek z hlediska instalace a připojení k elektrické síti viz citovaná ČSN . Pokud nemáte možnost umístit radiátor mimo zónu 1, navrhli bychom Vám výrobu elektrického sušiče ručníků na zakázku do zóny 1, se specifikací jeho umístění, obsluhy a jeho pevného připojení k elektrické instalaci.

Zebrikovy el radiátor montaz

Zuzana
      20.3.2021 14:42Odpovědět na email: sju@email.cz

Dobry den, je možné el žebřík namontovat “vzhůru nohama”? Zásuvku máme ve vysoko.

BITHERM       22.3.2021 07:47Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den, elektrické koupelnové radiátory nesmí být instalované v poloze, kterou uvádíte, to znamená s elektrickým topným tělesem nahoře. V této poloze by došlo k poškození radiátoru, kabelového přívodu a následně by došlo k požáru. Z tohoto důvodu je v návodu uvedeno, že nesmí být radiátor v této poloze instalovaný, viz odkaz na návod

https://www.elvl.cz/koupelnove-radiatory/pdf/navod-bk-e.pdf

a důsledek této chybné instalace je na obrázku.

Koupelnové elektrické těleso

David
      2.3.2021 18:40Odpovědět na email: kub.da@seznam.cz

DK

Dobrý den, lze napojit koupelnové elektrické těleso (žebřík) pomocí prodlužky? Jelikož zásuvka je na druhé straně koupelny. Díky za odpověď a přeji fajn den

BITHERM       3.3.2021 11:06Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Davide, prodlužovací pohyblivé kabelové přívody jsou určené pro dočasné připojení elektrických spotřebičů viz ČSN 34 0350 ed. 2. Pokud se jedná o připojení elektrického koupelnového radiátoru, který je pevně instalovaný, neměl by být připojen přes prodlužovací přívod. Obzvlášť v prostoru koupelny, kde jsou specifikované požadavky na elektrickou instalaci technickou normou ČSN 33 2000-7-701 ed. 2 Zařízení jednoúčelová a ve zvláštních objektech – Prostory s vanou nebo sprchou. Ochranou elektrických vedení, jejich uložením v jednotlivých zónách se zabývá článek 701.512.3.

Koupelnový radiátor

Lenka
      18.2.2021 06:43Odpovědět na email: Lenkasimi@seznam.cz

Dobrý den, máme koupelnový radiátor s termostatem. Ráda bych se dr zeptala zda je možné mít ho zapnutý celý den. Teď v zimě jede prakticky stále. Děkuji Lenka T.

BITHERM       19.2.2021 12:53Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážená paní Lenko, elektrický koupelnový radiátor s regulací prostorové teploty je právě vybaven tímto regulátorem, aby nedocházelo při sušení ručníků k přetápění místnosti, pokud nepožadujeme rychlé intenzivní sušení, které regulátor také nabízí. Pokud v zimním období používáte koupelnový radiátor hlavně k vytápění koupelny, radiátor lze provozovat s nastavenou regulací prostorové teploty trvale. Záleží však na Vás, zda je pro Vás využívání elektrického koupelnového radiátoru k vytápění koupelny ekonomicky výhodné. Zda máte přímotopnou sazbu k odběru elektrické energie a zda je přívod k el. radiátoru blokován ve vysokém tarifu.

Radiátor

Jméno nevyplněno
      15.2.2021 15:05Odpovědět na email: jitkabilkova@tiscali.cz

Dobrý den, chci nahradit žebrový radiátor v koupelně žebříkovým. Starý radiátor je ocelový, 60 x 20 cm, 10 žeber. Jak velký radiátor mu odpovídá? Děkuji předem za odpověď.

BITHERM       17.2.2021 16:20Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den, u Vašeho stávajícího ocelového článkového radiátoru nelze jednoznačně určit tepelný výkon bez znalosti konkrétních technických parametrů deklarovaných výrobcem. V tomto případě Vám však můžeme orientačně nabídnout odhad tepelného výkonu na jeden článek při ∆T = 50 K, který se pohybuje u podobného článkového radiátoru klem 100 W. U náhrady radiátoru s deseti články lze počítat s potřebným výkonem pro trubkový radiátor kolem 1000 W. Z naší nabídky Vám potřebný výkon zajistí například koupelnové otopné těleso BK o rozměru 600 x 1850 mm, které má tepelný výkon při ∆T 50 K 1148 W.

Připojení elektrického topného žebříku

Tomáš
      16.1.2021 11:50Odpovědět na email: kattany@seznam.cz

Dobrý den, existuje el.topný žebřík s připojením v levo nahoře? Původně tam byl teplomet a nechce se mi sekat elektriku do pravého dolního rohu. Díky za odpověď

BITHERM       18.1.2021 15:40Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Tomáši, elektrický koupelnový radiátor s elektrickým topným tělesem umístěným do horní části stojiny radiátoru z hora dolu Vám bohužel nenabídneme. Lze tuto Vaší záležitost řešit, pokud nechcete sekat ve zdi drážku pro kabel, běžným elektrickým koupelnovým radiátorem, který bude mít dostatečně dlouhý přívodní kabel. V elektroinstalační krabici bude přívodní kabel opatřen odlehčovací sponou chránící kabel proti vytržení. Z estetického a praktického hlediska to však není optimální řešení.

Topná tyč v deskovém otopném tělesu

Ondřej Prošek
      28.12.2020 21:52Odpovědět na email: Ondrej.prosek97@seznam.cz

Dobrý den chci se zeptat zda jde použít topnou tyč v deskovém radiátorů máme doma waf staré plynové a chci vyměnit děkuji za odpověď

BITHERM       4.1.2021 07:25Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Prošku, z Vašeho dotazu nelze jednoznačně usoudit, co konkrétně máte na mysli. Pokud se jedná o použití elektrického topného tělesa (těleso určené do koupelnového trubkového radiátoru pro kombinovaný provoz) pro jeho montáž do deskového radiátoru za účelem elektrického přímotopného vytápění místnosti, nelze toto řešení doporučit z několika důvodů. Elektrická topná tělesa pro trubkové koupelnové radiátory jsou konstrukčně řešena pro vertikální pracovní polohu a tomu odpovídá uložení bezpečnostních prvků, kterými je omezovač teploty a tepelná pojistka. Deskové radiátory nejsou uzpůsobené pro instalaci elektrického topného tělesa. Konstrukční úprava deskového radiátoru za účelem umístění el. tělesa je zásahem do konstrukce a nelze dále uplatnit záruku. Na elektrické topidlo se vztahují příslušné předpisy, které v případě vašeho záměru je nezbytné akceptovat.

koupelnový žebřík částečně neřeje

Michael Bezděk
      19.12.2020 18:11Odpovědět na email: michabe@seznam.czk

Koupelnový žebřík 1200 x 450 mm Korado,přívod teplé vody nahoře vlevo, odvod dole vpravo přes regul. ventil -imbus,šroubovák, samotíž i čepadlo, nehřeje střední část radiátoru ani na jeden system.Poraďte prosím. Díky.

BITHERM       21.12.2020 09:47Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Bezděku, vzhledem k tomu, že jsme se u podobných koupelnových radiátorů se zapojením do otopné soustavy shora dolů nesetkali s obdobným problémem, který uvádíte, doporučili bychom Vám tento dotaz podat do diskuzního a poradenského fóra TZB-info na odkazu https://forum.tzb-info.cz/ . Zde se k problematice vytápění, která tíží uživatele, vyjadřují odborníci se zkušenostmi získanými praxí v oboru a také uživatelé zařízení, které podobná nepříjemnost potkala. Z našeho pohledu lze přisuzovat projevující se vadu špatnému zatékání teplonosné kapaliny do střední horizontální části tělesa, které může být spojeno s větším vnitřním odporem způsobeným zaústěním trubek do rozvodné a sběrné komory.

Vytápění podkroví bez zapojení do topného oběhu

Zadina
      30.11.2020 13:57Odpovědět na email: zadinabob@gmail.com

Dobrý den, obracím se s technickým dotazem. Máme předělání podkroví k bydlení resp. spaní o rozměrech 4x3x2,1m bez rozvodu. Lze namontovat do litinoveho radiatoru topnou patronu jako do zebriku a bude to mít potřebný efekt? Tento typ radiátoru kdysi údajně vyráběla firma korado, ale již ne.
Děkuji za odpověď.

BITHERM       30.11.2020 14:11Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Zadino, pokud máte na mysli samostatný litinový článkový radiátor, který je určený do soustavy ústředního vytápění a Vy si jej přejete použít jako samostatný elektrický radiátor (elektrický přímotop) bez připojení do otopné soustavy, pak lze tuto úpravu považovat za výrobu elektrického radiátoru, na kterou se vztahují předpisy a požadavky kladené na výrobce elektrických radiátorů. Snazší je vybrat si na trhu vhodný elektrický přímotop, který bude splňovat Vaše požadavky a také bude zajišťovat bezpečnost a spolehlivost provozu. Firma KORADO v minulosti vyráběla otopné těleso deskové konstrukce RADIK COMBI VK s možností zabudování elektrického tělesa pro kombinovaný způsob vytápění. Samostatné elektrické deskové radiátory nevyráběla.

Nenaplněný el. koupelnový radiátor (žebřík)

Stanislav Roun
      14.11.2020 19:17Odpovědět na email: jitar2@seznam.cz

Vážený pane Šojdle, překvapuje nás, že jste si zakoupil v obchodní síti elektrický koupelnový radiátor bez náplně. Ve Vašem případě bude vhodné radiátor reklamovat u Vašeho prodejce nebo dodavatele. Elektrický koupelnový radiátor je vždy kompletní včetně náplně, bez které nemůže být provozován. V případě, že Vám prodejce prodal koupelnové otopné těleso a k němu Vám prodal elektrickou topnou tyč a doporučil Vám, aby jste si otopné těleso doma sám zkompletoval a naplnil, jak již známe z praxe některých prodejců, jde o jisté riziko a odpovědnost, kterou přebíráte na sebe. Z důvodu, abyste se nevystavoval nebezpečí z provozování elektrického topidla vyrobeného vlastním přičiněním, doporučujeme Vám otopné těleso a elektrickou tyč vrátit prodejci. Elektrický koupelnový radiátor vyrobený v souladu s příslušnými předpisy Vám můžeme dodat, pokud si jej vyberete z naší nabídky nebo nám můžete zaslat Vaše otopné těleso s el. topnou tyčí s příslušnými průvodními dokumenty ke kompletaci a naplnění. Informaci o naší technologii plnění naleznete na našich webových stránkách na odkazu https://www.bitherm.cz/informace/pdf/porovnani.pdf . V případě Vašeho zájmu Vám cenu kompletace a plnění zašleme na Vaší e-mailovou adresu. Je nám líto, že Vám nemůžeme poskytnout příznivější informaci. Pokud se rozhodnete pro naší službu, zakázku vyřídíme obratem a výrobek bude opatřen Protokolem o kusové zkoušce a doplněn příslušným Návodem k obsluze.

TEXT 3.6.2015 18.5.2016 09:54 -----------------------------------

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Zakoupili jsme nenaplněný el. koupelnový radiátor a při hledání jakým množstvím kapaliny radiátor naplnit jsme ve Vaší poradně narazili na Vaši odpověď z 3.6.2015 jinému tazateli s podobným dotazem (přikládáme). Chci se zeptat, zda stále platí, že bychom nenaplněný radiátor měli reklamovat a vrátit prodejci? Můžete nám, prosím, sdělit jestli prodejce porušil nějaké předpisy a případně o jaké předpisy se jedná, abychom na jejich základě mohli reklamaci uskutečnit? Moc děkujeme. Stanislav a Jitka Rounovi

BITHERM       16.11.2020 10:37Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den Rounovi, odpověď ze dne 3.6. 2015 v naší poradně na dotaz naplnění elektrického koupelnového radiátoru, respektive výroba elektrického koupelnového radiátoru zákazníkem na doporučení prodejce otopného tělesa a elektrické topné tyče, stále platí a jak je vidět, je stále aktuální. Důvod spatřujeme v tom, že na trhu se prodávají samostatná trubková koupelnová otopná tělesa, určená do soustavy ústředního vytápění a pro kombinovaný provoz ÚT/EL jsou prodávaná elektrická topná tělesa. Kombinovaný způsob vytápění koupelnovým otopným tělesem bohužel do současné doby není definován žádným technickým předpisem a ani zákonnou normou. Pouze výrobci koupelnových otopných těles v průvodní dokumentaci tento způsob doporučují a zároveň pro příslušný rozměr otopného tělesa doporučují příslušný příkon el. tělesa. Na základě této informace obchodníci přistupují ke klamání zákazníka a doporučují kompletaci koupelnového otopného tělesa s el. tělesem a jeho naplnění kapalinou vlastním přičiněním zákazníka. Ve skutečnosti svým jednáním přenášejí výrobu elektrického koupelnového radiátoru na zákazníka. Výrobce elektrických koupelnových radiátorů má povinnosti a odpovědnost danou platnými předpisy a technickými normami zejména:
- zákon č. 22/1997 Sb. o technických požadavcích na výrobky
- zákon č. 90/2016 Sb. o posuzování shody stanovených výrobků při jejich dodávání na trh
- harmonizované právní předpisy EU 2014/30/EU a 2014/35/EU a následující nařízeními vlády ČR NV č. 117/2016 Sb. a NV č. 118/2016 Sb. v platném znění
- harmonizované normy ČSN EN 55014-1 ed. 3 : 2007, ČSN EN 55014-2 ed. 2 : 2015, ČSN EN 61000-3-2 ed. 4 : 2015, ČSN EN 61000-3-3 ed. 3 : 2014, ČSN EN 61000-6-3 ed. 2 : 2007, ČSN EN 60335-1 ed. 3 : 2012, ČSN EN 62233 : 2008, ČSN EN 60335-2-43 ed. 2:2004 čl. 11 a/and 19.
Pokud se týká Vašeho obchodního vztahu s prodejcem radiátoru, lze hledat oporu při vrácení zboží v občanském zákoníku.

elektrický topný žebřík

Michal Volný
      6.11.2020 08:53Odpovědět na email: michal@neywer.cz

Dobrý den, prosím o informaci, jestli bude elektrický topný žebřík fungovat, když ho namontuju obráceně, tedy topnou tyčí nahoře. Mám zásuvku 220 pod stropem.

BITHERM       6.11.2020 15:15Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Pane Volný, pokud jste si zakoupil elektrický trubkový koupelnový radiátor, určitě naleznete v přiloženém návodu důležitou informaci na umístění a montáž. Výrobci obvykle tuto informaci sdělují ve formě grafického vyobrazení radiátoru, takže požadovanou informaci není nutné hledat v textové části návodu.

Žebřikový radiator

Ladislav
      18.10.2020 13:04Odpovědět na email: ladan154@seznam.cz

Dobrý den.Bydlime v bytovce ve3poschodi.V koupelně máme žebřikový radiator.Který topý pouze do pulky a vrchni čast nee.I když jsem odvzdusnil.Ke by mohla byt přicina??

BITHERM       20.10.2020 13:15Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Pane Ladislave, ve Vašem dotazu uvádíte pouze základní informaci o problému. Abychom Vám mohli poskytnout radu vedoucí k odstranění nedostatečného zatékání topné vody do radiátoru při vytápění soustavou ústředního vytápění, bylo by vhodné nejprve poskytnout některé další informace k otopné soustavě na kterou je připojený koupelnový trubkový radiátor, způsob připojení radiátoru (spodní středové, připojení zdola dolu, z hora dolu …), zda je otopná soustava vybavena oběhovým čerpadlem a také konstrukční provedení koupelnového radiátoru, respektive typ radiátoru. Pokud jste koupelnový radiátor správně a dostatečně odvzdušnil v klidovém stavu otopné soustavy, aby případný vzduchový polštář mohl být z radiátoru odveden, připojovací armatury radiátoru jsou zcela otevřené, hladina kapaliny dosahuje až po okraj odvzdušňovacího ventilu koupelnového radiátoru a radiátor v předchozím období při provozu soustavy ústředního vytápění hřál celým povrchem, bude vhodné se obrátit na kvalifikovaného topenáře ve Vašem okolí a společně tuto záležitost řešit.

velikost ventilu

Lucie
      19.9.2020 11:30Odpovědět na email: luciezav12@seznam.cz

dobrý den,bude nám sedět na DN15 tento ventil o NOVASERVIS FERRO termostatická hlavice, GT12 závit M30 x 1,5

BITHERM       22.9.2020 07:15Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážená paní Lucie, rozměr DN 15 je rozměr vnějšího závitu v palcích tj. 1/2" a má průměr 15 mm. Rozměr M30 x 1,5 je rozměr metrický a má průměr 30 mm. Takže na průměr 15 mm rozhodně nenašroubujete termostatickou hlavici s maticí s metrickým závitem o průměru 30 mm. Ale pokud máte termostatický ventil na potrubí DN 15 se závitem pro instalaci termostatické hlavice o rozměru M30 x 1,5 , pak je vše v pořádku a hlavici na ventil našroubujete.

Topná tyč do radiatoru

Jan
      1.9.2020 11:12Odpovědět na email: Jenda.honza.sima@gmail.com

Jan Šimeček

Děkuji Jak poté doplním vodu zpěz do systému? Lze vypustit vodu jen z tohoto žebříku aniž bych musel vypouštět celý systém? Chtěl bych do topného žebříku v koupelně, který je připojený na TUV a TČ přidat ještě elektrickou tyč. Žebřík to umožňuje.

Dobrý den,

BITHERM       2.9.2020 09:02Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Pane Šimečku, pokud žebřík umožňuje umístit elektrické topné těleso do svislé komory a zároveň je připojený na ÚT přes připojovací uzavíratelnou armaturu, napojení radiátoru uzavřete a následně vypustíte pouze kapalinu z radiátoru. Délka elektrického tělesa bude patrně vyžadovat demontáž radiátoru ze stěny. Pokud radiátor není připojený přes připojovací uzavíratelnou armaturu, bude nutné částečně vypustit kapalinu z celé otopné soustavy nebo máte ještě jinou možnost a to je použití zamrazovací soupravy, kterou přívody do radiátoru zamrazíte. V každém případě doporučujeme obrátit se na odborníka topenáře, který tuto problematiku zná.

Kombinovaný topný žebřík

Petr Wludyka
      26.8.2020 18:25Odpovědět na email: petr.wludyka@seznam.cz

Dobrý den, chtěl bych si doplnit topný žebřím o topnou tyč. Momentálně je žebřík vytápěn kotlem spolu se všemi radiátory. Bohužel, žebřík je připojen z podlahy. Existuje nějaké elegantní provedení jak připojit již zabudovaný žebřík, případně máte v nabídce kombinovaný žebřík, který je možno připojit na stávající potrubí? Děkuji Wludyka.

BITHERM       28.8.2020 10:19Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Wludyko, na Váš dotaz jsme již odpověděli v úterý 25.8.2020. Odpověď je umístěna hned pod Vaším dotazem. Přeji příjemný den František Lapáček

Kombinovaný topný žebřík

Petr Wludyka
      24.8.2020 20:25Odpovědět na email: petr.wludyka@seznam.cz

Dobrý den, chtěl bych si doplnit topný žebřím o topnou tyč. Momentálně je žebřík vytápěn kotlem spolu se všemi radiátory. Bohužel, žebřík je připojen z podlahy. Existuje nějaké elegantní provedení jak připojit již zabudovaný žebřík, případně máte v nabídce kombinovaný žebřík, který je možno připojit na stávající potrubí? Děkuji Wludyka.

BITHERM       25.8.2020 16:16Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Wludyko, pokud máte instalovaný koupelnový trubkový radiátor s připojením na otopnou soustavu vycházející z podlahy do jednotlivých stojin radiátoru od sebe vzdálených na šířku radiátoru, bude instalace elektrického topného tělesa do radiátoru komplikovaná a bude vyžadovat úpravu přívodního potubí v místě instalovaného el. tělesa. V praxi se používá několik způsobů připojení, se kterými máte možnost se seznámit v naší prezentaci na našem webu na odkazu https://www.elvl.cz/informace/dokumenty.php straně 126 a 127. V této záležitosti je vhodné obrátit se na topenáře, se kterým projednat úpravu připojení a umístění elektrického tělesa.

Vypouklý článek plechového radiatoru

Lucie Řezáčová
      20.3.2020 19:03Odpovědět na email: rezacova.lucie@centrum.cz

Dobrý den. Chtela bych se zeptat, jaký je důvod, že v panelovém domě ve druhém patře doslova vybouchl druhý článek plechového radiatoru. Celý se nafoukl a v horní části se rozšklebil z obou stran ve spojích. Samozřejmě jsme se vytopení sousedů nevyhnuli. Děkuji za radu. Poslala bych foto, ale nevidím možnost přidání přílohy.

BITHERM       23.3.2020 14:07Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážená paní Řezáčová, z Vašeho dotazu lze usoudit, že se jedná o původní ocelové článkové otopné těleso v panelovém domě, který byl postavený před více jak třiceti léty. Za tuto dobu provozování otopné soustavy vlivem teplonosné kapaliny (vody) protékající jednotlivými články otopných těles, došlo k vnitřní korozi článků včetně svařovaných spojů. Koroze způsobila snížení pevnosti stěn i svařovaných spojů a tlak kapaliny v otopné soustavě si našel nejslabší článek a ten bohužel neobstál. Z tohoto důvodu, kdy otopná tělesa jsou již za svou životností, doporučujeme provést výměnu otopných těles za nová. Na internetu jistě naleznete k této problematice další informace, které objasňují vznik, příčinu a důsledky koroze v otopných soustavách a také jak předcházet této korozi. V publikaci KOMPLEXNÍ REKONSTRUKCE PANELOVÝCH DOMŮ 01/2005 naleznete doporučení výměny otopných těles, zejména ocelových, která byla ve značné míře instalovaná do panelových domů a která se v deskovém provedení instalují do budov i v současnosti. Námi vyráběná otopná tělesa BITHERM tímto neduhem netrpí z důvodu odlišné konstrukce a použitých materiálů.

e- mail

Mojmír Benda
      23.2.2020 15:24Odpovědět na email: mojsl@volny.cz

Děkuji! M.B.

Nemůžu se dostat na e-mailPoraďte co mám udělat.

BITHERM       24.2.2020 15:42Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Bendo, pokud si přejete s operátorem komunikovat pouze e-mailem a nikoliv přes poradnu, můžete využít e-mailovou adresu info@bitherm.cz.

koupelnový radiátor

Králová
      19.2.2020 09:14Odpovědět na email: makrelkap@gmail.com

Děkuji

máme necelé 2 měsíce v provozu elektrický koupelnový radiátor a poslední dny při zapnutí dosušování či při sepnutí vytápění vydává zvuk jako kdyby v něm vařila voda.

Dobrý den,

BITHERM       20.2.2020 15:41Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážená paní Králová, příčinou vydávaného zvuku, který uvádíte, může být více faktorů. Z tohoto důvodu, abychom Vás nezahltili teorií a praxí termodynamiky související s funkcí koupelnových radiátorů, požádali bychom Vás nejprve o několik informací. Koupelnový radiátor je elektrický a není připojený na ústřední topení? Pokud je samostatný elektrický, má radiátor výrobní štítek s typovým označením (můžete uvést údaje)? Pokud nemá výrobní štítek s typovým označením, má alespoň elektrické těleso štítek s označením (můžete uvést údaje)? Můžete uvést rozměr koupelnového radiátoru, povrchovou úpravu – barvu, chrom nebo nerez? Můžete uvést výkon elektrické patrony? Poskytnuté údaje nám pomohou snáze identifikovat konkrétní příčinu, která by se dala následně odstranit.

koupelnový žebřík

Jaroslav Kocůrek
      27.12.2019 09:08Odpovědět na email: jkocurek@post.cz

Mám koupelnový žebřík BK.ERK 60.132 v provozu od roku 2013, zakoupený u vás. Dnes, 27.12. po stisku tlačítka vysoušení jen bliká zelená kontrolka, občas problikne i oranžová, i červená. Na otočení regulátoru nereaguje. Usoudil jsem, že porucha může být v topném tělese (asi složitější oprava vzhledem k vypuštění náplně). Po sejmutí krytu pod topným tělesem jsem vysunul ze svorkovnice oba vodiče topného tělesa (modrý, hnědý) a změřil odpor - naměřená hodnota je 96 Ohm, což odpovídá 500W příkonu tělesa (P=U*U/R). Domnívám se tedy správně, že porucha je v regulátoru? Mohu jej tedy zaslat k opravě? Kam?

Jaroslav Kocůrek       27.12.2019 10:26Odpovědět na email: jkocurek@post.cz

Zapojil jsem oba přívody tělesa náhradně na externí šňůru, těleso topí, dokonce jsem našel i externí termostat. Takže porucha je skutečně v regulátoru. JK.

BITHERM       30.12.2019 08:53Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Kocůrku, z Vašich informací vyplývá, že jste zajisté zkušený kvalifikovaný elektrotechnik a nebude pro Vás komplikované regulátor z elektrického radiátoru demontovat a zaslat nám jej k opravě. Regulátor opravíme a obratem zašleme zpět.

ústřední vytápění

Mojmír Benda
      25.11.2019 15:42Odpovědět na email: mojsl@volny.cz

S pozdravem Mojmír Benda

V našem domě se 16-ti BJ se mají rekonstruovat rozvody a vyměňovat litinové radiátory za plechové. Já si chci ponechat litinové a ptám se, jestli mohou být v systému oba druhy radiátorů?

BITHERM       26.11.2019 12:13Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Bendo, doporučujeme Vám tento Váš dotaz adresovat do diskusního a poradenského fóra na portálu TZB-info viz odkaz https://forum.tzb-info.cz/vytapeni-obecne . Zde máte příležitost získat informace a názory odborníků ve vytápění, kteří působí v oblasti vytápění na pozicích projekce, realizace vytápění, poradenské činnosti a v dalších aktivitách souvisejících s vytápěním budov. Pokud si přejete znát náš názor na otázku „jestli mohou být v systému oba druhy radiátorů?“, není naše odpověď jednoznačná s očekávanou podporou Vašeho přání. Důvod rekonstrukce rozvodů a výměny litinových radiátorů má zajisté souvislost s ekonomikou a efektivitou provozování vytápění bytů. Litinové radiátory mají poměrně velký objem teplonosné kapaliny oproti deskovým radiátorům, čímž nesplňují podmínky dynamické regulace vytápění místností potřebné pro zajištění efektivního provozu. Také lze v současné době předpokládat, že obálka bytového domu byla nebo bude zateplena a z tohoto důvodu může docházet ke zmiňované rekonstrukci otopné soustavy.

Koupelnový žebřík

Jiří Hradský
      7.11.2019 17:04Odpovědět na email: DrukzOne@seznam.cz

Dobrý den, chci se zeptat čím to může být, že mi koupelnový žebřík pořád hřeje? Ještě asi 5 hodin po zmáčknutí aby hřál. Děkuji za odpověď s pozdravem Hradský Jiří

BITHERM       8.11.2019 09:49Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Pane Hradský, na Váš dotaz nelze jednoznačně odpovědět pro nedostatek bližších informací k elektrickému koupelnovému radiátoru, který používáte. Elektrické koupelnové radiátory jsou vyráběné v široké rozměrové, výkonové a designové nabídce s různými spínacími a regulačními prvky. Pokud je myšlen pojem zmáčknutí za vypnutí programu sušení u elektrického radiátoru s regulátorem RE10A nebo RK i RC, pak přechází regulace do funkce vytápění s nastavenou prostorovou teplotou otočným knoflíkem regulátoru. Pokud nastavená teplota na regulátoru převyšuje teplotu místnosti, regulátor signalizuje červeně sepnutý stav a radiátor stále hřeje. Z tohoto důvodu doporučujeme prostudovat si návod k obsluze k radiátoru a obsluhu regulátoru přizpůsobit funkčním vlastnostem radiátoru a vlastním požadavkům při používání radiátoru k sušení nebo vytápění. Pokud k radiátoru již nemáte příslušný návod k obsluze a radiátor je naším výrobkem, najdete příslušný návod na našem webu.

Netopí radiátor

Martin Michalík
      31.10.2019 20:46Odpovědět na email: usopleskot@seznam.cz

Dobrý den mám radiátor koralux linear clasic-e klce 900.500,byl zapojeny do e.site pomocí regulátoru ,topení topidlo asi tak 4x a najednou přestalo topit.regulator sepne ale po chvíli v něm cvakne ,dioda je stále červená jakoby zahřívala radiátor.dokoupil jsem tedy i koncovku skv002, a výsledek je stejný proud do topení jde ale nezahriva se.je teda problém v tom telese?přemýšlím co by mohlo odejít po tak krátké době.,děkuji za odpověď

BITHERM       4.11.2019 15:06Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Michalíku z popisu vady, která se projevuje u elektrického koupelnového radiátoru koralux linear classic-e, lze usoudit závadu přímo v elektrickém topném tělese, které je vybaveno omezovačem teploty a tepelnou pojistkou. Pokud došlo k poruše tepelné pojistky (v případě příliš velkého zakrytí radiátoru textilem), bude zapotřebí provést výměnu tohoto vadného elektrického tělesa. Vzhledem k tomu, že radiátor je kompletován za přesně stanovených podmínek, je zapotřebí opravu provést odborným servisem nebo jej můžete zaslat k nám do opravy. Pokud je el. radiátor ještě v záruce, bude vhodné se obrátit na prodejce, u kterého jste radiátor zakoupil.

Martin Michalík       9.11.2019 15:05Odpovědět na email: usopleskot@seznam.cz

Děkuji za radu,pokud by se radiator servisoval u vás o jaké ceně za opravu se bavíme,nevyjde laciněji koupit komplet nový radiátor?

BITHERM       26.11.2019 15:15Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Michalíku, omlouváme se za pozdní reakci na Vaši odpověď. Pokud zašlete radiátor k nám do opravy a závada bude v el. tělese, provedeme jeho výměnu a následnou výstupní kontrolu s funkční zkouškou. Opravený radiátor Vám zašleme zpět formou dobírky. Cena opravy a poštovného včetně DPH by byla 1700,- Kč.

Topná tyč

Jiří
      20.10.2019 17:31Odpovědět na email: jf.r@seznam.cz

děkuji J.

přestala mi topit tyč v žebříkovém kombinovaném radiátoru. Jak bych mohl zjistit, zda odešla topná tyč nebo pouze regulátor? Pak bych si koupil pouze regulátor a tyč bych nemusel demontovat.

Dobrý den,

BITHERM       22.10.2019 12:40Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Pane Jiří, z vašeho dotazu usuzuji, že nejste kvalifikovaným odborníkem v elektrotechnickém oboru a příslušný dotaz byste měl právě směrovat na elektrikáře s příslušnou kvalifikací. Předpokládám, že k elektrickému topnému tělesu s regulátorem máte příslušný návod k instalaci a obsluze. Z tohoto návodu se dá mnohé vyčíst a jistě nabízí způsob montáže, demontáže i způsob servisu. Pokud příslušný návod již nemáte k dispozici, výrobci případně i distributoři el. těles mají na svých webových stránkách návody k nabízenému sortimentu ke stažení. Kvalifikovaný elektrikář jistě příčinu vady odhalí a vy se pak rozhodnete, zda budete měnit pouze regulátor nebo celé el. topné těleso.

topný žebřík

Jméno nevyplněno
      15.8.2019 15:43


potřebuji bez demontáže z okruhu topení posunout topný žebřík o 1,5 cm ke zdi,neprojde kolem pračka.Regulační ventil je zdemontován a po té chybí ten zmiňovaný 1,5cm.Je nějaká vůle v montážní konzoli BKO? děkuji.Matějčková

Dobrý den,

BITHERM       16.8.2019 08:15Odpovědět na email: obchod@bitherm.cz

Vážená paní Matějčková, montážní konzole BKO má vůli cca 1,5 cm. Záleží však na tom, jak máte radiátor v současnosti namontován. Pokud ji máte povytaženou, je možné ji zmenšit.

Servis pro Elektrický koupelnový radiátor BK.ERK

Stanislav Pavlíček
      13.8.2019 11:25Odpovědět na email: pa.sta@email.cz

od roku 2016 používám Elektrický koupelnový radiátor BK.ERK nyní došlo k poruše červeně bliká,zapnutí vypnutí nepomáhá.Chtěl bych se zeptat,kdo opravy provádí a jestli je oprava rentabilní

Dobrý den,

BITHERM       13.8.2019 11:41Odpovědět na email: obchod@bitherm.cz

Vážený pane Pavlíčku, opravy provádíme přímo my jakožto výrobce. Samostatný regulátor můžete zaslat k nám do opravy poštou. Oprava je rentabilní. Více informací Vám zasíláme e-mailem.

elektrický topny zebrik

Lenka Dvořáková
      10.8.2019 12:58Odpovědět na email: nemcova.len@seznam.cz

pěkný den Dvořáková Lenka

máme od řemeslníka navrženo,že by se topny žebřík pouze nalepil na zeď (bez vrtani)- moc na zeď kde je topny žebřík plánován, vrtat nelze (teď je že sdk na ni obklad a uvnitř pouzdro JAP pro posuvné dvere). Máte nějaký systém zachycení žebříku,který by šlo nalepit místo vrtání? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

BITHERM       12.8.2019 07:45Odpovědět na email: obchod@bitherm.cz

Vážená paní Dvořáková, děkujeme za Váš dotaz týkající se umístění elektrického koupelnového radiátoru na sádrokartonovou desku. Vzhledem ke hmotnosti radiátoru určitě nedoporučujeme radiátor na stěnu lepit. Jeho umístění lze ve Vašem případě provést s použitím speciálních hmoždinek do sádrokartonu, které jsou kratší než standardní hmoždinky.

kombinovaný koupelnový žebřík

dominika
      30.5.2019 21:24Odpovědět na email: dm.domca@seznam.cz

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jaká by měla být příprava pro kombinovaný, nerezový žebřík v koupelně. Jde mi o vzájemné umístění vývodů topení a zásuvky elektro. Elektrikář nám navíc udělal zásuvku nahoře, že prý je to tak praktičtější a vývod topení je z podlahy - skoro v přímce s vývodem pro zásuvku. Děkuji

BITHERM       31.5.2019 15:02Odpovědět na email: obchod@bitherm.cz

Vážená paní Dominiko, Váš dotaz na přípravu pro napojení trubkového koupelnového tělesa na rozvody ústředního vytápění a současně na elektrický přívod pro elektrické topné těleso zabudované v koupelnovém radiátoru dle Vaší informace v dotazu nelze jednoznačně zodpovědět. Doporučuji Vám seznámit se s naší nabídkou elektrických koupelnových radiátorů na našem webu, které mají v návodu uvedené požadavky na el. připojení. U kombinovaného vytápění ÚT/El platí obdobné požadavky na elektrické připojení a umístění elektrického tělesa v radiátoru. Pokud se uvedené požadavky nedodržují, můžou vzniknout nebezpečné situace při provozování koupelnového radiátoru v kombinovaném zapojení, blíže se můžete seznámit na následujícím odkazu v dokumentech ke stažení – Prezentace produktů firmy ELVL, str. 129 – 133.

Tepelný kombinovaný zebrik

Jana Sudova
      27.5.2019 19:19Odpovědět na email: sudová.jana@email.cz

Dobrý den. Mám v koupelně novy kombinovaný tepelný žebřík. Při topení plynem automaticky topil ale teď nevím jak ho zprovoznit když už netopim plynem. Když ho zapojim do zásuvky tak netopi. Děkuji za odpověď. Jana

BITHERM       28.5.2019 07:42Odpovědět na email: obchod@bitherm.cz

Vážená paní Sudová, váš dotaz by bylo vhodné směrovat přímo na instalatéra, který vám koupelnový radiátor v kombinaci s elektrickým topným tělesem instaloval. Příčin může být hned několik, a to je vhodnější, aby je na místě posoudil odborník. Nejprve zjistit, zda elektrické topné těleso je správně nainstalované, je funkční a při zapojení do síťové zásuvky odebírá proud. Pokud tato podmínka je splněna, je zapotřebí zajistit uzavření přívodu topné vody do radiátoru. Zpátečka musí být stále otevřena, aby mohla probíhat kompenzace teplotní objemové roztažnosti kapaliny v radiátoru. Také je zapotřebí překontrolovat, zda oběhové čerpadlo je vypnuté. Věříme, že se vám s vaším instalatérem podaří problém vyřešit.

žebřík topení

Josef zahradník
      6.5.2019 17:23Odpovědět na email: zahradnik.josef@centrum.cz

Dobrý den,mám koupelnový žebřík 550w. CHci ho použít na chatě, musím ho předělat na elektrycké topení a naplnit něčím proti zamrznutí, poraděte jak to mám provest. Děkuji Zahradník

BITHERM       7.5.2019 08:43Odpovědět na email: obchod@bitherm.cz

Vážený pane Zahradníku, na elektrická zařízení se vztahují elektrotechnické předpisy platné v rámci Evropské unie, které nám nedovolují publikovat návody, podle kterých si zákazník doma sám vyrobí elektrický výrobek. Důvodem je zajištění bezpečnosti provozu výrobku a dalších vlastností, které musí výrobek splňovat a také související předpisy, které se na výrobek vztahují. Pokud váš stávající koupelnový radiátor byl vyrobený výrobcem s typovým označením výrobku a souvisejícími údaji, které dokládají vlastnosti výrobku, můžeme vám nabídnout zkompletování tohoto radiátoru na elektrické provedení, které bude sloužit k sušení ručníků. Radiátor projde výrobním procesem s příslušnými zkouškami a výstupní kontrolou dle příslušné normy, které zaručují bezpečnost výrobku při jeho používání. S elektrickým radiátorem vám dodáme příslušný návod k instalaci a obsluze, záruční list a protokol o výstupní kontrole.

Koupelnový radiátor

Hana Komárková
      6.3.2019 15:17Odpovědět na email: murch@centrum.cz

Děkuji předem za odpověď.

je prosím nějakou normou stanoveno, kam umístit zásuvku pro kombinovaný radiátor do koupelny? Radiátor se nachází v těsné blízkosti mezi vanou a umyvadly. Není-li norma, co doporučujete?

Dobrý den,

BITHERM       7.3.2019 09:23Odpovědět na email: obchod@bitherm.cz

Vážená paní Komárková, děkujeme Vám za dotaz k umístění zásuvky 230 V/16 A do koupelny za účelem připojení koupelnového radiátoru v kombinovaném zapojení elektrického a ústředního vytápění i s možností sušení ručníků.

Váš požadavek na umístění zásuvky řeší dvě technické normy. Jedna se týká přímo koupelny s vanou ČSN 33 2000-7-701 ed. 2, která mimo jiné definuje zóny v koupelně, viz Obr. č. 1, kde musí být dodrženy stanovené požadavky na umístění elektrických zařízení a jejich provedení z hlediska bezpečnosti. Ve Vašem případě se jedná o prostor vedle vany, a to se jedná o zónu 2 o šíři 60 cm. V této zóně nelze umístit zásuvku pro připojení el. radiátoru. Elektrický radiátor v této zóně 2 lze umístit, viz Obr č. 1, za předpokladu, že splňuje požadavek na krytí IP X4.Vzhledem k tomu, že máte vedle radiátoru v těsné blízkosti umístěné ještě umývadlo, vztahuje se k umístění zásuvky další požadavek na umývací prostor dle ČSN 332130 ed. 3, viz obr. č. 2. V tomto případě lze umístit zásuvku pro připojení radiátoru až 20 cm od této umývací zóny.

Pokud z těchto pravidel daných technickými normami nelze ve Vašem případě umístit síťovou zásuvku pro připojení koupelnového radiátoru do prostoru mezi umývadlo a vanu, doporučujeme řešení, pokud to umožňuje stavební dispozice bytu, připojit koupelnový radiátor z elektroinstalační připojovací krabice umístěné v sousední místnosti ve stěně za radiátorem. Námi vyráběná a dodávaná elektrické topná tělesa pro kombinovaný provoz lze tímto způsobem připojit, zejména se jedná o typ EL.05 RK a EL.05 RC.

Připojení elektrického topného tělesa v koupelnovém radiátoru v kombinovaném zapojení ÚT/EL vyžaduje ještě dodržení dalších technických a elektroinstalačních pravidel vycházejících z elektrotechnických předpisů, které v praxi aplikují pracovníci s příslušnou elektrotechnickou kvalifikací.

radiátory

Jméno nevyplněno
      10.2.2019 10:56Odpovědět na email: gondekj@seznam.cz

Vyrábí se dnes ještě plechové, článkové radiátory ten model který se vyráběl před rokem 1989? Pokud ano existuje nějaký kontakt na tuto firmu? Díky

BITHERM       12.2.2019 10:09Odpovědět na email: obchod@bitherm.cz

Vážený pane, plechové článkové radiátory v minulosti vyrábělo a možná ještě vyrábí výrobní družstvo zabývající se kovovýrobou. Bližší informaci jistě najdete na internetu. Naše společnost se orientuje na moderní radiátory do interiérů současnosti a budoucnosti s malým objemem teplonosné kapaliny a velkou teplosměnnou plochou s vysokou účinností sdílení tepla sáláním a konvekcí. Konstrukční skladba radiátorů nám umožňuje přizpůsobovat design radiátorů požadavku interiéru. V současné době nejefektivnějšími radiátory na trhu jsou námi vyráběné radiátory BITHERM Strips a BITHERM Floor se zářiči W3Q, viz porovnávací tabulky:

Kritérium zastavěného prostoru otopným tělesem

Vyjádřené W/m3 a W/dm3 při ΔT 50K

Nástěnná otopná tělesa

Druh tělesaOznačeníRozměry *)
H x L x B [mm]
Jmenovitý tepelný
výkon [W]
Kritérium
[W/m3]
Kritérium
[W/dm3]
ČlánkovéKALOR3 500/110 - 10 článků580 x 600 x 11078320 45520,5
STYL 500/130 - 10 článků580 x 600 x 13069715 40715,4
ATOL C3 - 10 článků600 x 490 x 10760919 35919,4
VOX 500 - 10 článků690 x 800 x 95146027 84127,8
GL 500/80 - 10 článků590 x 800 x 95126028 10028,1
CHARLESTON 3050500 x 460 x 10051622 43522,4
DeskovéDeskové THERM X2 10-500x1000500 x 1000 x 6151416 85316,9
LOGATREND K 10-500x1000500 x 1000 x 6554016 61516,6
RADIK Klasik 10500 x 1000 x 4751421 87221,9
RADIK Klasik 11500 x 1000 x 6385827 23827,2
RADIK Klasik 21500 x 1000 x 66111733 84933,9
RADIK Klasik 22500 x 1000 x 100145229 04029,0
RADIK Klasik 33500 x 1000 x 155207926 82626,8
HYGIENE 10-600x100600 x 1000 x 3063935 50035,5
SENSA 11-500x1000500 x 1000 x 5052020 80020,8
Trubkové
stavebnicové
BITHERM Comfort500 x 1075 x 7097926 01926,0
BITHERM Strips500 x 1100 x 4095843 54643,5

Poznámka: Parametry otopných těles jsou získané z portálu TZB-info.
*) výška H x délka L x stavební hloubka B

Podlahová otopná tělesa

Druh tělesaOznačeníRozměry **)
L x B x H [mm]
Jmenovitý tepelný
výkon [W]
Kritérium
[W/m3]
Kritérium
[W/dm3]
Podlahové konvektoryCOIL-P1000 x 243 x 1252478 1328,1
COIL-P801000 x 243 x 801839 4149,4
In Floor FMK1000 x 260 x 902269 6589,7
In Floor FMK1000 x 260 x 1102669 3019,3
In Floor FMK1000 x 260 x 1403289 0119,0
FRK1200 x 250 x 8030812 83312,8
FRK1200 x 250 x 9030611 33313,3
FRK1200 x 250 x 11044513 48513,5
Koraflex FK1000 x 200 x 901548 5568,6
Koraflex FK1000 x 200 x 1101788 0918,1
Koraflex FK1000 x 280 x 902268 9689,0
Koraflex FK1000 x 280 x 1102447 9227,9
Podlahové radiátoryBITHERM Floor1000 x 245 x 5525018 55318,6

Poznámka: Parametry otopných těles jsou získané z portálu TZB-info.
**) délka L x šířka B x výška H

radiátory v panelovém domě

Jana Nováková
      8.1.2019 09:56Odpovědět na email: Zivola10@seznam.cz

bydlím v 1. patře panelového domu a netopí nám radiátory, resp. dva jsou vlažné a ne celé, dva jsou studené, i když je termo hlavice naplno. Jedna stoupačka je teplá až teplejší, druhá studená. Byt pod mým má stejný problém, byty nad námi jen některé. Na teplárnách mi sdělili, že je za ně je vše v pořádku. Můžete mi, prosím, poradit, co by to mohlo být za závadu, případně na koho se obrátit? Děkuji.

Dobrý den,

BITHERM       9.1.2019 12:04Odpovědět na email: obchod@bitherm.cz

Vážená paní Nováková, děkujeme Vám za návštěvu našeho webu s žádostí o radu k vyřešení Vašeho problému s radiátory, které málo topní nebo netopí vůbec. Vzhledem k tomu, že se jedná o vytápění bytu v panelovém domě, je vhodné se v tomto případě obrátit na Vašeho správce domu a s ním tuto záležitost řešit. Doporučujeme Vám také obrátit se přímo na odborníka - topenáře ve Vaší blízkosti a požádat ho o posouzení stavu a o doporučení způsobu řešení daného problému. Bohužel takto na dálku bez prohlídky otopné soustavy Vám nemůžeme poskytnout radu, která by přímo odhalila příčinu problému.

radiátor BK.ERK

Libor KAZDA
      21.10.2018 19:23Odpovědět na email: zezarubickychlesu@seznam.cz

Dobrý den, prosím o radu.Mám koupelnový radiátor BK.ERK, elektrický, který bez problémů používám asi 5 roků. Nyní byl ze stěny odmontován a po zpětné montáži nehřejí dvě horní trubky, boční stěny jsou horké až po vršek.Radiátor není poškozen, nebylo s ním manipulováno.Při montáži bylo slyšet jak se přelévá uvnitř kapalina. Není nutno doplnit kapalinu?

BITHERM       23.10.2018 08:30Odpovědět na email: obchod@bitherm.cz

Vážený pane Kazdo, elektrické koupelnové radiátory BK.ERK jsou vybavené vnitřním kompenzátorem tlaku kapaliny k jehož změnám dochází změnou teploty kapaliny při vytápění – způsobuje objemová rozpínavost kapaliny při změně teploty. Pokud v radiátoru došlo k poklesu hladiny, jak lze z Vašeho dotazu odvodit, bude příčina v kompenzátoru. Při manipulaci s radiátorem při jeho demontáži ze stěny, uskladněním a následné montáži mohlo dojít k uvolnění kompenzátoru a nátoku kapaliny do jeho vnitřního prostoru. Z tohoto důvodu Vám doporučujeme radiátor zaslat k nám do opravy, kde provedeme opravu kompenzátoru a úpravu hladiny kapaliny, aby Vám u radiátoru hřály i horní trubky. Před odesláním radiátoru do opravy kontaktujte naše obchodní oddělení na emailové adrese obchod@bitherm.cz. Děkujeme Vám za Váš dotaz a budeme očekávat Vaší odpověď na naší emailové adrese.

oprava

Jana Andršová
      3.10.2018 14:52Odpovědět na email: carmel1@seznam.cz

kape prolíná/ spoj mezi žebry v žebrovém radiátoru. Prosím jestli existuje něco, řím zatmelit, aby se nemusel panel sundavat a vypouštět okruh. Děkuji Andršová

Dobrý den,

BITHERM       5.10.2018 08:42Odpovědět na email: obchod@bitherm.cz

Vážená paní Andršová, bohužel na Váš dotaz neznáme odpověď s doporučením vhodného tmelu, kterým by se snadno netěsnost článkového radiátoru vyřešila. Vhodné je obrátit se přímo na topenáře, který má s podobnými radiátory zkušenost a netěsnost s ním vyřešit.

Tepota vody v topném žebříku.

Pavel
      24.8.2018 11:11Odpovědět na email: info@cechmal.cz

Děkuji

Dobrý den, chci mít v topném žebříku v koupelně topnou tyč a nastavit si teplotu vody v žebříku na cca 40 °C, tak aby to sušilo ručníky i v létě. Nechci měřit teplotu v místnosti, ale jenom uvnitř žebříku. Existuje nějaký tyčový termostat, co by šel zašroubovat do topného žebříku a do druhého otvoru by se dala topná tyč? Nebo existuje topná tyč která by měřila tepltu uvnitř (teplotu v místnosti měří hodně tyčí)?

BITHERM       27.8.2018 08:55Odpovědět na email: obchod@bitherm.cz

Vážený pane Pavle, děkujeme za Váš dotaz. Elektrické koupelnové radiátory, které vyrábíme, jsou vybaveny ve většině případů pro celoroční provoz elektrickým topným tělesem s regulátorem prostorové teploty a programem sušení. Program sušení je nejvíce využívaný v období mimo topnou sezónu k sušení ručníků a případně v chladném letním období lze regulátorem nastavit vhodnou teplotu pro koupel. Existují však i elektrická topná tělesa s regulátorem umožňujícím nastavení teploty v radiátoru v rozmezí 30 - 60°C. Tato tělesa osazujeme například do radiátorů BNIT.ERHT2C, které můžete po kliknutí na záložku ELEKTRICKÉ vidět na tomto odkazu - https://www.elvl.cz/koupelnove-radiatory/bnit.php. Pokud byste měl zájem, můžeme Vám toto těleso osadit i do jiného typu koupelnového radiátoru, případně prodat samostatně. Pro tento případ nás, prosím, kontaktujte - https://www.elvl.cz/kontakty/kontakt.php.

Zapojení středového připojení na radiátor s jinou roztečí

Blanka C.
      24.6.2018 21:41Odpovědět na email: blanicca@seznam.cz

v koupelně máme pro radiátor připraveno připojení s roztečí 50mm, ale prostor na zdi má větší šířku než délku, proto je málo radiátorů se středovým připojením, které by se tam hodily. Je možné zapojit do něj radiátor s připojením na stranách?

Dobrý den,

BITHERM       25.6.2018 12:10Odpovědět na email: obchod@bitherm.cz

Vážená paní Blanko, vzhledem k tomu, že se zabýváme výrobou elektrických koupelnových radiátorů, můžeme Vám nabídnout výrobu atypického teplovodního otopného tělesa nebo elektrického radiátoru s připojovací roztečí 50 mm přímo na míru Vašeho prostoru, tedy i v horizontálním provedení. Z naší produktové nabídky si můžete vybrat vhodný design, zaslat nám požadované rozměry a my Vám zašleme cenovou nabídku. Pokud se budete při výběru potřebovat poradit, jsme Vám k dispozici telefonicky i na e-mailu.

Barva na koupelnovem zebriku praska

Martina Zemanová
      5.6.2018 22:11Odpovědět na email: zemanovam@post.cz

V koupelne mam elektricky koupelnovy zebrik - radiator. Na spodni trubce, kde susime mokre veci zacina praskat barva, povrch neni hladky. Lze to nejak prestrit barvou, jakou a jak opravit, aby nepopraskalo vice a barva se neodloupla? Musi se zbrousit? Moc dekuji za radu.

Dobry den,

BITHERM       6.6.2018 11:53Odpovědět na email: obchod@bitherm.cz

Vážená paní Zemanová, spodní trubka u elektrického koupelnového radiátoru zůstává vždy o něco vlažnější, není tedy vhodné sušit na ní mokré textilie. Na chladné trubce zakryté mokrou textilií se drží dlouho vlhkost a dochází ke kondenzaci vodních par. Následně vzniká chemická koroze, která má za následek i praskání a odlupování barvy. Aby se korozi zabránilo doporučujeme a v návodech k radiátorům naší výroby uvádíme, že mokré textilie je možné ukládat pouze na vyhřátá ramena elektrického koupelnového radiátoru. Opravou laku, na kterou se dotazujete, není možné dosáhnout původního vzhledu trubky a zřejmě ani její životnost by nebyla velká.

Jak změřit hustotu nemrznoucí kapaniny?

Josef Wrobel
      7.4.2018 09:18


Měřil jsem to hustoměrem koupeným kdysi dávno od akumy u kterého jsou součástí dvě plovoucí měrky /jedna pro autobaterie a jedna pro chladiče /nicméně mě to nenaměřilo nic jakoby tam nemrznoucí směs nebyla a časem s doslechu zjistil že na tuto směs je potřeba jiného měřidla snad nejspíše už jen reflektometr ne zrovna levný přístroj.Ale i u něj jsem zjistil že měří snad i krom jiného také chladící směs na bázi glykolu .

Jak a čím změřit hustotu kapaliny nemrznoucí směsi v mediu ústředního topení /zřejmě na bázi glykolu/koupeného kdysi v drogerii ze sudu namodralé barvy.

BITHERM       9.4.2018 15:18Odpovědět na email: obchod@bitherm.cz

Vážený pane Wrobeli, Váš dotaz Vám bohužel nedokážeme kvalifikovaně a věrohodně k Vaší plné spokojenosti zodpovědět. Bylo by vhodné se obrátit na výrobce nemrznoucí směsi a tuto záležitost s ním projednat. Pokud se jedná o nemrznoucí směs provozovanou v otopné soustavě již řadu let bez výměny, jak uvádíte v dotazu, směs ztrácí protikorozní vlastnosti a proto Vám navrhujeme provést její výměnu za novou, která je výrobcem doporučena pro Vaše použití. V každém případě je zapotřebí dodržovat doporučení výrobce nemrznoucí směsi a výrobců zdroje tepla, otopných ploch a dalších komponentů otopné soustavy, na které může mít nemrznoucí směs nežádoucí chemický vliv.

doporučení firmy

Jiří Kot
      16.3.2018 19:48


Děkuji Jiří Kot

Hledal jsem na internetu koupelnový radiátor. Přitom jsem našel stránku BITHERM. Po rozhovoru s paní Šmídovou jsem si zakoupil radiátor BKO.ERK. Je to přesně to, co nám vyhovuje a radiátor topí bezpečně a spolehlivě. Chtěl bych tímto poděkovat všem zaměstnancům firmy,hlavně paní Šmídové a Zelené. Od prvního rozhovoru jsem za ČTYŘI dny už topil.

BITHERM       19.3.2018 11:00Odpovědět na email:

obchod@bitherm.cz

Vážený pane Kote, je od Vás velice milé a velice si vážíme vašeho projevu spokojenosti s naší službou, kterou Vám poskytl náš pracovní tým, zejména děvčata obchodu a marketingu, při výběru elektrického koupelnového radiátoru do Vaší koupelny. Vaše poděkování potěší a zároveň nám poskytuje zpětnou informaci o odbornosti a kvalitě naší práce, na které nám nesmírně záleží. Děkujeme.

Topné těleso do radiátoru

Jelínek
      16.3.2018 9:37


Dobrý den,

hledám topné těleso do radiátoru v koupelně, které by mělo cca 1,4 m dlouhý přívod a ochranu proti přehřátí (kdyby bylo málo vody v radiátoru). Nastavení teploty v koupelně a možnost vypnutí nebo přepnutí na automatický ohřev. Zapojení do zásuvky. Může být topné těleso BITHERM použité i do jiného radiátoru, než máte v nabídce?

Děkuji za odpověď.

BITHERM       16.3.2018 13:15


Vážený pane Jelínku, Vámi požadované parametry splňuje elektrické topné těleso s regulátorem prostorové teploty EL.05 R, které má 1,5 m dlouhý rovný přívodní kabel opatřený na konci integrovanou síťovou vidlicí s regulátorem a spínačem. Topné těleso je vybavené omezovačem teploty, který těleso odpojí při dosažení 90°C. Tím je zajištěna bezpečnost provozu koupelnového radiátoru i v případě havarijní situace, kdy dojde k nežádoucímu úniku kapaliny z otopné soustavy. Prostorovou teplotu je možné volit v rozmezí od 5°C do 30°C. Regulátor je opatřen programem sušení, po jehož aktivaci těleso sepne maximální jmenovitý výkon a po uplynutí 2 hodin se zase vrátí zpět do původního nastavení regulace prostorové teploty. Připojovací instalační závit topného tělesa do radiátoru EL.05 R je G ½“, lze je tedy použít pro různé typy a modely koupelnových radiátorů opatřené závitem o této velikosti orientovaném ve vertikální ose radiátoru s dostatečným prostorem pro umístění el. tělesa.

Izolace trubky u radiátoru

Bohumil Hudlička
      28.2.2018 10:03


Dobrý den,

chtěl bych poradit - bydlím v panelovém domě (9.patro). My doma topení nezapínáme, není to potřeba, ale když sousedé zapnou topení, máme horkou trubku u zdi (asi stoupačku) co vede skrz všechny byty. Je tam pak i z té jedné trubky docela teplo. Tak se chci zeptat a poradit, jestli se to teplo dá nějak izolovat a zakrýt tu trubku, popř. čím? Rád bych si to rovnou u vás koupil...

Děkuji Bohumil Hudlička

BITHERM       28.2.2018 14:40


Dobrý den pane Hudličko, Váš dotaz je výjimečný, se kterým jsme se ještě nesetkali a bohužel se také netýká naší nabídky produktů, které prezentujeme na našem webu. Vzhledem k tomu, že Váš případ, který chcete řešit, se týká i Vašich dalších spolumajitelů bytů nebo nájemníků bytů v bytovém domu, které jsou vytápěné centrálním zdrojem tepla, bylo by vhodné se nejprve ujistit, zda je vůbec možné byt nevytápět otopnou soustavou domu a nechat se vytápět prostupem tepla od sousedů. Pro bytové domy jsou platné předpisy pro provozování otopné soustavy a také pro spravedlivé rozdělování nákladů na teplo pro vytápění bytů v bytových domech a ty je zapotřebí v rámci společenství vlastníků bytů respektovat.

Příložný termostat

M.Kobylková
      27.2.2018 14:53


Dobrý den,

předem se omlouvám za možná divné výrazy, nejsem žádný odborník, ale mám dotaz: ke spuštění podlahového topení máme na trubce přidělaný příložný termostat s nastavenou teplotou. Když zatopíme v kotli, po dosažení určité teploty začne v systému "cvakat". Poslední týden se ale stává, že se systém tváří že funguje (podle budíků), ale podlaha se neohřívá. Je možné, aby laik poznal, že příložný termostat nefunguje a tím pádem se nespouští topení do podlahy nebo může být problém někde jinde? Bylo nám řečeno, že s termostatem máme čas od času na trubce pohnout, protože může být zamrzlý. To jsme udělali, s ničím jiným nehýbeme, nepřenastavujeme.

Děkuji za odpověď. M.Kobylková

BITHERM       28.2.2018 7:54


Vážená paní Kobylková, děkujeme Vám za dotaz, který ale bohužel Vám nemůžeme k Vaší spokojenosti zodpovědět. Problematiku, kterou jste vylíčila ve svém dotazu je vhodné adresovat přímo na topenářský servis nebo montážní topenářskou firmu, která Vám otopnou soustavu realizovala. V každém případě se jedná o záležitost, kterou nelze vyřešit takto na dálku, ale osobní návštěvou servisního technika, který se seznámí s Vaší otopnou soustavou na místě a navrhne řešení opravy nebo úpravy na technickém zařízení soustavy.

Radiátor do malé koupelny

Soukup
      25.1.2018 9:15


Dobrý den, potřebuji hezký radiátor do malé koupelny, barva stříbrná, zavěsit na stěnu, radiátor musí být malý, maximální výška 1m krát 70 cm šířka. Elektrické provedení. Takže prosím navrhněte. Děkuji.

BITHERM       25.1.2018 11:06Odpovědět na email: obchod@bitherm.cz

Vážený pane Soukupe, z našeho sortimentu Vám můžeme na základě Vašich požadavků doporučit elektrický koupelnový radiátor KR v rozměru šířka 600 mm x výška 800 mm. Tento typ koupelnového radiátoru dodáváme v povrchové úpravě metalická stříbrná. Neobvyklá konstrukce radiátoru KR přináší do koupelny nejen luxus, ale má i praktické využití při jednoduchém zavěšování ručníků ze strany. Na 2 svislé trubky navazují příčné trubky s nenápadným 3 bodovým systémem uchycení na zeď. Radiátor KR Vám můžeme v elektrickém provedení nabídnout nejlépe ve variantě KR.ERC s elektrickým topným tělesem s regulátorem prostorové teploty a programem sušení.

rodinny dum topeni v prizemi netopi v patrech ano

Jindrich
      19.1.2018 21:12


prosim topeni v prizemi netopi v patrech ano kotel topi cim to muze byt radiátory nove bez ventilu na primo na potrubi napojene bez ventilu tedy nic je neomezuje

BITHERM       21.1.2018 16:34Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Jindřichu, z Vašeho dotazu usuzujeme, že jste provedli výměnu radiátorů ve svém rodinném domku bez účasti odborníka, který by byl pro Vás garantem kvality prováděné výměny radiátorů a následné funkčnosti otopné soustavy. Také z dotazu nelze jednoznačně odvodit, zda se jedná o gravitační soustavu nebo s oběhovým čerpadlem. Pokud jste nové radiátory připojili na topnou soustavu bez připojovacích regulačních armatur, které jsou důležité pro nastavení průtoku teplonosné kapaliny jednotlivými radiátory a k regulaci vytápění, pak nelze docílit potřebné rovnoměrné vyváženosti soustavy. Doporučujeme Vám obrátit se na odborníka nebo odbornou firmu a celou záležitost s nimi prokonzultovat a s jejich pomocí provést potřebné úpravy soustavy.

Obloukový radiátor

D. Humpl
      26.12.2017 15:54


Dobrý den, pro zákazníka sháníme radiátor na kombinované vytápění, který by lemoval obloukovou zeď pod oknem. Výška radiátoru 600 mm, délka 2000 mm. Který z Vašich radiátorů je možno dodat v obloukovém provedení? Radiátor od Vás již odchází ohnutý nebo je možné jej ohnout až na stavbě? Jaká je obvyklá dodací lhůta? Děkuji.

BITHERM       27.12.2017 16:00Odpovědět na email: obchod@bitherm.cz

Dobrý den, pane Humple, Vašemu zákazníkovi bychom mohli doporučit designový radiátor BITHERM Comfort (https://www.elvl.cz/designove-radiatory/comfort.php) nebo BITHERM Elegant (https://www.elvl.cz/designove-radiatory/elegant.php). Tyto radiátory BITHERM vyrábíme standardně i v rozměru výška 600 mm x délka 2075 mm se spodním středovým připojením a lze je doplnit o elektrické topné těleso pro zajištění kombinovaného vytápění. Radiátor odesíláme již tvarovaný do oblouku, není možné jej tvarovat do oblouku až následně na stavbě. V případné objednávce je ještě potřeba specifikovat poloměr ohybu. Obvyklá dodací lhůta pro radiátory BITHERM je 4 – 5 týdnů od zaplacení 50 % zálohy na zakázkovou výrobu.

Olejový radiátor

Jarka Mošnová
      19.12.2017 21:27


Dobrý den, dnes jsem pod olejovým radiátor Ema objevila louži tekutiny. Když se radiátor zapne, cválá v něm. Bude možná oprava?

BITHERM       21.12.2017 07:34Odpovědět na email: obchod@bitherm.cz

Vážená paní Mošnová, lze jen těžko posoudit závadu Vašeho olejového radiátoru takto na dálku. Doporučujeme Vám kontaktovat specializovaný servis, kde závadu posoudí a navrhnou Vám řešení.

Topná tyč do radiátoru

Vl. Dvořák
      16.11.2017 09:33


Dobrý den, která topná tyč do radiátoru je vhodná pro koupelnový žebřík o šířce 60 cm a výšce téměř 170 cm (rovný, bílý)? Potřeboval bych i termostat, který bude na žebříku, nebude moc nápadný a zapojovat se bude do zásuvky.

BITHERM       16.11.2017 15:22Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den, pane Dvořáku, pro uvedený rozměr koupelnového radiátoru se uvádí vhodný příkon elektrického topného tělesa 600 – 800 W. U elektrických těles bez regulace teploty nebo s externí regulací doporučujeme pro koupelnový radiátor Vámi uváděného rozměru příkon 600 W. U elektrických těles s integrovaným regulátorem na tělese je uváděn pro tento případ příkon 800 W. Pro Váš koupelnový radiátor Vám navrhujeme elektrické těleso s regulátorem prostorové teploty a programem sušení EL.05 RC, viz odkaz https://www.elvl.cz/topna-telesa/el05rc.php. Elektronický regulátor tělesa svým designem navazuje na tvar trubkového radiátoru, nepůsobí tedy rušivě. Toto elektrické těleso s regulátorem EL.05 RC máme ve standardní nabídce pro pevné připojení do elektroinstalační krabice (bez vidlice). Síťovou vidlici Vám můžeme na Vaše přání doplnit na kabelový přívod. Regulátorem RC lze regulovat prostorovou teplotu v rozmezí od 5°C do 30°C. Kromě toho regulátor nabízí funkci sušení, která v časovém cyklu po dobu 2 hodin zaručuje maximální využití koupelnového radiátoru k vytápění koupelny i k sušícímu efektu při zajištění minimální spotřeby elektrické energie. Funkci sušení je možné spustit nártem nohy, není tedy potřeba se k radiátoru ohýbat. Pokud si zvolíte pro svůj koupelnový radiátor elektrické topné těleso EL.05 RC nebo jiné provedení, můžete si jej objednat přímo z naší nabídky na tomto webu.

Výměna prasklého kabelu

P.Falc
      5.11.2017 20:25


Dobrý den,potřeboval bych vyměnit přívodní kabel k radiátoru BK.ES 45.94 Pes ho bohužel překousl.(pes je v pořadku.Kabel ne.) Mohu ho vyměnit svépomocí? Popř.kde objednat servis a jaká by byla asi cena? Dekuji

BITHERM       6.11.2017 11:09Odpovědět na email: obchod@bitherm.cz

Vážený pane Falci, radiátor je možné dovézt, případně zaslat na naší adresu do Sezimova Ústí k opravě. Oprava by vyšla na cca 300 Kč + případná přeprava. Druhou variantou je, že bychom Vám zaslali kabel, který by Vám elektrikář u radiátoru vyměnil. Návod na takovou výměnu Vám zasíláme na e-mail.

Kapající svěrné šroubení

Jan Stuchlý
      29.10.2017 11:37


Dobrý den, mám podlahové topení a byl jsem nucen od hadic odpojit rozdělovač. Následně jsem vše zase zapojil, určitě jsem šroubení pořádně dotáhl, po natlakování však šroubení kape. Nekapou možná 2 hadice. Je nutné gumové těsnění na hadicích vždy vyměnit? Když mi to montovali při výstavbě, tak jim to těsnilo napoprvé. Poradíte mi prosím? Děkuji, Jan Stuchlý.

BITHERM       30.10.2017 15:38Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Stuchlý, Váš dotaz by měl být směrovaný do poradny výrobců rozdělovačů se svěrným šroubením pro připojení potrubí ze síťovaného polyetylenu nebo jejich obchodním zástupcům. Osobně bych však dal přednost topenářské firmě, která Vám montáž podlahového vytápění prováděla a má s konkrétním připojením zkušenosti. Naše firma je výrobcem radiátorů a bohužel nemá praktické zkušenosti s montáží podlahovky, proto Vám nelze poskytnout konkrétní radu pro úspěšné odstranění této netěsnosti na Vámi připojených trubkách k rozdělovači.

radiátorová hlavice

Jiří Novotný
      27.10.2017 00:09


Mám v bytě otopné panely,výrobce v Brně. U toho byly bakelitové černé hlavice. Prosím o radu o nahrazení této hlavice. Topení bylo provedeno pro tento byt kolem roku 1980.

Děkuji Novotný

BITHERM       27.10.2017 16:16Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Novotný, z Vašeho skromného dotazu nelze bez obsáhlejších informací poskytnout uspokojivou radu, která by Vaše přání naplňovala. Otopná tělesa se v letech 1980 do značné míry ještě instalovala bez termostatických ventilů, které jsou určené k regulaci teploty ve vytápěné místnosti. V té době byl většinou používaný dvouregulační ventil, kterým se nastavoval příslušný průtok teplonosné kapaliny do tělesa a zároveň sloužil k ruční regulaci, respektive k uzavírání nebo otvírání průtoku kapaliny do otopného tělesa. Bohužel poškozenou bakelitovou hlavici tohoto ventilu je dnes obtížné nahradit. Doporučili bychom Vám se obrátit na topenáře nebo topenářskou firmu v místě vašeho bydliště, se kterým by bylo možné nalézt vhodné řešení. V současné době však doporučujeme příslušné dvouregulační ventily nahradit novými termostatickými ventily s termostatickou hlavicí, které Vám zajistí komfortní a ekonomicky efektivní vytápění celého bytu.

Elektrický sušák na lyžařské boty

J. Pekař
      24.10.2017 14:57


Dobrý den, máme v plánu na horskou chatu pořídit elektrický sušák na lyžařské boty. Uvažujeme nad typem BO 400. Máte zkušenost kolik párů lyžařských bot se na tento sušák vejde? Řešíme také barvu, do našeho interiéru by se hodil sušák v neutrální šedé barvě, ve Vaší nabídce je ale jen bílá a černá. Vyhovovalo by nám, aby sušák byl připevněný na stěnu – můžete nám ho takto upravit?

BITHERM       25.10.2017 12:26Odpovědět na email: obchod@bitherm.cz

Dobrý den, pane Pekaři, na elektrický vysoušeč obuvi BO 400 se vejde 8 párů vysokých, tedy i lyžařských, bot. Pokud interiéru Vaší horské chaty nevyhoví standardní barevné provedení, máte možnost zvolit si jakoukoliv barvu z palety RAL barev, do objednávky pak stačí jen napsat číselné označení barvy, kterou jste si vybrali. Elektrický vysoušeč obuvi BO 400 lze upravit pro montáž na zeď. Již jsme tuto úpravu pro několik zákazníků provedli. Místo podstavce vysoušeče budou dodány úchyty pro upevnění na stěnu, ostatní funkce a vlastnosti vysoušeče zůstanou zachovány.

Elektrický topný žebřík s termostatem

J. Jílková
      13.10.2017 13:13


Dobrý den, potřebuji obyčejný elektrický topný žebřík s termostatem a aby od něj vedla zástrčka do zásuvky. Termostat by měl vypínat žebřík podle nastavené teploty. Doporučíte mi nějaký?

BITHERM       13.10.2017 15:17Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den, paní Jílková, doporučit Vám můžeme základní typ elektrického koupelnového radiátoru s regulátorem a programem sušení – BK.ER. Tento typ radiátoru je vybaven elektronickým regulátorem prostorové teploty se síťovým spínačem a vidlicí Unischuko pro připojení do zásuvky 230 V. Na regulátoru lze nastavit prostorovou teplotu v rozsahu od 5°C do 30°C. Dále regulátor disponuje funkcí „sušení“, kterou oceníte při provozu radiátoru v přechodném období mimo topnou sezónu. Díky funkci sušení zajistíte rychlé usušení ručníků v časovém cyklu 2 hodiny. Prakticky to znamená, že po stisknutí tlačítka „sušení“ radiátor sepne plný výkon a po uplynutí 2 hodin se zas vrátí zpět do původního nastavení. Nemusíte se tak o nic starat a ručníky jsou suché a připravené pro další použití.

Jaké topení do nízkoenergetického domu

Jiří Soukup
      3.10.2017 10:20


Dobrý den, jaké topení do nízkoenergetického domu byste mi doporučili? Podlahové vytápění instalovat nechci. Je možné použít teplovodní radiátory?

BITHERM       3.10.2017 13:48Odpovědět na email: obchod@bitherm.cz

Vážený pane Soukupe, otopná tělesa nebo otopné plochy do nízkoenergetického domu musí splňovat určité standardy pro nízkoteplotní otopné soustavy: - malý obsah teplonosné kapaliny - velká teplosměnná plocha - sdílení tepla do prostoru sáláním a konvekcí Teplovodní radiátory, které uvažujete do Vašeho domu použít, mají nejpříznivěji hodnocenou účinnost sdílení tepla ve srovnání s nabídkou ostatních otopných ploch dostupných na trhu. Z radiátorů BITHERM, které vyrábíme, nejlépe vyhoví standardům nízkoenergetického domu radiátory se zářičem W3Q, které se vyznačují vysokým podílem tepelného záření směrovaného do vytápěného prostoru. Zároveň mají tyto radiátory výrazně vyšší účinnost sdílení tepla na jednotku zastavěného prostoru než konkurenční produkty (viz článek a srovnávací tabulka – zde -https://elvl.cz/onas/clanek-18.php ). Ať se rozhodnete pro moderní nástěnný radiátor BITHERM Sun nebo pro radiátor BITHERM Strips, který může posloužit i k oddělení prostoru v místnosti, či využijete pro svůj dům podlahový radiátor BITHERM Floor, budete jistě spokojen i díky jejich dalším příznivým provozním vlastnostem.

kapalina do otopné soustavy

Miroslav Zábranský
      2.10.2017 14:28


Předem za odpověď děkuji s chladící kapalinou do auta Antifreeze , která je na bázi etylenglykolu. prosím, chtěl bych se zeptat, zda-li lze do otopné soustavy smíchat s kapalinou Termofrost P (na bázi propylenglykolu)

Dobrý den,

BITHERM       3.10.2017 07:56Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Zábranský, Váš dotaz se týká kapalin, které nevyrábíme a ani nemáme v obchodní nabídce. Doporučujeme Vám se obrátit přímo na výrobce příslušných kapalin nebo obchodníka, který Vám jistě dokáže poradit, jak s kapalinami nakládat a jak je používat.

Sušák ručníků

Vacek
      19.9.2017 09:48


Dobrý den, v koupelně máme podlahové topení a budeme osazovat radiátor na sušení ručníků. Jaký je rozdíl mezi sušákem Liner a koupelnovým radiátorem na elektriku, co byste nám k dosoušení ručníků doporučili?

BITHERM       19.9.2017 13:41Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den, pane Vacku, elektrické koupelnové radiátory jsou ocelové konstrukce s lakovanou povrchovou úpravou převážně v bílé barvě nebo chromu a také v provedení nerez. Vyrábí se v různých rozměrech, tvarech a elektrických výkonech. Radiátory jsou plněny kapalinou a jsou opatřeny elektrickým topným tělesem se síťovou šňůrou a vidlicí s vypínačem nebo regulátorem prostorové teploty a programem sušení. Radiátor lze připojit také přímo do pevné elektrické instalace přes instalační krabici s vypínačem nebo regulátorem či časovým spínačem. Elektrické koupelnové radiátory se obvykle používají k sušení ručníků, ale při vhodném příkonu je lze používat i k vytápění. Oproti elektrickým koupelnovým radiátorům elektrický sušák ručníků Liner není plněný kapalinou. Jednotlivá ramena jsou vyhřívaná úspornou elektrickou topnou vložkou s celkovým příkonem 80 W. Z tohoto důvodu sušák Liner není určený k vytápění, je určen pouze k sušení použitých ručníků nebo jiných textilií. Připojuje se k elektrické síti buď přes instalační krabici pevného elektrického rozvodu nebo může být opatřený vidlicí se spínačem a zapojený do zásuvky. Pro několikačlennou rodinu se nabízí možnost umístit několik sušáků Liner nad sebe v jeden tvarový celek, kdy každý člen rodiny má svůj prostor pro uložení ručníku (viz obrázek).

Nerez koupelnový žebřík

E. Horníková
      28.8.2017 13:22


Dobrý den, vybírám do koupelny nerezový otopný žebřík a prosím o informaci jaký je rozdíl mezi broušenou a kartáčovanou nerezí a jestli je některá z úprav náročnější na údržbu. Mám řešit výkon žebříku, když mám v koupelně podlahové vytápění? Žebřík bude s termostatem, rozhoduji se mezi EL.05 RC a EL.05 RK, je nějaký rozdíl v jejich funkcích nebo je rozdíl jen ve tvaru?

BITHERM       29.8.2017 07:41Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den, paní Horníková, odlišnost zmiňovaných povrchových úprav nerezových koupelnových radiátorů je ve způsobu jejich finálního dokončení. Povrch nerezového koupelnového radiátoru s úpravou kartáčovaná nerez je pohledově jakoby rozetřen štětcem, u úpravy broušená nerez je povrch jemnější a nejsou znatelné mírné tahy štětce. Obě povrchové úpravy vypadají na pohled velmi podobně. Údržba obou úprav je stejná – stačí otřít vlhkou utěrkou z jemné tkaniny. Pokud máte vytápění koupelny zajištěné podlahovým vytápěním, nemusíte tepelný výkon radiátoru řešit a vybrat jej jen podle rozměrových dispozic koupelny a podle toho, kolik ručníků na něm budete sušit. Radiátor o výšce 100 – 120 cm je dostačující pro dvoučlennou rodinu, radiátor o výšce 170 – 180 cm je ideální pro rodinu čtyřčlennou. Elektrické topné těleso s regulátorem EL.05 RC má stejné funkce jako model EL.05 RK, rozdíl je pouze v designu. Tvar regulátoru u topné tyče EL.05 RC plynule navazuje na tvar koupelnového radiátoru takže nenarušuje vzhled radiátoru. Další výhodou je možnost funkci sušení spustit stisknutím nártem nohy, není tedy potřeba se k radiátoru ohýbat.

výpočet tepelného výkonu

Vladimír Horák
      5.8.2017 06:52


Dobrý den potřebuji rasdiátor r pro rekonstrukci za článkový a nevím jak velký rozměry místnosti 3,2-6-2,55m topení centrálně z výměníku děkuji za info

BITHERM       7.8.2017 13:28Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Horáku, děkujeme Vám za dotaz, ve kterém požadujete informaci potřebnou k navržení tepelného výkonu nového otopného tělesa, kterým chcete nahradit při Vaší rekonstrukci stávající článkový radiátor. Potřebný tepelný výkon navrhovaného otopného tělesa lze stanovit několika způsoby. Můžete vycházet ze stávajícího článkového radiátoru, který má příslušný tepelný výkon (dá se zjistit podle typu radiátoru a výrobce na webu nebo na www.tzbinfo.cz), další možností je výpočet tepelné ztráty místnosti podle rozměrů místnosti, stavebních konstrukcí stěn, stropu a podlahy, dále oken a vlivu sousedních prostor - zda jsou vytápěné či nikoliv. Obvykle výpočet tepelné ztráty a návrh otopného tělesa provádí projektant. Také lze učinit profesní návrh za pomoci topenáře, který Vám bude rekonstrukci provádět.

Nízký radiátor na nožičkách

K. Šubrová
      27.7.2017 07:43


Dobrý den, sháníme teplovodní radiátor na nožičkách pod velké okno, které sahá až téměř k podlaze. Výška stěny pod oknem je přibližně 30 cm. Vyrábíte i takové nízké designové radiátory v provedení s nožičkami? Zároveň bych ráda sladila barvu radiátoru s interiérem, je možné vyrobit libovolně barevný radiátor? Za odpověď předem děkuji.

BITHERM       28.7.2017 08:43Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den, paní Šubrová, radiátory BITHERM vyrábíme na zakázku a jsme tedy schopni přizpůsobit výsledný produkt Vašim požadavkům i možnostem interiéru. Ideálním řešením by pro Vás byl například radiátor BITHERM Comfort (viz obrázek), který lze vyrobit o výšce 200 mm a doplnit jej o podlahové konzole (výška konzolí 100 mm). Standardně vyrábíme radiátory v barevných odstínech barev RAL. Můžete si tedy vybrat odstín barvy RAL, který bude pro Váš prostor ideální. Pokud byste si ze vzorníku barev RAL nevybrala, lze použít i akrylátové barvy. Vzorníky jsou k dispozici v sídle naší firmy v Sezimově Ústí nebo jsou běžně dostupné v obchodech, kde prodávají barvy a laky.

Výměna podlahového konvektoru

Ladislav Junek
      5.7.2017 13:38


Dobrý den, plánujeme větší rekonstrukci domu, při které by mělo dojít i k úpravě stávajícího ústředního topení. V rámci rekonstrukce bychom rádi vyměnili i stávající podlahový konvektor s ventilátorem, který máme před prosklenými dveřmi na zahradu. Po letech jeho používání je čím dál hlučnější a manželce také vadí, že se špatně čistí, že víří prach, a že pro důkladné vyčištění se musí celý rozebrat, což je náročné a nelze to dělat často. Projektant nám doporučil podlahový konvektor Floor. Chtěl bych se zeptat, jakou na něj dáváte záruku a jak je to s jeho životností. Zda bude konvektor tichý i po letech používání a zda jej manželka zvládne vyčistit i sama. Děkuji.

BITHERM       6.7.2017 09:42Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den, pane Junku, děkujeme za zájem o radiátor BITHERM Floor. Podlahový radiátor Floor, který Vám doporučil Váš projektant, patří do nové generace radiátorů BITHERM, které se konstrukčně, funkčně i esteticky odlišují od běžných otopných těles. Odstranit známé nevýhody podlahových konvektorů, o kterých hovoříte, bylo prioritou při vývoji podlahového radiátoru BITHERM Floor. Tento podlahový radiátor pracuje na principu klasického radiátoru, nevyužívá tedy ke sdílení tepla pouze konvekci (tzn. ohřev vzduchu, který stoupá vzhůru), jako je tomu u podlahových konvektorů. Radiátor BITHERM Floor se právě vyznačuje vyšší mírou sálavého tepelného záření, které vytváří před prosklenou plochou tepelnou clonu. Tepelná clona zamezuje vzniku chladných stékajících proudů po povrchu skla, rosení okna a chladnému záření do místnosti. Tepelné záření radiátoru zvyšuje střední radiační teplotu místnosti a s tím souvisí snížení nákladů na vytápění. Podlahový radiátor Floor nepotřebuje pro svůj provoz ventilátor, jeho chod je tedy naprosto tichý (srovnatelný s běžnými radiátory). Zároveň Vás potěším informací, že vzhledem k jeho nízké stavební výšce je možné z něj prach a nečistoty vyluxovat při běžném úklidu. Není tedy potřeba žádné složité rozebírání. Záruku na podlahový radiátor BITHERM Floor poskytujeme v délce 5 let. Vzhledem k použitým nekorodujícím tepelně vodivým materiálům (měď a hliník) má podlahový radiátor BITHERM Floor dlouhou životnost. I za několik desítek let bude mít stejnou tepelnou účinnost jako při své montáži.

atypický malý radiátor

Vondráčková Růžena
      24.6.2017 23:35


Dobrý večer.

Je to malý prostor.šíře maxim.do 25 cm,lépe méně. výška 60 cm,rozteč 55 cm.boční. Nebo mi poraďte. stačila by třeba jen nějaká malá spirála.V běžné nabídce jsme nic nenašli. Je možné objednat radiátor teplovodní deskový.

Děkuji Vondráčková

BITHERM       28.6.2017 10:06Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážená paní Vondráčková, děkujeme za dotaz na atypický radiátor. Radiátory BITHERM je možné přizpůsobit právě atypickým prostorům. Podle zadaných rozměrů můžeme nabídnout typ Comfort - https://elvl.cz/designove-radiatory/comfort.php o rozměrech šířka 175 mm x výška 600 mm. Rádi bychom si s Vámi ujasnili potřebnou rozteč a zda půjde o radiátor elektrický, teplovodní nebo kombinovaný. Pokud tedy trvá Váš zájem o radiátory BITHERM, zašlete prosím svou poptávku na e-mail info@bitherm.cz. Děkuji.

Elektrický žebřík 40 cm

Zdeněk Tomeš
      23.6.2017 16:32


Dobrý den, sháním elektrický žebřík do koupelny s termostatem. Na šířku jsem omezen max. možným rozměrem topného žebříku 40 cm. Vaše elektrické topné žebříky ELVL začínají na šířce 45 cm. Bylo by možné vyrobit typ BK.ERK v šíři 40 cm? Ještě bych Vás požádal o radu ohledně potřebného výkonu radiátoru - koupelna má 9,5 m3 a bude vytápěná pouze topným žebříkem. Děkuji za odpověď.

BITHERM       26.6.2017 07:39Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Tomeši, děkujeme za dotaz k našemu výrobku - elektrickému koupelnovému radiátoru BK.ERK. Tento typ nemáme sice v požadované šířce 40 cm ve standardní nabídce, můžeme jej ale pro Vás vyrobit na zakázku. Pro Vaší koupelnu bychom doporučili koupelnový radiátor o příkonu cca 500 W. Požadovanému příkonu pak vyhoví koupelnový radiátor BK.ERK v rozměru 400 mm x 1680 mm. Náš výpočet výkonu radiátoru na m3 koupelny berte jako orientační. Jestliže má koupelnový radiátor plnit funkci hlavního tepelného zdroje, doporučujeme navrhovaný příkon ještě zkonzultovat s odborníkem – projektantem, který provede přesnější výpočet a vezme v potaz tepelné ztráty místnosti, její umístění, tepelné izolace a další parametry. Pokud se pro náš výrobek rozhodnete, rádi Vám zašleme cenovou nabídku. Vaší poptávku můžete zaslat na e-mail info@bitherm.cz.

Nízkoenergetický dům a radiátory BITHERM

Dalibor
      11.6.2017 10:00


Dobrý den, jsou radiátory BITHERM v teplovodním provedení vhodné i pro nízkoenergetický dům s vypočtenou tepelnou ztrátou 9 kW? Jako zdroj tepla bude použito tepelné čerpadlo země/voda. Děkuji.

BITHERM       12.6.2017 08:14Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Dalibore, tepelná čerpadla potřebují pro svoji optimální činnost pracovat s teplotou vody v otopné soustavě do 55°C. U teplovodního vytápění s použitím radiátorů je pro tento účel odborníky doporučován teplotní spád 50/40°C. Radiátory BITHERM mají geometrii otopné plochy optimálně uzpůsobenou k maximálnímu podílu sdílení tepla zářením, které je efektivně využíváno zejména v nízkoteplotních otopných soustavách s tepelným čerpadlem. Sdílení sálavého tepla otopným tělesem má podstatně vyšší účinnost na nízkoteplotní úrovni vytápění oproti přirozené konvekci, která vyžaduje podstatně vyšší povrchovou teplotu otopné plochy. Teplovodní radiátory BITHERM se navíc vyznačují maloobsahovou náplní, která umožňuje pružnost a dynamiku regulace vytápění. To je výhoda oproti současnému trendu podlahového vytápění. Radiátor do Vašeho domu můžete vybírat na tomto odkazu - https://elvl.cz/designove-radiatory/elegant.php.

cisteni radiatoru

Jan Timko
      5.5.2017 08:26


Dobry den, existuje nejaky pripravek, kterym by bylo mozne provest procisteni radiatoru? Prestoze jsou dostatecne odvzdusnene, ohreje se pouze jejich horni polovina. Dekuji

BITHERM       8.5.2017 16:55Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den pane Timko, naše firma vyrábí otopná tělesa BITHERM, která jsou konstruovaná z měděných trubek, kterými protéká teplonosná kapalina (voda) a na nich jsou nalisované teplosměnné hliníkové lamely k přenosu tepla do prostoru. Za sedmnáctileté působení na trhu jsme nezaznamenali Vámi uváděný problém, který by vyžadoval pročištění tělesa na straně teplonosné kapaliny. Problém zanášení radiátorů korozí, pevným nánosem, vodním kamenem a usazeninami kalů vzniká u otopných soustav s radiátory ocelovými, litinovými nebo hliníkovými při nedodržení kvality teplonosné kapaliny. V dotazu neuvádíte typ radiátoru ani další informace o topné soustavě, ze kterých by bylo možné alespoň takto na dálku určit možnou příčinu problému. Z tohoto důvodu Vám doporučujeme obrátit se na topenáře v místě bydliště, který Vám dokáže na základě prohlídky topné soustavy nabídnout vhodné řešení k odstranění příčiny. Nedomníváme se však, že příčinou problému bude zanesený vnitřní prostor u radiátoru v topné soustavě, samozřejmě za předpokladu, že byla dodržovaná kvalita teplonosné kapaliny. Pro vyčištění radiátorů a celé topné soustavy na straně vody se v praxi používá chemické čištění (bohužel s jistými riziky), které nabízí některé společnosti. Konkrétní firmu lze dohledat na internetu.

Netopí radiátory

Marie
      26.4.2017 17:32


Dobrý den, mám velkou prosbu. Z ničeho nic nám skoro úplně přestaly hřát radiátory. Nevíme, jestli třeba neodešlo čerpadlo. Ale manžel říkal, že čerpadlo i slyší, že jede. Máme kotel atmos s fluidním spalováním. Teď, aby nám to doma aspoň trochu topilo, máme to nastavené na samotíž bez čerpadla. Děkuji za pomoc.

Netopí radiátory

Marie
      25.4.2017 09:39


Dobrý den, mám velkou prosbu. Z ničeho nic nám skoro úplně přestaly hřát radiátory. Nevíme, jestli třeba neodešlo čerpadlo. Ale manžel říkal, že čerpadlo i slyší, že jede. Máme kotel atmos s fluidním spalováním. Teď, aby nám to doma aspoň trochu topilo, máme to nastavené na samotíž bez čerpadla. Děkuji za pomoc.

BITHERM       25.4.2017 14:06Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý de paní Marie, ve vašem dotazu je malý rozpor v podání informace o provozovaném stavu soustavy ústředního topení. Čerpadlo je slyšet, že jede a přitom soustavu máte nastavenou na samotíž bez čerpadla. Ve Vašem případě je vhodné obrátit se na topenáře, který soustavu prohlédne a navrhne Vám způsob, jak ústřední topení správně provozovat.

Nedostatečně teplý radiátor

Bohdana Křiváková
      25.4.2017 06:28


Dobrý den, jeden radiátor v rodinném domku hřeje pouze cca 20 cm v horní části od hlavice. Bohužel, zrovna v obývací místnosti, kde je napojený drátový termostat. Přívodní trubka je horká pouze po hlavici. Mysleli jsme si, že je chyba v hlavici. Po odpojení hlavice radiátor také nehřeje. V obyvací místnosti je stále chladno. Prosím Vás, můžete nám poradit ve které součástce je chyba? Předem děkujeme.

BITHERM       25.4.2017 13:55Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážená paní Křiváková, Vaší nepříjemnou situaci s radiátorem (deskový, článkový či jiný?) v rodinném domku Vám takto na dálku nedokážeme vyřešit. Příčin může být několik, ve ventilu na přívodu do radiátoru, uzavíracím šroubení na radiátoru, vadné oběhové čerpadlo, zanesený radiátor nečistotou a proto Vám doporučujeme obrátit se na odborníka - topenáře v místě Vašeho bydliště.

olejový radiátor Regent

Marek
      22.4.2017 20:31


Dobrý den, kdo poradí jak je zapojený dvojitý přepínač na tomto 2kW radiátoru? 1-0-2?

BITHERM       24.4.2017 11:17Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Marku, naší radou k Vašemu dotazu na zapojení přepínače u elektrického olejového radiátoru Regent může být doporučení obrátit se na specializovaný nebo autorizovaný servis, který Vám opravu provede se zárukou. Z Vašeho dotazu vyplývá, že nejste kvalifikovaný elektrotechnik a riziko spojené se zapojením přepínače ve Vašem případě je značné a může být pro Vás a okolí nebezpečné.

obsahy radiatoru

josef velcl
      11.4.2017 17:01


prosim o obsah 1 clanku plechového radiatoru v.600 s. 150 to same prosim u 1clanku liteneho dekuji za zodpovedeni dotazu

BITHERM       12.4.2017 09:27Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Velcle, Váš dotaz by měl být směrovaný na výrobce příslušných radiátorů nebo projektanta vytápění. I přesto jsme se na internetu pokusili nalézt příslušné radiátory s požadovanými rozměry a jejich výrobce. Bohužel bez typového označení radiátoru je to velice komplikované. Vámi uvedené rozměry v nabídce plechových článkových radiátorů KOVO DRUŽSTVA Olomouc a litinových od VIADRUSU jsme nenalezli. Je nám líto, ale konkrétnější odpověď Vám bohužel bez konkrétnějšího zadání nedokážeme poskytnout.

Koupelnový radiátor BK ER

Pavel
      23.2.2017 23:16


Dobrý den, koupelnový radiátor BK ER nebyl 2 roky v provozu. Nyní je znovu nainstalovaný do koupelny a chtěl bych se zeptat, jestli je v pořádku, že je v něm zhruba polovina kapaliny. Dá se tato kapalina popřípadě doplnit/vyměnit? Děkuji.

BITHERM       24.2.2017 12:26Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den pane Pavle, Váš dotaz je zajímavý v tom, jak chybějící kapalina z radiátoru unikla. Zda došlo k poškození radiátoru nebo někdo radiátor otevřel a kapalina vytekla nebo je příčina ještě nějaká jiná. V každém případě je zapotřebí radiátor podrobit testu, provést kontrolu hladiny a doplnit ji. Musíme však upozornit, že doplnění kapaliny se provádí za přesně stanovených podmínek, aby provozem radiátoru nedošlo k jeho poškození nebo vážné destrukci s dalšími následky. Pokud je radiátor našim výrobkem, to znamená, že je opatřený našim výrobním štítkem, máte k němu příslušný návod nebo s radiátorem byl dodán a již není k dispozici, doporučovali bychom elektrický radiátor zaslat k nám do servisu, kde provedeme příslušnou opravu a radiátor Vám zašleme zpět.

Vytápění el. radiátory

Jan
      20.2.2017 16:47


Dobrý den, v menším rodinném domku topíme přímotopy v kombinaci s krbovou vložkou. Přímotopy chceme nahradit hliníkovými elektrickými radiátory s regulací. Zaujaly nás Bitherm radiátory Elegant příp. Comfort. Na koho se prosím mohu obrátit pro vyspecifikování potřebného topného výkonu pro jednotlivé místnosti. Při tepelné ztrátě místnosti řekněme 1,7 zvolit 2000W el. radiátor? Bohužel jsem zatím neměl možnost podobný typ radiátoru vyzkoušet pro srovnání s klasickým přímotopem. Děkuji.

BITHERM       21.2.2017 16:02Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den pane Jane, děkujeme Vám za Váš dotaz na elektrické přímotopné vytápění Vašeho rodinného domku elektrickými přímotopnými radiátory BITHERM s akumulací tepla. Z Vašeho dotazu vyplývá, že jste již částečně informován z našich webových stránek, kde je možné získat k elektrickým radiátorům BITHERM Comfort a Elegant podrobné informace včetně konstrukčního řešení radiátorů. Pokud se týká specifikace potřebného elektrického výkonu radiátoru pro jednotlivé místnosti, je vhodné znát tepelné ztráty jednotlivých místností pro oblast, ve které se rodinný domek nachází. Obvykle tepelné ztráty domku vypočítává projektant vytápění nebo tepelný technik zabývající se vytápěním budov. Pokud tyto tepelné ztráty pro jednotlivé místnosti máte již stanovené, zpravidla se pro jednotlivé místnosti navrhuje elektrický přímotopný radiátor o rovnocenném výkonu nebo částečně vyšším, než je vypočtena tepelná ztráta místnosti. Optimální místo pro umístění radiátoru je prostor pod oknem a doporučuje se délku radiátoru volit v délce okna anebo aby se této délce okna délka radiátoru přibližovala. Elektrické radiátory BITHERM nabízíme formou zakázkové výroby a lze rozměry a výkon radiátoru upravovat podle konkrétní situace a stavební dispozice místnosti. Vzhledem k tomu, že určité informace k Vaší poptávce již proběhly na chatu, rádi Vám elektrické radiátory BITHERM představíme a další bližší informace poskytneme u nás při Vaší návštěvě. Děkujeme Vám za Váš vážný zájem o elektrické radiátory BITHERM.

prosba o radu

Milan
      14.2.2017 15:26


Dobrý den, jsem správce velké veřejné budovy ze sedumdesátých let. Potřeboval bych poradit, jak uzavřít staré litinové radiátory tak aby nebyla možnost a ani důvod krást uzavírací hlavice radiátorů. Neexistuje něco čím by se radiátory uzavřely, bylo to to dost pevně přichyceno a bylo to dost ošklivé, aby to lidi nekradli?

BITHERM       16.2.2017 08:52Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Milane, Vámi uvedená problematika veřejných budov tíží asi více správců, kteří mají odpovědnost za správný a ekonomický provoz technických zařízení svěřených budov. Bohužel termostatické hlavice na otopných tělesech lákají nenechavce, kteří odcizují nebo poškozují veřejný majetek pro své potěšení nebo obohacení. Bohužel radikální technické řešení podle Vaší představy neznáme, ale částečné řešení lze spatřovat v plombovacích pouzdrech na převlečné matice, kterými jsou termostatické hlavice upevněny k ventilu. Na internetu jistě naleznete tyto pouzdra a zvažte, zda je to pro Vás vhodné řešení.

radiátor v bytě

Vladimír Holcr
      7.2.2017 20:55


Dobrý den. V panelovém domě (10 pater a 49 bytů) máme dálkové ústřední topení. Pokud bych si chtěl z jedné místnosti v bytě nechat odstranit radiátor-můžu tak učinit? A musím někoho žádat o povolení (nějakou odbornou firmu?) Na radiátoru je poměrový měřič-určitě bych také oslovil firmu, která se o měřiče stará, aby měřič odmontovala, než by se radiátor odstraňoval. Můžete mi poradit? Děkuji Vám.

BITHERM       8.2.2017 08:08Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Holcre, tento Váš dotaz by bylo dobré podložit důvodem, který Vás vede k nestandardnímu zásahu do otopné soustavy v bytu panelové výstavby. Pokud jste napojeni na centrální zásobování teplem a otopná tělesa jsou opatřena poměrovými měřidly pro rozúčtování nákladů na vytápění, bude nezbytné respektovat pravidla, která se na způsob vytápění a účtování za dodávku tepla vztahují. Jistě jste si povšiml při vstupu na naše webové stránky, že naše společnost má ve svém výrobním programu výrobu otopných těles, elektrických radiátorů, koupelnových radiátorů, sušáků ručníků, vysoušečů obuvi a elektrických topných těles s elektronickým regulátorem prostorové teploty s programem sušení určených do koupelnových radiátorů. Z této naší profesní pozice Vám bohužel nedokážeme poradit a navrhnout řešení, které by uspokojilo Váš zájem odstranit radiátor z jedné místnosti bytu v panelovém domě.

Nerovnoměrně hřející radiátor

Tomáš
      12.1.2017 16:34


Dobrý den, před nedávnem nám praskla trubky u kamen k rozvodu k expanční nádobě a od té doby máme problém s radiátory, jeden hřeje, že se spálíte, a další za ním je chladný a po odvzdušnění stejně nehřeje, máme vedení v plastových trubkách na 2 větve, 2 patra a 9 radiátorů, krbová kamna s výměníkem mají 37 KW, od manželky slýchám neustále, že s tím mám něco udělat ... ale já už si nevím rady... máte nějaký nápad?

BITHERM       13.1.2017 07:55Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den, pane Tomáši, z Vašeho dotazu usuzujeme, že soustavu ústředního vytápění máte připojenou na jeden zdroj tepla, kterým jsou krbová kamna s teplovodním výměníkem. Pokud došlo k poškození trubky, kterou je napojena expanzní nádoba, je nejspíš problém v této zdrojové části soustavy. Z tohoto důvodu Vám doporučujeme obrátit se na odborníka, který zná problematiku připojení krbového teplovodního výměníku na otopnou soustavu. Je nezbytné ve Vašem případě překontrolovat zapojení teplovodního okruhu včetně správného připojení expanze, oběhového čerpadla a příslušných armatur. Také je zapotřebí překontrolovat napájecí elektrickou část a regulační soustavu odborníkem z oboru měření a regulace. Pokud bude vše v pořádku, lze usuzovat, že došlo vlivem vysoké teploty a velkého přetlaku v soustavě k poškození oběhového čerpadla.

Středová připojovací armatura Korado

František
      9.1.2017 13:50


Předem děkuji a jsem s pozdravem, Svoboda./č. tel.730772101/

Dobrý den! můžete mi prosím poradit jak seřídit středovou připojovací armaturu Korado HM u koupelnového žebříku? Teplá voda dojde k termohlavici ale za ní už se nedostane.Ventil na zpátečce jsem otevřel na plno, ale stav se nezlepšil. Nevím jak dál, proto Vás prosím o radu jak lze dál postupovat.

BITHERM       9.1.2017 18:30Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Františku, s připojovací armaturou HM mají největší zkušenosti technici v Koradu a.s. a topenáři, kteří otopná tělesa instalují. Pokud nejste pracovník Korada, bylo by vhodné se obrátit na Vašeho topenáře, který Vám koupelnové otopné těleso instaloval. Pokud však problém s připojením tělesa chcete řešit vlastními silami, doporučujeme se nejdříve seznámit s teorií a praktickou částí armatury. Také bych se zajímal, zda podmínky v otopné soustavě jsou splněny, zda je odvzdušněná, zda je oběhové čerpadlo v pořádku a soustavou protéká teplonosná kapalina. Zkuste se také důkladně seznámit s příslušnou armaturou viz Popis. Připojovací armatura Korado HM ARMATURA HM je speciálně vyvinuta pro připojení deskových otopných těles RADIK MM tj. otopného tělesa bez ventilu se spodním připojením s roztečí 50 mm. S výhodou ji lze také použít pro všechna další otopná tělesa KORAlUX a KORATHERM se stejným způsobem připojení na otopnou soustavu. Jedná se o integrovanou armaturu tj. v těle armatury je integrován ventil a regulační uzavírací šroubení a lze tedy odpojit otopné těleso od otopné soustavy bez přerušení provozu. Armatura umožňuje přednastavení průtoku otopným tělesem, jeho uzavření na vstupu i výstupu a díky termostatické hlavici regulaci tepelného výkonu otopného tělesa v závislosti na teplotě ve vytápěné místnosti. Stupeň přednastavení je dán počtem otáček kuželky regulačního šroubení z polohy „uzavřeno“. Přednastavení regulačního stupně je reprodukovatelné tj. při uzavření průtoku a následném otevření nedojde ke změně v nastavení regulačního stupně. Technické údaje: • připojovací závit M 30 x 1,5 • rozsah hodnoty nastavení 6°C až 28°C • možnost blokace nebo omezení rozsahu nastavení požadovaných hodnot • provedení hlavice: bílá RAL 9010 Součástí dodávky připojovací ARMATURy HM je: • integrovaná armatura v přímém nebo rohovém provedení • termostatická hlavice v barvě bílá nebo odstín „chrom“ • 2 ks redukce G 1/2 na G 3/4 s těsnícím „O“ kroužkem • 2 ks plochého těsnění z EPDM pryže Krytka armatury není součástí - viz související zboží. • montážní návod a návod na obsluhu na zvláštní požadavek je možno dodat: • univerzální krytku armatury v barvě bílá • univerzální krytku armatury v odstínu „chrom“ Způsob připojení: Připojení na otopnou soustavu je vnějším závitem G 3/4 a lze využít svěrná spojení pro měděné, plastové, přesné ocelové nebo vícevrstvé trubky. Připojení armatury k otopnému tělesu je pomocí samotěsnící dvojité vsuvky (redukce) G 1/2 na G 3/4, která je součástí dodávky. Ventil armatury je opatřen vnějším připojovacím závitem M 30 x 1,5 pro montáž termostatické hlavice, která je součástí dodávky připojovací ARMATURy HM.

Hloubka koupelnového radiátoru

Vychr
      6.1.2017 15:59


sháním otopný trubkový žebřík do koupelny - 60 x 120 cm. Z důvodu malého rozměru koupelny ale sháním typ s co nejmenší hloubkou - vzdáleností od stěny, potřeboval bych cca 6 cm max včetně trubky..existuje takové řešení ? Pokud ano, děkuji za sdělení typu a detailů (cena, způsob připojení atd..)

Dobrý den,

BITHERM       9.1.2017 18:06Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den, můžeme Vám nabídnou trubkové koupelnové otopné těleso typu BK o rozměru 600 x 1320 mm, které má v příslušenství konzole s minimální vzdáleností čelní průmětné plochy 70 mm. Konzole jsou dvoudílné z plastu a je možné zásuvnou část upravit (zkrátit) na vámi požadovanou celkovou vzdálenost otopného tělesa od stěny. Zmenšená vzdálenost otopného tělesa od stěny však bude komplikovat ukládání ručníků na těleso.

Praskání v olejovém radiátoru

Martin Pazdera
      17.11.2016 12:04


dobrý den. prosím o pomoc,resp.informaci k olejovému radiátoru Merox, který po zapnutí vydává praskající zvuky, jako by se v něm něco škvařilo. Měl jsem ho 3 roky bez problémů. Je to bezpečné nebo to mám ignorovat ? Děkuji.Pazdera

BITHERM       19.11.2016 17:02Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Pazdero, Váš dotaz není směrovaný na naše produkty a není ani směrovaný do oblasti teplovodního ústředního vytápění nebo elektrického přímotopného nebo akumulačního vytápění. Předmětem Vašeho dotazu je technický problém, respektive vada Vašeho olejového radiátoru Merox, který bohužel neznáme a ani se nám nepodařilo k němu získat vhodné informace. Z internetového portálu jsme získali pouze informaci, že se jedná o produkt uvedený na náš trh obchodní společností BAUMAX. Jelikož neznáme konstrukční uspořádání olejového radiátoru Merox, jeho celkovou konstrukci, konstrukční prvky, náplň, příkon, nelze Vám doporučit snadné řešení, které by vedlo k odstranění zmiňované vady. Příčinou praskajících zvuků vydávaných po připojení radiátoru k elektrické síti může být hned několik a vždy jejich odstranění souvisí se servisní opravou. Z tohoto důvodu bychom Vám doporučili s vadou elektrického olejového radiátoru Merox se obrátit na servisní opravnu nebo smluvní servis společnosti BAUMAX, u které jste výrobek zakoupil.

Horký radiátor, zima v místnosti

Markéta
      9.11.2016 09:20


Nově jsme zařídili pokojíček,je zde radiátor,který i přesto,že je rozžhavený je v místnosti poměrně chladno-byl dělán jako poslední větev v domě,jak zvýšit teplotu v místnosti. Pokud sedí na židly,je poměrně chladno,které táhne od zdí,je nějaká možnost,aby zdi nebyly tak chladné? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,nevím zda otázka je správně směrována na vaše stránky.

BITHERM       10.11.2016 07:52Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den paní Markéto, Váš dotaz, ve kterém vyjadřujete opravdu zásadní problém s vytápěním pokoje, je vhodné směrovat na odborníka ve vytápění – technika nebo projektanta ve vašem regionu. Příčin může být několik, nedostatečná tepelná izolace obvodového zdiva, stropu, podlahy, nevhodné okno. Také způsob vytápění a regulace má vliv na vytápění místnosti. Proto je vhodné se v této záležitosti obrátit na odborníka, aby posoudil na místě tepelně technický stav stavby a otopné soustavy a následně Vám nabídl nejvhodnější řešení této situace.

Krbová kamna a elektrokotel

Jindra Urlichová
      5.11.2016 13:57


Dobrý den. Do malého domku, kde výška stropu nepřesahuje 2,3m a čtyři místnosti o celkové ploše cca 70m2, chceme krbová kamna s výměníkem s rozvodem do 4 radiátorů. K tomu elektrokotel, jako případnou druhou možnost vytápění. Mohli by jste nám poradit optimální výkon krbových kamen a jaký elektrokotlík ?? Děkuji velice za radu J.Urlichová

BITHERM       6.11.2016 15:04Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den paní Urlichová, Váš dotaz je velice obecný a nelze Vám na něj poskytnout jednoznačnou odpověď. Pokud se jedná o novostavbu, lze předpokládat, že k domku máte zpracovanou stavební dokumentaci, která by měla obsahovat i projekt vytápění. V této dokumentaci naleznete informaci o celkové tepelné ztrátě, tj. potřebný tepelný výkon zdroje k vytápění celého domku. Na trhu je možné si vybrat ze široké nabídky krbových kamen a elektrokotlů. V každém případě je nezbytné se v této záležitosti obrátit na odborníka ve vytápění, který Vám dokáže zpracovat návrh technického řešení této kombinace vytápění a následně projekt, který řeší nejen funkci celé soustavy vytápění, ale i její bezpečné provozování k Vaší spokojenosti.

Jindra Urlichová       7.11.2016 21:44


děkuji za odpověď

Topení v bytovém domě

Lydie Lipková
      30.10.2016 20:13


Pošlu ještě jednou

Omlouvám se, ale dotaz se mi nějak proházel.

BITHERM       31.10.2016 17:27Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážená paní Lipková, děkujeme Vám za Váš dotaz k problematice vytápění Vašeho bytu, který je součástí bytového domu. Rádi bychom Vám pomohli komplikace s vytápěním řešit, ale naše společnost se zabývá výrobou otopných těles a elektrických radiátorů určených k vytápění a bohužel nemáme ve svém týmu odborníka, který by dokázal k Vaší plné spokojenosti Vám poskytnout kvalifikovanou odpověď. Jelikož Vámi sdělovaná problematika vytápění bytu není ojedinělá, jsou našimi zákonodárci vydaná pravidla, která mají právě předcházet podobným situacím. Lze vycházet z Vyhlášky č. 194/2007 Sb. která stanovuje pravidla pro vytápění a dodávku teplé vody, měrné ukazatele spotřeby tepelné energie pro vytápění a pro přípravu teplé vody a požadavky na vybavení vnitřních tepelných zařízení budov přístroji regulujícími a registrujícími dodávku tepelné energie. Abyste mohla uspět se svým požadavkem u svého pronajímatele bytu, doporučujeme Vám obrátit se na energetického specialistu působícího ve Vašem regionu, který svou odborností a kvalifikací získanou zkouškou v souladu s Vyhláška č. 118/2013 Sb. o energetických specialistech Vám dokáže potřebné informace k řešení Vašich komplikací poskytnout.

Lydie Lipková       30.10.2016 20:11


Děkuji za odpověď. Po 44 letech, kdy jsem se dočkala vysněného tepla v každém pokoji, se nyní bojím konečného vyúčtování, jsem důchodce a snažím se zbytečně ničím neplýtvat. Nač, mi je potom regulační ventil, když si nemůžu teplotu sama regulovat a nemůžu dosáhnout tepelné pohody. Je pravda, že spotřebitel hradí náklady za úroveň poskytované služby, tepelnou pohodu, nikoliv za spotřebované teplo? Správce na mé výzvy(telefonicky) na odstraněni závady nereaguje, jen mi před dvěma týdny sdělil, že si nikdo nestěžuje a mám počkat až se ochladí – tomu nerozumím. Při poklesu teploty v místnosti, ventil na stupnicích 2-4 nereaguje, radiátor je zcela studný, taktéž obě trubky stupačky. V ostatních místnostech radiátory na daných stupních topí pouze do poloviny. Odvdušňování nepomohlo. Měřáky nemáme. Letos v září nám majitel zavedl v domě ústřední topení, v našem suterénu je umístěna výměníková stanice pro vytápění bytů a ohřev TUV pro celý dům. Bydlím v rohovém bytě na 1.patře. Byt nade mnou(pod střechou)je 6 let prázdný. Odvdušněn byl jen jednou a to na mou žádost, regulační ventily v bytě jsou nastavené na č.2, což si myslím, že je málo. V přízemním bytě nájemníci při odchodu z bytu topení vypínají(i na několik dnů), protože jim to hodně topí(jsou nad výměníkem). Mám problém s vytápěním kuchyně. Radiátor topí jen když je regulační ventil(OVENTROP) nastaven na č.5, což tuto místnost přetápím(24°C).

Dobrý večer, můžete mi poradit

Ústřední vytápění - odbočka

Radomil Kubát
      29.10.2016 21:31


Dobrý den. Měl jsem vytápění horního patra baráku na elektriku. Teď jsem koupil kotel a napojil celý systém na kotel, co je v přízemí. Mám tam oběhové čerpadlo. A teď dotaz. V cca 2/3 jedné větve systému potřebuji udělat odbočku do spodní místnosti (topení je cca 2,5 m pod hlavní větví okruhu) je možné toto napojení udělat jednoduchou odbočkou pomocí Téček a udělat odbočku dolů?

BITHERM       31.10.2016 17:55Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Kubáte, Váš dotaz bychom doporučili směrovat ke specializované firmě na vytápění, respektive k topenáři nebo projektantovi ve vytápění, který by měl příslušné napojení realizovat. Místní uspořádání topné soustavy je do jisté míry specifické a nelze Vám takto jednoznačně poskytnout k Vašemu dotazu kladnou či zápornou odpověď. Věříme, že ve Vaší blízkosti máte odborníka topenáře, který Vám například připojoval kotel nebo prováděl celou instalaci ústředního vytápění a zajisté dokáže i v tomto případě kvalifikovaně a odborně Váš požadavek splnit.

Doplnění nemrznoucí směsi

Petr Urban
      17.10.2016 11:39


Petr Urban

Děkuji za odpověď. Prosím Vás o zaslání postupu práce při výměně a doplnění nemrznoucí směsi do systému ÚT-Decotherm-E.4 radiátory patro-6radiátorů přízemi(poslední radiátor má výpustný ventil.

Dobrý den.

BITHERM       17.10.2016 14:58Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Urbane, děkujeme za Váš dotaz týkající se postupu práce při výměně a doplnění nemrznoucí směsi do systému ÚT. Na podobný dotaz jsme již v poradně odpovídali 21. 8. 2016. Zde se můžete s odpovědí seznámit: TEXT 21.8.2016 Vážený pane Visinger, v současné době je na trhu několik produktů určených do otopné soustavy ústředního vytápění, které řeší Vaší problematiku. Na internetu se Vám ve vyhledávači jistě nabídnou jak tuzemští, tak zahraniční dodavatelé, od kterých máte možnost si vybrat vhodnou nemrznoucí směs. Vámi vybraný dodavatel této nemrznoucích směsi, určené do soustavy ústředního vytápění, Vám jistě rád poskytne potřebný návod k nabízené kapalině, podle kterého ji budete snadno aplikovat do Vaší otopné soustavy.

Výměna radiátorů

Jaroslav Podhajský
      15.10.2016 16:25


Dobrý den.Chtěl bych vyměnit starý žebrový plechový radiátor venkovní rozměry jsou 200x600 topení samotíží čím bych ho mohl nahradit nebo jestli se ještě tyto radiátory vyrábí.Děkuji za odpověď.

BITHERM       17.10.2016 09:52Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Podhajský, děkujeme za dotaz k výměně žebrového plechového radiátoru za nový. Pokud jde o výměnu radiátoru, který je součástí rozsáhlého otopného systému (bytový dům s více bytovými jednotkami), je nutné, aby se nový radiátor výkonem co nejvíce přiblížil stávajícímu stavu. Pokud se jedná o malý systém v rodinném domku, doporučujeme navíc provést výpočet tepelných ztrát a návrh otopného tělesa optimalizovat. Ve Vašem případě bude nejlepší obrátit se na projektanta vytápění nebo profesionálního topenáře, ten provede potřebné výpočty a jistě navrhne i vhodný nový typ otopného tělesa pro Váš interiér.

Obsah vody v topné soustavě

Vlastimil Kania
      9.10.2016 19:44


Dobry den,pořidil jsem si tepelne čerpadlo a potřeboval bych vypočíst obsah vody v topné soustavě z duvodu naředěni nemrznouci směsi,dum je dvojgeneračni , v přizemi jsou radiátory člankove plechove a v 1 patře dvojite plechove rozvody jsou klasicke hrube děkuji

BITHERM       10.10.2016 15:14Odpovědět na email: obchod@bitherm.cz

Vážený pane Kanio, děkujeme za Váš dotaz. Na základě sdělených údajů a bez projektové dokumentace ÚT nedokážeme obsah vody v topné soustavě vypočítat. Tento údaj by Vám měl poskytnout Váš dodavatel tepelného čerpadla, případně odborník - topenář.

Doplnění nemrznoucí směsi

Visinger Miroslav
      21.8.2016 11:57


Visinger

Děkuji s pozdravem Prosím o návod jak postupovat. mám v plánu do otopné soustavy v rodiném domku,který v zimě není používán nalít nemrznoucí směs,abych předešel případnému zamrznutí ústředního topení.

Dobrý den,

BITHERM       21.8.2016 21:16Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Visinger, v současné době je na trhu několik produktů určených do otopné soustavy ústředního vytápění, které řeší Vaší problematiku. Na internetu se Vám ve vyhledávači jistě nabídnou jak tuzemští, tak zahraniční dodavatelé, od kterých máte možnost si vybrat vhodnou nemrznoucí směs. Vámi vybraný dodavatel této nemrznoucích směsi, určené do soustavy ústředního vytápění, Vám jistě rád poskytne potřebný návod k nabízené kapalině, podle kterého ji budete snadno aplikovat do Vaší otopné soustavy.

Plnění elektrických koupel. rad.

Bruzlová Vladimíra
      27.4.2016 07:51


Dobrý den, koupila jsem si kombinovaný žebřík do koupelny, ale prozatím bych jej potřebovala zapínat jen na elektrický výhřev a nepřipojovat jej k ústřednímu topení. To nemám ještě dodělané. Pokud to lze, kolik vody mám nalít do žebříku, aby při rozpínání při ohřevu nedošlo k nějakému problému. Děkuji. Bruzlová

BITHERM       27.4.2016 16:21Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážená paní Bruzlová, děkujeme Vám za Váš dotaz k problematice plnění trubkového koupelnového radiátoru určeného pro samostatný elektrický provoz. Jelikož na podobný dotaz jsme již v naší poradně odpovídali, můžete se s touto odpovědí seznámit níže. Její datum zveřejnění je dne 3.6. 2015.

TEXT 3.6.2015       18.5.2016 09:54


Vážený pane Šojdle, překvapuje nás, že jste si zakoupil v obchodní síti elektrický koupelnový radiátor bez náplně. Ve Vašem případě bude vhodné radiátor reklamovat u Vašeho prodejce nebo dodavatele. Elektrický koupelnový radiátor je vždy kompletní včetně náplně, bez které nemůže být provozován. V případě, že Vám prodejce prodal koupelnové otopné těleso a k němu Vám prodal elektrickou topnou tyč a doporučil Vám, aby jste si otopné těleso doma sám zkompletoval a naplnil, jak již známe z praxe některých prodejců, jde o jisté riziko a odpovědnost, kterou přebíráte na sebe. Z důvodu, abyste se nevystavoval nebezpečí z provozování elektrického topidla vyrobeného vlastním přičiněním, doporučujeme Vám otopné těleso a elektrickou tyč vrátit prodejci. Elektrický koupelnový radiátor vyrobený v souladu s příslušnými předpisy Vám můžeme dodat, pokud si jej vyberete z naší nabídky nebo nám můžete zaslat Vaše otopné těleso s el. topnou tyčí s příslušnými průvodními dokumenty ke kompletaci a naplnění. Informaci o naší technologii plnění naleznete na našich webových stránkách na odkazu https://www.bitherm.cz/informace/pdf/porovnani.pdf . V případě Vašeho zájmu Vám cenu kompletace a plnění zašleme na Vaší e-mailovou adresu. Je nám líto, že Vám nemůžeme poskytnout příznivější informaci. Pokud se rozhodnete pro naší službu, zakázku vyřídíme obratem a výrobek bude opatřen Protokolem o kusové zkoušce a doplněn příslušným Návodem k obsluze.

Přehřátí a spálení tyče

Julie Duchoňová
      14.11.2015 17:28


Dobrý den,u koupelnového tělesa Grenada 1535 cm x 600 cm a topné tyče o výkonu 600 W od firmy Sapho již třikrát během jednoho roku došlo k přehřátí a spálení tyče. Není potřeba tyč výkonější? Děkuji. J.Duchoňová

BITHERM       16.11.2015 08:56Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážená paní Duchoňová, rádi bychom Vám na Váš dotaz poskytli relevantní odpověď, ale s výrobkem od společnosti Sapho nemáme žádnou zkušenost a ani jej neznáme. Na webu společnosti Sapho jsme jej nenalezli, pouze se objevil v produktové nabídce společnosti Isan. Z tohoto důvodu Vám nejsme schopni podat požadovanou informaci a tudíž Vám doporučujeme obrátit se na Vašeho dodavatele, který Vám elektrický radiátor dodal a s ním záležitost řešit. Pokud je elektrický koupelnový radiátor vyrobený výrobcem, to znamená, že výrobek je označen výrobním štítkem, k výrobku máte návod k obsluze a doklad o koupi výrobku, je nezbytné reklamaci uplatňovat standardní cestou. Ve Vašem případě se jedná o opakující se vady, které Vám umožňují od smlouvy odstoupit, respektive výrobek vrátit Vašemu obchodníkovi nebo dodavateli. Jedná-li se o koupelnový radiátor zapojený v soustavě ústředního vytápění v kombinaci s elektrickým topným tělesem (topná tyč), může být příčinou častého poškození elektrického topného tělesa časté zavzdušnění radiátoru, kdy hladina vody poklesne v radiátoru do úrovně aktivní topné části elektrického tělesa. Příčinou poškození elektrického tělesa v kombinovaném zapojení ÚT/El může také být příliš velký příkon el. tělesa, který má za následek přehřívání radiátoru a následné poškození omezovače teploty. Z tohoto důvodu není vhodné používat el. topné těleso s vysokým příkonem. Obvykle se výše příkonu elektrického topného tělesa pro kombinovaný provoz koupelnového radiátoru ÚT/El volí podle velikosti radiátoru a doporučení výrobce tohoto radiátoru.

Popraskání spojů

PH
      5.11.2015 11:36


děkuji

chtěl jsem se zeptat, čím může být způsobeno popraskání všech spojů kombinovaného topného žebříku. Žebřík byl napuštěn vodou,uzavřen ventil na ústřední topení a přes termostat puštěn na elektrické vytápění.

Dobrý den,

BITHERM       6.11.2015 07:14Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den, děkujeme za Váš velice stručný dotaz k projevené vadě u Vašeho koupelnového trubkového radiátoru zapojeného do otopné soustavy v kombinovaném způsobu vytápění ÚT/El. Pokud radiátor je zapojen profesionálně a správně do otopné soustavy a byl při provozu na elektřinu uzavřen pouze z jedné strany ventilem a druhá strana připojení do soustavy ÚT zůstala otevřená, nemohlo dojít k nárůstu přetlaku vody vyvolaného objemovou roztažností kapaliny při zvyšování teploty v radiátoru provozem elektrického topného tělesa. Za tohoto stavu a provozních podmínek je zvyšovaný objem vody průběžně odváděn do otopné soustavy a přetlak je udržován expanzní nádobou. Pokud došlo k popraskání spojů na radiátoru tj. spoje vodorovných trubek zaústěných do svislých profilů, musel být radiátor oboustranně uzavřen a v radiátoru došlu k enormnímu nárůstu tlaku, který způsobil poškození spojů a částečnou destrukci svislých profilů a trubek. Další možností poškození spojů může být i chybná konstrukce koupelnového trubkového radiátoru, kdy spoje jsou prováděné nevhodnou technologií například lepením. V každém případě na základě projevené vady a těchto uvedených pravděpodobných příčin Vám doporučujeme obrátit se na odborníka z topenářského oboru ve Vašem místě bydliště a záležitost s ním řešit nebo přímo kontaktovat výrobce radiátoru a nechat si posoudit vady na radiátoru. S problematikou přetlaku kapaliny v koupelnových radiátorech se můžete seznámit na našem webu na odkazu https://www.elvl.cz/onas/pdf/clanek-8.pdf .

Kombinovaný koupelnový radiátor nehřeje

Petr Vonka
      17.10.2015 21:13


Dobrý den, potřebuji poradit s žebříkovým radiátorem. Je napojený na ústřední topení a je v něm také elektrická spirála napojená na zásuvku. Zkraje podzimu jsme využívali elektřinu, teď jsme spustili i ústřední topení, ale radiátor nehřeje. Otevřel jsem přítokový i odtokový ventil, odvzdušnil (z odvzduš. ventilu i tekla voda), ale pořád nehřeje. Jsme tu v nájmu, manuál není, majitel neví, radiátor nemá typové označení. Jsou nějaké fígle nebo návody, jak by se měl takový radiátor přepnout na režim ústředního vytápění? Tipuju, že je to odtokovým ventilem, ale není tam kde se moc šroubovákem nebo klíčem realizovat, je tam jen taková malá plastová planžeta, která se dá vyšroubovat, ale pak z toho hned teče voda. Moc děkuji za radu. PV

BITHERM       19.10.2015 08:16Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Vonko, na Váš dotaz je velice složité poskytnout jednoduchou radu nebo jak uvádíte fígl, který by Váš problém nefunkčního koupelnového radiátoru zapojeného v otopné soustavě ÚT vyřešil k Vaší plné spokojenosti. Zamezený průtok topné vody radiátorem může mít více příčin a proto při řešení tohoto problému v otopné soustavě, respektive u otopného tělesa zapojeného na otopnou soustavu v kombinaci s elektrickým topným tělesem, je vhodné nejprve získat znalost skutečného provedení otopné soustavy a připojení radiátoru. Uvádíte, že se jedná o nájemní byt a že ani majitel bytu nedokáže komplikaci řešit. Právě ten by měl mít na odstranění příčiny eminentní zájem. Pokud však hodláte odstranit příčinu nefunkčního koupelnového radiátoru zapojeného v otopné soustavě sám, je nezbytné disponovat alespoň částečnou odborně technickou zdatností a nebo je vhodné se obrátit přímo na odborníka, který dokáže profesně posoudit otopnou soustavu a připojení koupelnového radiátoru. Na základě tohoto zjištění (gravitační soustava, soustava s oběhovým čerpadlem, způsob zapojení koupelnového radiátoru do otopné soustavy, nastavení regulačních prvků v soustavě atd.) dokáže odhalit příčinu, pokud se však nejedná o skrytou uzávěru průtoku topné vody v přípojce radiátoru. K té může dojít zanesením zúženého průtočného profilu například u regulační armatury nečistotou, která v soustavě zůstala po její montáži a nedostatečném propláchnutí před uvedením otopné soustavy do provozu. Pokud se Vám nepodaří nalézt ve svém okolí vhodného odborníka z topenářského oboru, můžete nás kontaktovat telefonicky nebo e-mailem a náš technik se Vám bude snažit v této záležitosti poskytnout odbornou asistenci takto na dálku.

Kam umístit regulátor

Vladimír Jedlička
      11.10.2015 20:22


Dobry den, poraďte mi prosím kam nejlépe umístit rego na regulaci teploty v RD.mam na tento problém více nazoru, zda ho umístit do mistností kde chci mít nejvice teplo,nebo do místnosti ,kterou nepotrebuji moc vytapet .

BITHERM       12.10.2015 10:04Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Jedličko, na Váš stručný dotaz není jednoznačná odpověď. Jak sám uvádíte, máte na umístění regulátoru vytápění rodinného domu více názorů. Obecně však lze uvést, že regulovat centrální zdroj tepla rodinného domku se soustavou ústředního vytápění je vhodné z místnosti, kterou nejvíce užíváme a která není příliš ovlivňovaná jinými vedlejšími zdroji, jako je vaření žehlení apod. Obvykle se volí obývací pokoj, který nemá instalované na radiátorech termoregulační hlavice nebo jsou nastavené na nejvyšší prostorovou teplotu. Regulátor se snímačem prostorové teploty se umisťuje na stěnu vnitřní zdi domu, u které nedochází k oslunění a nebo k ochlazování. Regulátor se neumisťuje v bezprostřední blízkosti dveří, kde může docházet k ovlivnění chladnějším proudem vzduchu z chodby nebo sousední místnosti. Věříme, že se Vám podaří nalézt z provozního a uživatelského hlediska to nejoptimálnější místo, které nebude narušovat ani estetiku Vašeho bytu.

Koupelnový radiátor píská

Markéta Poráčová
      11.10.2015 14:20


Dobrý den,vlastníme 1 rok starý koupelnový žebřík KORADO 1000W.Spíná se nám jako el.topení a při každém sepnutí začne vydávat různé zvuky,jako je např.pískání nebo takové praskání.Máme ho odvzdušnit?Spodní asi 4 trubky jsou méně teplé než ty ostatní.Děkuji

BITHERM       12.10.2015 09:04Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den paní Poráčová, koupelnový žebřík v elektrickém provedení 1000 W nebude patrně jako celek vyrobený společností KORADO a.s., ale bude se jednat o trubkové otopné těleso, které je zapojené do soustavy ústředního vytápění v kombinaci s elektrickým topným tělesem a nebo se jedná o samostatné otopné těleso, které bylo opatřené el. tělesem Vaším dodavatelem (montážní firmou nebo obchodníkem). Předpokládáme, že se jedná o druhou možnost, kdy otopné těleso vyrobené společností KORADO bylo neodborně zkompletované na elektrický koupelnový radiátor. Z tohoto důvodu bychom Vám doporučili obrátit se na dodavatele elektrického radiátoru a uvedenou závadu u něho reklamovat nebo jej požádat o vysvětlení, zda se jedná o vadu a nebo o běžný jev. Pokud by byl vyrobený elektrický koupelnový radiátor naší společností, nedochází při jeho provozu k Vámi uvedeným projevům hlučnosti z důvodu specielní technologie plnění a kompletování výrobku. Na našich webových stránkách naleznete informaci o naší technologii viz odkaz https://www.elvl.cz/informace/pdf/porovnani.pdf nebo je uvedená v Prezentaci na straně 102, 103 a 104 také přístupné na našem webu. Z našeho pohledu lze předpokládat, že radiátor je vybaven s elektrickým tělesem s příliš vysokým příkonem a není zajištěný stálý minimální přetlak v radiátoru. Vaše otázka, zda máte radiátor odvzdušnit není v tomto případě samostatného elektrického radiátoru na místě. Radiátor je uzavřený a nelze do něho zasahovat. Pokud by se však jednalo o radiátor zapojený v soustavě ústředního vytápění v kombinaci s el. tělesem, je nezbytné radiátor během provozu odvzdušnit, pokud nehřeje jeho horní trubka. Věříme pani Poráčová, že se Vám podaří tuto komplikaci vyřešit s Vaším dodavatelem k Vaší plné spokojenosti.

Elektrický koupelnový radiátor

Julie Štěpánková
      19.9.2015 08:50


Dobrý den,chtěla bych koupit do koupelny v paneláku koupit otopné těleso,které by ohřálo vzduch a zároveň by se na něm mohly vysoušet ručníky.Prostor pro umístění je minimálně 50x110.Není možné připojení na vodu je tam připravená elek.zásuvka.Chtěla bych kvalitní a funkční výrobek.Přeji Vám hezký den a děkuji.Julie Štěpánková

BITHERM       21.9.2015 10:42Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den paní Štěpánková, děkujeme Vám za Váš dotaz, který je směrován na elektrické koupelnové radiátory a sušáky ručníků. Velice rádi Vám nabídneme z naší nabídky vhodný elektrický radiátor pro účel vytápění Vaší koupelny a zároveň i k odkládání a sušení ručníků. Na těchto našich webových stránkách v nabídce Produkty a na odkazu Koupelnové radiátory si máte možnost vybrat ze široké nabídky vhodný koupelnový radiátor potřebného rozměru a elektrického příkonu. Lze také vybírat na odkazu Sušáky ručníků, které jsou menšího příkonu a nabízejí také kreativní, praktické, funkční vlastnosti. Elektrické koupelnové radiátory a sušáky ručníků vyrábíme již od roku 1994 k plné spokojenosti našich zákazníků. Věříme, že i Vámi vybraný elektrický koupelnový radiátor nebo sušák ručníků splní Vaše přání a že Vám bude v koupelně tím nejlepším sluhou, který Vám poskytne příjemný komfort tepelné pohody a vyhřátého suchého ručníku. Pokud si budete přát ještě před Vaším rozhodnutím konzultaci a další informace k elektrickým radiátorům a sušákům ručníků, rádi Vám je poskytneme telefonicky a nebo e-mailem.

Příkon topného tělesa

Jiří Pátek
      18.9.2015 14:26


Dobrý den,zle použít el.koupelnového radiatoru o rozměrech 600*1320 topné těleso o výkonu 700 W?

BITHERM       21.9.2015 09:48Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Pátku, v naší nabídce elektrických koupelnových radiátorů máme provedení BK.ERK 600/1320 mm s příkonem 600 W (jedná se o instalované elektrické topné těleso EL.05RK, které je opatřeno elektronickým regulátorem prostorové teploty a programem sušení umístěným přímo na patě tělesa). Tento příkon odpovídá požadavkům technických předpisů ČSN EN 60335-1 ed. 3 , ČSN EN 60335-2-30 ed. 3 a ČSN EN 60335-2-43 ed. 2 kapitole 11 Oteplení, která stanovuje zkoušky, okrajové podmínky a mezní hodnoty pro elektrické spotřebiče pro domácnost, zvláště pro topidla a sušiče ručníků. Pokud do Vámi uváděného rozměru radiátoru s typovým označením BK, BKM nebo BKO bude osazené těleso o příkonu 700 W, bude docházet za některých provozních stavů k překračování stanovené limitní hodnoty na oteplení. Z tohoto důvodu je zapotřebí Váš požadavek použití elektrického tělesa o příkonu 700 W přehodnotit a zvolit buď radiátor většího rozměru a nebo osadit el. těleso s menším příkonem.

Jaký výkon El. koupelnového radiátoru ?

Jiří Pátek
      8.9.2015 13:47


Dobrý den,chtěl bych vybavit koupelnu o rozměrech 3*2m el.topným žebříkem jakou watáž mi doporučíte,bude to jediný zdroj tepla.děkuji

BITHERM       8.9.2015 18:06Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Pane Pátku děkujeme Vám za Váš dotaz a projevený zájem o elektrický koupelnový radiátor pro vytápění koupelny a zároveň i k sušení ručníků. Do koupelny o rozměru podlahové plochy 6 m2 a předpokládané výšce místnosti 2,6 m lze orientačně navrhnout tepelný výkon cca 700 W za předpokladu, že místnost je tepelně izolovaná a elektrický radiátor bude provozován jako přímotopný zdroj vytápění. V praxi by však měl být proveden výpočet tepelné ztráty této místnosti a na základě tohoto výpočtu je pak přiřazen potřebný tepelný výkon radiátoru, který pokryje tuto tepelnou ztrátu i v extrémních zimních podmínkách. Také je zapotřebí přihlédnout ke skutečnosti, že koupelnový radiátor obvykle slouží i k odkládání a sušení ručníků, což má za následek jeho zakrytí a zhoršení sdílení tepla do prostoru sáláním. Z těchto důvodů je vhodné záležitost vytápění koupelny a sušení ručníků zvážit, posoudit stavební vlastnosti a dispoziční orientaci koupelny a její uspořádání a na základě těchto informací zvolit příslušný elektrický příkon koupelnového radiátoru. Doporučujeme zvolit radiátor s regulací prostorové teploty a programem sušení, který je velice praktický tím, že obslouží potřebu vytápění v topné sezóně a v letním období potřebu sušení ručníků po koupeli.

Způsob zapojení otopného a el. tělesaJan Pařízek       24.6.2015 07:08


Dobrý den,když připojuji topný žebřík na otopný systém přes T-kusy(kůli topné patroně) a přímé svěrné šroubení 1/2"-Cu 15 nedostanu se blíže jak cca 15cm od zdi. Je to normální? Ani úchytky dodané se žebříkem nestačí,nehledě na estetiku.
Děkuji

BITHERM       25.6.2015 08:54Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Pařízku, děkujeme Vám za Váš dotaz k instalaci trubkových otopných těles do koupelny v kombinovaném připojení tj. ÚT/El. Tato záležitost byla řešena již před více jak dvaceti lety, kdy přicházely trubkové radiátory postupně na trh a bylo zapotřebí nabídnout jejich užitné vlastnosti pro celoroční používání. Za tímto účelem se v praxi používají čtyři varianty připojení viz obrázky.
kombinace1kombinace2
Pokud provádíte topenářské instalace a s tím i montáž koupelnových radiátorů, jistě jste se s tímto řešením setkal a záleží na Vás a zákazníkovi, které variantě dáte přednost. Vychází se z dispozičního uspořádání koupelny a technických možností, které nabízí jednotlivé použitelné komponenty k dané realizaci. Z Vašeho dotazu vyplývá, že T-kus máte orientovaný s připojovacím hrdlem směrem ke stěně, ze které vystupuje Cu trubka pro připojení k radiátoru přes tento zmiňovaný T-kus. Na žádném z přiložených obrázků znázorňujících způsob připojení koupelnových radiátorů tato varianta připojení není a také v praxi se nepoužívá z Vámi uvedeného důvodu. Elektrické topné těleso se umísťuje do sběrné odtokové komory otopného tělesa a při použití odbočky T je nezbytné připojení opatřit také uzavíratelným radiátorovým šroubením na potrubí zpátečky. Z těchto důvodů je opravdu Vámi citované připojení nereálné a je zapotřebí zvolit schůdnější způsob, který bude bohužel esteticky komplikovanější.

Plnění elektrického koupelnového radiátoru

Šojdel Vladimír
      1.6.2015 12:43


Dobrý den,zakoupil jsem koupelnový elektrický radiátor trubkový(60x168),není naplněn.Chci se zeptat kolik se plní v litrech v poměru voda+nemrznoucí směs. Děkuji

BITHERM       3.6.2015 15:09Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Šojdle, překvapuje nás, že jste si zakoupil v obchodní síti elektrický koupelnový radiátor bez náplně. Ve Vašem případě bude vhodné radiátor reklamovat u Vašeho prodejce nebo dodavatele. Elektrický koupelnový radiátor je vždy kompletní včetně náplně, bez které nemůže být provozován. V případě, že Vám prodejce prodal koupelnové otopné těleso a k němu Vám prodal elektrickou topnou tyč a doporučil Vám, aby jste si otopné těleso doma sám zkompletoval a naplnil, jak již známe z praxe některých prodejců, jde o jisté riziko a odpovědnost, kterou přebíráte na sebe. Z důvodu, abyste se nevystavoval nebezpečí z provozování elektrického topidla vyrobeného vlastním přičiněním, doporučujeme Vám otopné těleso a elektrickou tyč vrátit prodejci. Elektrický koupelnový radiátor vyrobený v souladu s příslušnými předpisy Vám můžeme dodat, pokud si jej vyberete z naší nabídky nebo nám můžete zaslat Vaše otopné těleso s el. topnou tyčí s příslušnými průvodními dokumenty ke kompletaci a naplnění. Informaci o naší technologii plnění naleznete na našich webových stránkách na odkazu https://www.bitherm.cz/informace/pdf/porovnani.pdf . V případě Vašeho zájmu Vám cenu kompletace a plnění zašleme na Vaší e-mailovou adresu. Je nám líto, že Vám nemůžeme poskytnout příznivější informaci. Pokud se rozhodnete pro naší službu, zakázku vyřídíme obratem a výrobek bude opatřen Protokolem o kusové zkoušce a doplněn příslušným Návodem k obsluze.

Jaký typ elektrického koupelnového radiátoru ?

Dalibor Děrgel
      19.5.2015 19:53


Dalibor Děrgel

do našeho nově stavěného RD (podlahové topení v obou patrech) zvažujeme koupi elektrického sušáku (žebříku). Trošku v tom tápeme - sušák, který ohřívá i okolní místnost je levnější než jen sušák ručníků. Můžete nám prosím poradit jaký typ vybrat? Ohřívat místnost jim nemusíme, opravdu nám jde jen o ty ručníky. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

BITHERM       21.5.2015 19:13Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den. Pokud budete mít ve svém rodinném domku podlahové teplovodní vytápění, doporučujeme Vám použít trubkové koupelnové otopné těleso a připojit jej do soustavy ÚT v kombinaci s elektrickou topnou tyčí připojenou do elektrické sítě přes regulátor prostorové teploty s programem sušení. V topné sezóně budete koupelnové otopné těleso využívat k sušení ručníků na zdroj ÚT a v přechodném nebo letním období využijete k sušení ručníků elektřinu. Tento způsob provozování koupelnových otopných těles velice dobře znají topenáři i elektrikáři, proto je vhodné tuto záležitost s nimi nejprve projednat nebo se obrátit přímo na projektanta, který Vám projektoval vytápění rodinného domku.

Sušák na ručníky

Novotný Pavel
      3.4.2015 18:34


Novotný

Dobrý den,zvažuji koupi Vašeho elektrického sušáku na ručníky a rád bych věděl na jakém principu funguje.Děkuji za odpověď.

BITHERM       5.4.2015 17:18Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Novotný, námi vyráběné elektrické koupelnové sušáky ručníků typ S60K, Liner a HOT TREE používají k přeměně elektrické energie na teplo vyhřívací vodiče, které jsou uložené v dutině sušáku. Teplo je dále přenášené na povrch sušáku k sušícímu účelu a dále sdíleno do prostoru. Elektrické koupelnové radiátory určené také k odkládání a sušení ručníků jsou plněné kapalinou a instalovaným elektrickým topným tělesem s příslušným příkonem. Teplo je přenášené s povrchu topné tyče kapalinou na povrch radiátoru. Zde je využíván k přenosu tepla na celý povrch radiátoru gravitační princip proudění ohřívané kapaliny.

Kde opravit LINER.ES ?

Roman Martynink
      29.3.2015 15:03


Dobrý den,mám elektrický sušák ručníků Liner.ES ,příkon 130W.Nehřeje,pravděpodobně přepálený topný kabel.Kde je možnost opravy?Bydlím v Brně. Děkuji za odpověď. Martynink

BITHERM       30.3.2015 14:29Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den pane Martyninku, pokud Váš elektrický koupelnový sušák ručníků Liner ES po uvedení do provozu spínačem na síťové vidlici se signálkou zapnutého stavu nevyhřívá jednotlivá ramena, je závada v elektrické části sušáku, kterou Vám opraví náš servis v sídle společnosti. Z tohoto důvodu je zapotřebí sušák odinstalovat z nástěnných úchytů, vhodně jej zabalit a zaslat k nám na adresu do Sezimova Ústí. Elektrický sušák Vám obratem opravíme a zašleme zpět na Vaší adresu. Cenu opravy Vám sdělíme e-mailem nebo telefonicky při obdržení sušáku do servisní opravy. Pokud se jedná o záruční opravu, je možné ji uplatnit u Vašeho prodejce a k sušáku je zapotřebí přiložit záruční list potvrzený prodejcem. Je také možné zaslat sušák přímo k nám do záruční opravy. Opravu Vám provedeme také obratem po obdržení sušáku naším servisem.

Nejnižší příčka koupelnového radiátoru nehřeje

Jan Kössl
      5.3.2015 15:01


Dobrý den, instalovali jsme nový koupelnový radiátor. Nejnižší příčka nehřeje, možná jenom trošku. Je to v pořádku a pokud ne, v čem může být problém a jak se to dá odstranit? Děkuji Jan Kössl

BITHERM       8.3.2015 17:44Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Kössl, pokud máte elektrický koupelnový radiátor vyrobený naší společností (informaci zjistíte z výrobního štítku nebo z přiloženého návodu) je Váš radiátor plněný teplosměnnou kapalinou, která přenáší teplo z elektrické topné tyče do celé konstrukce trubkového radiátoru gravitačním způsobem. To znamená, že spodní část radiátoru je chladnější, než horní část radiátoru viz vysvětlení na našem webu: https://www.elvl.cz/webcz/download/porovnani.pdf . V tomto případě je radiátor v pořádku a nemusíte se obávat žádných komplikací z provozování a užívání Vašeho radiátoru.

Závada na elektrickém regulátoru

Milan Stejskal
      23.2.2015 10:24


Dobrý den. Na radiátoru BKM.ERK 75/181, v.č.01917/09 se projevila naprosto stejná závada a po stejné době, jako u pana Mudry viz. níže ze dne 23.1.2015. Radiátor nefunguje pouze problikává zelená dioda a nefunguje ani po resetu. Prosím o zajistění opravy na místě. Děkuji Milan Stejskal

BITHERM       23.2.2015 12:20Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den pane Stejskale, pokud se projevila na regulátoru vašeho elektrického koupelnového radiátoru BKM.ERK vada se stejnými znaky, které jsou v této poradně uvedené v dotazu pana Mudry, bude zapotřebí elektrický radiátor nebo alespoň elektronický regulátor zaslat k nám do opravy. V daném případu došlo k softwarové chybě na procesoru a bylo zapotřebí procesor znovu naprogramovat a otestovat. Oprava není nákladná, vyjde do 100,- Kč + balné a poštovné. Z výše uvedeného důvodu Vám bohužel nemůžeme poskytnout opravu regulátoru na Vaší adrese, jak požadujete. Odpojení a demontáž regulátoru z radiátoru je zapotřebí provést odborníkem s elektrotechnickou kvalifikací. Totéž platí i pro opětovnou montáž. Opravu regulátoru Vám provedeme obratem po jeho obdržení.

Olejový radiátor

Helena Špačková
      10.2.2015 09:25


Radiátor má zřejmě vadný vypínač. Při zapnutí zapadne a je nefunkční. Případně bych prosila o kontakt, kde se oprava může uskutečnit. Děkuji předem za odpoveď.

Prosím mám dotaz, zda je možné opravit starší olejový radiátor Solac typ 368.

Dobrý den.

BITHERM       10.2.2015 12:02Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážená paní Špačková, na Váš dotaz Vám bohužel nemohu poskytnout uspokojivou odpověď. Naše společnost neprovádí servis výrobků značky SOLAC. V této záležitosti bych Vám doporučil obrátit se na elektrotechnický servis v místě bydliště nebo využít informace z internetového vyhledávače a přímo kontaktovat servis této značky

Montážní úchyty

Martina M.
      3.2.2015 09:47


Dobrý den, mám v koupelně topný žebřík, který se uvolnil a tři ze čtyř úchytů praskly. Snáním tedy náhradní, ale nevím, co za topení to je, dokumentaci k tomu nemám a žádný nápis jsem nenašla. Úchyty vypadají velmi podobně jako vaše náhradní díly https://www.elvl.cz/webcz/produkty/dily/bkl/index.php a https://www.elvl.cz/webcz/produkty/dily/bkm/index.php. Z obrázků nepoznám, jaký je mezi nimi rozdíl. Mohli byste v této situaci poradit, jak poznat tu správnou náhradu? Děkuji

BITHERM       4.2.2015 10:13Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Hezký den paní Martino, z Vašich odkazů na náhradní díly nabízených na našem webu se jedná o typ koupelnového radiátoru BKL a BKM. Pokud se podíváte na tyto typy radiátorů na webu, zjistíte zásadní rozdíl mezi radiátory, který spočívá v provedení a tvaru příčných trubek (vodorovných). U radiátoru BKL jsou rovné trubky kulatého průřezu o vnějším průměru 25 mm. Na tento radiátor jsou určené úchyty viz Váš první odkaz https://www.elvl.cz/webcz/produkty/dily/bkl/index.php . Druhý typ radiátoru BKM má úchyty viz Váš druhý odkaz https://www.elvl.cz/webcz/produkty/dily/bkm/index.php . Příčné trubky jsou plocho oválného tvaru o rozměru 30 x 15 mm a jsou mírně prohnuté tak, že radiátor v celkové sestavě je vypouklý směrem do místnosti. Z tohoto důvodu mají úchyty základnu pod úkosem a při namontování na stěnu je úchyt šikmo k ploše stěny. Na základě této informace můžete porovnat konstrukci Vašeho radiátoru s touto naší nabídkou a posoudit, zda se opravdu jedná o shodné provedení, na které Vám příslušné úchyty budou bez problému pasovat. Ještě bych uvedl, že úchyty jsou kovové a lakované bílou práškovou barvou RAL 9016. Pokud by Vám tyto úchyty nevyhovovaly, je možné nabídnout ještě úchyty v plastovém provedení třmenového tvaru, které jsou také v nabídce náhradních dílů.

Závada na elektrickém regulátoru

Mudra
      23.1.2015 20:26


Dobrý den potřeboval bych poradit mám 5 let starý BK.ERK 300W.Momentálně přestal fungovat.Reaguje pouze na hlavní vypínač.Po zapnutí se ale jen slabě rozbliká zelená dioda a to je vše.Díky za radu.P Mudra

BITHERM       24.1.2015 19:03Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den pane Mudro, Váš elektrický koupelnový radiátor BK.ERK o příkonu 300 W je vybaven elektronickým regulátorem prostorové teploty i s programem sušení. Z Vaší informace nelze jednoznačně identifikovat vadu, ke které mohlo při provozování radiátoru dojít. Regulátor je vybaven elektronickou ochranou, která v případě vzniku přepěťové špičky v napájecí síti regulátor uvede do poruchového stavu a pro jeho opětovné zprovoznění je zapotřebí provést restart regulátoru. Ten provedete vypnutím vypínače na dobu minimálně jedné minuty. Poté regulátor opět spínačem zapnete a tím by se měl regulátor uvést do provozního režimu. Pokud se však projeví původní poruchový stav, bude zapotřebí nám elektronický regulátor zaslat na servisní opravu. Po zjištění případné vady Vás budeme informovat o ceně opravy, kterou bychom provedli obratem. Demontáž elektronického regulátoru z radiátoru může provést pouze odborník s elektrotechnickou kvalifikací, který by měl využít informace z návodu k elektrickému radiátoru. Pokud návod k elektrickému koupelnovému radiátoru již nemáte k dispozici, je možné si jej stáhnout z našeho webu.

Umístění elektrického koupelnového radiátoru

Dobiášová
      20.1.2015 21:58


ráda bych Vás požádala o technickou radu. Chtěla bych pořídit a umístit otopný radiator elektricky např. typ BKM ERK levé ovládání o rozměrech 750 x 1233 do prostoru mezi sprchovým koutem (otevírání dveří bude směrem k radiátoru - Typ RAVAK SMSD2 90) a umyvadlem se skříňkou. Mohu čisté zbývající délky 900 mm umístit dle bezpečnostních pravidel takto široký radiator (750) který nabízíte? Můžete mi lajcky napsat jaká musí být dodržena bezpečná zóna (šířku) po obvodu, od těchto zařízení= sprchový kout a umyvadlo.. Topení bude svou výškou určitě namontováno tak, že spodní hrana bude pod urovní výšky umyvadla(850 mm). Ráda bych zvolila správný typ a velikost otopného elekt. radiátoru. Děkuji za odpověď v lajckém podání.. Nejsem technik. Velmi děkuji za rady a přeji krásný den. Dobiášová

Dobrý den,

BITHERM       23.1.2015 17:07Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážená paní Dobiášová, děkujeme vám za velice specifický dotaz na umístění elektrického koupelnového radiátoru typ BKM.ERK 750/1230 do vaší koupelny, kde máte pro jeho umístění k dispozici prostor o délce 900 mm mezi umývadlem a uzavíratelným sprchovým koutem. Pro umístění elektrických koupelnových radiátorů v koupelně nebo sprše platí technické předpisy, ze kterých vychází návod, který přikládáme k radiátoru viz. https://www.elvl.cz/webcz/produkty/elektricke/navody/BKM_ERK(net).pdf . Dále požadavek na umístění radiátoru do blízkosti umývacího prostoru, který vymezuje šířka umývadla, řeší další technický předpis. Nicméně pro vás je důležité, že radiátor bude umístěný mimo umývací prostor tj. bude umístěn vedle umývadla a také druhou stranou nebude zasahovat do zóny sprchy. Ta je uzavřená skleněnými dveřmi. Za těchto podmínek lze vámi požadovaný koupelnový radiátor umístit do vymezeného prostoru o délce 900 mm mezi umyvadlem a sprchou. Je ovšem zapotřebí při výstavbě sprchového koutu dispozičně umístit dveře tak, aby je bylo možné bezpečně a bez komplikací otvírat a při tom nedocházelo ke kolizi s radiátorem. Tuto záležitost je zapotřebí před realizací důkladně proměřit a zvážit. Pokud nebude přede dveřmi dostatek prostoru, doporučoval bych použít koupelnový radiátor o šířce 600 mm a přisadit jej do blízkosti umyvadla. Věřím, že se vám tuto záležitost umístění koupelnového radiátoru do vaší koupelny podaří vyřešit k vaší plné spokojenosti.

Atypický elektrický koupelnový radiátor

Tomáš Neuhöfer
      19.1.2015 15:26


dobrý den, lze sehnat koupelnový elektrický radiátor o šířce ca.250mm?

BITHERM       23.1.2015 15:06Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den pane Neuhöfere, atypický koupelnový elektrický radiátor o celkové šířce 250 mm vám můžeme vyrobit na zakázku. Prosím sdělte jakou výšku požadujete a zda se bude jednat o radiátor s lakem nebo v provedení nerez. Na základě této informace pro vás zpracujeme cenovou nabídku a navrhneme předpokládaný termín dodání. Poptávku prosím zašlete e-mailem na naší adresu info@bitherm.cz .

Otopné těleso na zakázku

ing. Vlastimil Bloudek
      16.12.2014 14:45


Dobrý den, dokázali byste nabídnout otopné těleso výšky cca 2m. Tepelný spád 70/55C, teplota m. 20C, výkon 2505W. Nemělo by být extrémně široké.

BITHERM       17.12.2014 14:46Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den pane inženýre, děkujeme Vám za Váš dotaz na otopné těleso BITHERM s příslušným tepelným výkonem při požadovaném ΔT a rozměru. Z našeho současného sortimentu otopných těles BITHERM Vám můžeme nabídnout provedení BITHERM+ Karneval o rozměru 934 x 2000 mm s tepelným výkonem 2.733 W při požadovaném ΔT 42,5 K. Lze nabídnout také otopná tělesa v jiném designu, proto bych Vás požádal, pokud budete mít zájem, vybrat si z naší nabídky pro Vás vhodný design a otopné těleso bychom konstrukčně přizpůsobili Vašim požadavkům.

Závada tlačítka na EL.05RK

Petr Mencl
      14.12.2014 13:09


Máme topné těleso EL.05RK u kerého se nám odělil čudlik na spínání časového ciklu.Je možno sehnat tento náhradní díl nebo celý přední panel ovládání. Děkuji Mencl

Dobrý den

BITHERM       15.12.2014 17:23Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den pane Mencle, omlouváme se Vám za tuto nepříjemnost, kterou Vám způsobuje vada na tlačítku programu sušení na našem výrobku. Rádi Vám v této záležitosti budeme nápomocni a budeme se snažit Vám vyjít s opravou maximálně vstříc. Prosím, pokud je výrobek ještě v záruce, zašlete nám jej k opravě a my Vám jej opravený zašleme obratem zpět. Pokud je již po záruční lhůtě, můžeme Vám zaslat náhradní díly tlačítka včetně dříku a pružinky na Vaší adresu. V případě reklamace zašlete výrobek na naší adresu v Sezimově Ústí. Objednávku na náhradní díl můžete zaslat e-mailem na info@bitherm.cz . V tomto případě je zapotřebí, aby opravu prováděl kvalifikovaný elektrotechnik.

Petr Mencl       18.12.2014 20:20


Děkuji za rychlou a užitečnou radu.děkuji Mencl

Náhradní úchyty radiátoru

Matas
      11.12.2014 22:43


Děkuji za odpoveď. máme koupelnový radiátor typ BK.ES 45/94. Potřebovali bychom náhradní úchyty na zeď. Můžete nám doporučit odpovídající úchyty - popř. byly by vhodné úchyty Montážní konzole pro radiátor BK?

Dobrý den,

BITHERM       12.12.2014 16:48Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den pane Matasi, na Váš dotaz mohu podat jen kladnou odpověď. Ano, k Vašemu koupelnovému radiátoru typu BK.ES 450/940, respektive 450/960 je určena sada montážních konzolí BK. Náhradní sadu montážních konzolí můžete přímo objednat na objednávkovém formuláři na našem webu. Konzole Vám zašleme obratem na dobírku přepravní společností GLS.

Radiátor k Francouzkým oknům

Pavel Klicka
      10.12.2014 11:17


Dobrý den, právě jsem našel vhodné těleso k francouzským oknům. Model Floor. Bohužel zde není čas uvedení na trh s cenou? Je možné propojit s TČ ?V přízemí je podlahové topení a na patře bychom instalovali konvektor FLOOR . Děkuji za informace.

BITHERM       11.12.2014 10:36Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Klicko, děkujeme Vám za Váš dotaz na nové otopné těleso BITHERM Floor, které v současné době připravujeme do výroby. Na naše webové stránky jsme tento náš záměr výroby předokenních otopných těles zapuštěných v podlaze uvedli v souvislosti s potřebným marketingem připravovaného nového produktu. Podlahové otopné těleso Floor není konvektorem, který sdílí teplo do prostoru pouze prouděním ohřátého vzduchu na teplosměnných lamelách, ale jde o radiátor vyzařující sálavé teplo z povrchu lamelového zářiče uloženého v podlaze, které je provázeno i menším podílem konvekce. Těleso je určeno pro přisazení k oknu pod úrovní pochozí plochy podlahy. Jeho sálavý účinek vytváří na vnitřní ploše prosklení tepelnou clonu zabraňující vzniku chladných proudů vzduchu stékajících po skle. Otopné těleso je právě navrhováno do nízkoteplotní otopné soustavy s podlahovým vytápěním, kde by naopak při vyšších teplotách tělesa docházelo ke zvýšení tepelné ztráty přes prosklená okna. Otopné těleso bychom měli prezentovat v lednu 2015 v Ostravě na výstavě INFOTHERMA, kde bude představeno se všemi náležitostmi včetně cen. V té době bude zveřejněn i ceník na našem webu.

Návrh radiátorů

Jaromír Pospíšil
      7.12.2014 12:37


Navrhněte prosím radiátory pro místnosti o velikosti 43m3, 40m3, 53m3 a koupelnový 20m3. Navrhněte i termoventily.

BITHERM       8.12.2014 18:50Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vážený pane Pospíšile, děkujeme Vám za Váš dotaz, který je základním zadáním ve velice strohé formě pro projektanta vytápění. Aby Vaše přání mohlo být naplněno, je zapotřebí zadání rozšířit o mnoho dalších technických a klimatických informací, na základě kterých je možné navrhnout otopná tělesa do jednotlivých interiérů bytu či domu. Jen pro informaci Vám uvedu některé technické normy, na základě kterých se navrhuje a projektuj otopná soustava včetně otopných těles. Jde zejména o ČSN EN 12828+A1 Tepelné soustavy v budovách – Navrhování tepelných soustav s účinností od 1.12. 2014. Další je ČSN EN 12831 Tepelné soustavy v budovách – Výpočet tepelného výkonu a následující ČSN 060220 Tepelné soustavy v budovách – Dynamické stavy. Z uvedených technických norem vyplývá, že návrh otopných těles do soustavy ústředního vytápění vyžaduje obsáhlejší zadání včetně informací o samotné stavbě, která má být vytápěná ke spokojenosti majitele a uživatele. Pokud již máte projekt vytápění s uvedenými tepelnými výkony pro jednotlivé místnosti a stavební výkresová dokumentace je k dispozici, bude možné Vám do příslušných interiérů navrhnout otopná tělesa BITHERM. Pokud nám zašlete tyto podklady na naší adresu, příslušný návrh Vám zpracujeme.

Plechový radiátor

ZDENKA ZELENKOVÁ
      3.12.2014 14:22


PROSÍM MOHLI BY JSTE MI PORADIT JAK VELKÝ RADIÁTOR PLECHOVÝ SI MÁM OPATŘÍT NA 30metrů čtverečních výšce 3,2m, DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ ZELENKOVÁ

BITHERM       4.12.2014 08:28Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den paní Zelenková, děkujeme Vám za Váš dotaz na návrh plechového radiátoru k vytápění prostoru 30 m2 a výšce 3,2 m. Pro návrh vhodného plechového radiátoru do této místnosti bude zapotřebí znát více informací. Vzhledem k tomu, že my nevyrábíme plechové radiátory, bylo by vhodné se obrátit na odbornou firmu ve Vašem místě bydliště a Váš požadavek s ní prokonzultovat. Pokud byste si rozmyslela požadavek plechových radiátorů a dáte přednost interiérovým radiátorům BITHERM, které jsou vyráběné z kvalitních materiálů mědi a hliníku, budete mít příležitost si vybrat ze široké naší nabídky viz web. Design a velikost radiátorů BITHERM lze přizpůsobovat interiérovému designu a požadovanému tepelnému výkonu. Pokud se rozhodnete řešit vytápění místnosti radiátorem BITHERM, rádi Vám nabídneme pomoc a podporu při jeho návrhu a realizaci.

Výkon koupelnových radiátorů

Jiří Rejman
      13.11.2014 22:20


Jiří Rejman

Děkuji za odpověď. Spočítal jsem také potřebný výkon žebříku pro koupelnu a na WC. V koupelně potřebuji těleso o výkonu 430W. Občas tam budeme sušit ručníky, a tak bych výkon tělesa naddimenzoval. Domníváte se, že výkon 554W bude dostatečný? hledáme dva topné žebříky do koupelny a na WC. Zaujal nás model Delphy v povrchové úpravě broušená ocel. Mohli byste mi prosím zaslat odkaz na fotografii pro představu, jak žebřík s takovou povrchovou úpravou vypadá?

Dobrý den,

BITHERM       14.11.2014 13:37Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den pane Rejmane, děkujeme Vám za dotaz na trubkový koupelnový radiátor Delphy v nerezovém provedení s povrchovou kartáčovanou úpravou. Z Vašeho dotazu usuzuji, že radiátor bude připojený pouze na rozvod teplovodní otopné soustavy bez elektrické topné tyče. S Vaší úvahou naddimenzování výkonu radiátoru můžeme jen souhlasit, pouze by bylo vhodné ještě zvážit možnost realizace kombinovaného provozu s elektrickým topným tělesem, které je využívané v období, kdy teplovodní otopná soustava není v provozu, například v létě. Obrázky radiátorů Delphy naleznete na následujícím odkazu https://www.top-radiatory.cz/top-radiatory/eshop/5-1-Koupelnova-otopna-telesa/162-2-DELPHY/5/2211-DELPHY-600-x-1220-mm .

Poddimenzovaný radiátor

Josef Zdražil
      12.11.2014 09:06


Dobrý den, používám Váš výrobek elektrický žebřík CS1ER o rozměru 79x48 cm. Otopné těleso 05E 200w společně s termostatem. Nabíhání je velmi pomalé. Mám za to, že otopné těleso je poddimenzované. Mohu jej nahradit výkonnějším pouze s přívodní sňůrou a napojit na stávající termostat? Děkuji za odpověď.

BITHERM       12.11.2014 21:46Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den pane Zdražile, Vámi zakoupený elektrický koupelnový radiátor CS1ER o rozměru 48 x 79 cm je vybavený elektrickým topným tělesem o příkonu 200 W z následujících důvodů. Elektrické koupelnové radiátory jsou určené z hlediska použití především do koupelen k dosoušení použitých ručníků po koupeli a zároveň jsou také využívané k temperování nebo vytápění koupelny. Tyto dvě funkce elektrického zdroje tepla musí splňovat provozní a bezpečnostní požadavky, které vychází z technických a bezpečnostních předpisů zejména technických norem vztahujících se na elektrické spotřebiče pro domácnost a podobné účely se zvláštními požadavky na topidla pro vytápění místností a na sušiče prádla a ručníků. Předpis krom dalších požadavků stanovuje limity na oteplení při zakrytí radiátoru, respektive sušáku, čtyřmi vrstvami textilie, při kterých nesmí být za provozu překročena příslušná hladina oteplení. Tomu odpovídá u Vašeho radiátoru (sušáku) hodnota elektrického příkonu 200 W. Pokud však Váš radiátor nebude využíván k sušení textilií a bude pouze používaný k vytápění, lze jej vybavit vyšším elektrickým příkonem. Ten však musí splňovat požadavky stanovené pro elektrická topidla pro vytápění místností. V tomto případě musí být radiátor mimo jiné opatřen výstražným štítkem „NEZAKRÝVAT“. Pokud se rozhodnete používat Váš radiátor pouze k vytápění, můžete se na nás obrátit a příslušnou úpravu na radiátoru včetně úpravy návodu k obsluze a úkonů souvisejících bychom Vám na základě Vaší objednávky provedli.

Montážní úchyty BITHERM

Jana Procházková
      5.11.2014 07:46


J. Procházková

Děkuji

Dobrý den, zakoupila jsem si koupelnové těleso Bitherm Valer, provedení 1, ale bohužel jeho součástí nejsou speciální úchyty na montáž na stěnu. Dají se u Vás zakoupit? Popřípadě za jakou cenu?

BITHERM       5.11.2014 18:29Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den paní Procházková, designová otopná tělesa BITHERM dodáváme vždy s montážními konzolami. Vámi zakoupené otopné těleso BITHERM Valer mělo při expedici od nás přibalené montážní konzole BITHERM 1. Pokud jste v přepravním obalu nenalezla přibalenou sadu s konzolami, předpokládám, že otopné těleso jste zakoupila v obchodní síti, kde mohlo dojít při rozbalení a prezentaci tělesa ke ztrátě těchto konzol. Je nám to velice líto, že s naším výrobkem máte tuto komplikaci a nepříjemnou starost. Rádi Vám nabídneme pomoc a potřebné konzole Vám zašleme obratem po obdržení Vaší objednávky. Cena sady montážních konzol BITHERM 1 s označením MKB1 je 145,- Kč včetně DPH + poštovné. Také Vám můžeme nabídnout konzole pro Vaše otopné těleso BITHERM Valer v design provedení. Sadu těchto konzol bychom Vám zaslali také obratem po obdržení Vaší objednávky. Nejprve bychom Vám však zaslali na Váš e-mail nabídku s vyobrazením a návod pro montáž. Budeme se těšit na Vaše rozhodnutí a objednávku adresovanou na naší společnost na e-mail info@bitherm.cz .

Příkon topné tyče

Petr Lukašík
      24.10.2014 16:01


Děkuji za odpověď, Petr

Dobrý den, mám žebříkový radiátor s rozměry 750x1600mm a chtěl bych použít topnou tyč, aby radiátor hřál cca. 40-50°. Zbytek bytu je vyhřívané podlahovým topením. Kolika wattovou topnou tyč bych měl použít? (bez termostatu)

BITHERM       25.10.2014 15:57Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den, z Vašeho dotazu není zřejmé jaký tepelný výkon má Váš tzv. žebříkový radiátor 750 x 1600 mm při zapojení na ústřední vytápění při ΔT 50K a jaký je jeho teplotní exponent n[-]. Tyto parametry Vašeho radiátoru jsou potřebné znát k přepočtu tepelného výkonu na Vámi požadovanou teplotu 40-50 °C tj. střední teplota radiátoru 45 °C. Pokud znáte typ Vašeho radiátoru a jeho výrobce, můžeme si tyto údaje najít na internetu a přepočet na požadovaný výkon, respektive příkon elektrického topného tělesa bychom Vám provedli. Předpokládám, že radiátor bude zapojený v soustavě ústředního vytápění a elektrické těleso bude jako doplňující zdroj vytápění nebo sušení ručníků pro období mimo topnou sezónu. Pokud však uvažujete Váš radiátor použít jako samostatný elektrický zdroj pro vytápění nebo sušení ručníků, doporučil bych Vám obrátit se na specializovanou odbornou firmu nebo můžeme tuto kvalifikovanou odbornou službu pro Vás provést my, pokud se na nás obrátíte. Váš trubkový radiátor je rozměrově podobný námi dodávanému koupelnovému otopnému tělesu na trh BK 750/1650. Pokud máte toto koupelnové otopné těleso, splňovalo by Váš požadavek elektrické topné těleso EL.05 E o příkonu max. 600 W při provozování v místnosti s okolní teplotou 20 °C. Pokud však bude provozováno v koupelně, kde je teplota okolí cca 24 °C, doporučil bych Vám použít elektrické topné těleso o příkonu max. 500 W. Pokud se rozhodnete elektrické těleso EL.05 E pořídit do svého radiátoru, můžete si jej objednat na dobírku přímo u nás přes objednávkový formulář viz https://www.elvl.cz/webcz/produkty/prislusenstvi/el05e/nakup.php. Děkujeme Vám za Váš dotaz a věříme, že naše informace Vám pomohou k Vašemu rozhodnutí, které bude zajisté správné a přispěje Vaší spokojenosti při užívání Vašeho koupelnového radiátoru.

Časovač

Michal Podhradsky
      6.10.2014 10:22


Dobry den, rad bych se zeptal, jestli koupelnova otopna telesa BK nabizite krome termostatu i ve variante s casovacem. Dekuji! M.Podhradsky

BITHERM       6.10.2014 10:40Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den pane Podhradský, odpověď Vám byla odeslaná dnes 6.10.2014 10:12.

Časovač

Michal Podhradsky
      5.10.2014 16:13


Dobry den, rad bych se zeptal, jestli koupelnova otopna telesa BK nabizite krome termostatu i ve variante s casovacem. Dekuji! M.Podhradsky

BITHERM       6.10.2014 10:12Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den pane Podhradský, otopná tělesa BK jsou určena pro zapojení do teplovodní otopné soustavy ústředního vytápění nebo je lze zapojit v kombinaci s elektrickým topným tělesem do kombinovaného provozu ústředního vytápění a elektrického vytápění. Elektrické topné těleso může být opatřené různými regulátory prostorové teploty nebo teploty vody v radiátoru a doplněné časovačem funkce sušení. Pokud máte na mysli samostatný elektrický koupelnový radiátor BK.... , pak máte možnost si vybrat z následující nabídky BK.E, BK.ES, BK.ER, BK.ERK a BK.EI. Provedení radiátorů BK.ER a BK.ERK mají elektronické regulátory vybavené také časovačem programu sušení. Elektrický radiátor při zpuštění této funkce je v provozu při plném výkonu po dobu dvou hodin. Po ukončení programu přechází regulátor do původního nastavení prostorové teploty. Bližší informace ke koupelnovým radiátorům získáte na těchto našich internetových stránkách v sekci produkty – koupelnové elektrické radiátory nebo na odkazu v prezentaci file:///C:/Users/Lapacek/AppData/Local/Microsoft/Windows/prezentace%5B1%5D.ppt,Snímek 101. Věřím, že v této naší široké nabídce naleznete pro Vás ten nejvhodnější radiátor, který bude splňovat Vaše představy a požadavky na jeho provoz a užívání.

Termostat

Libuše Hodinová
      3.10.2014 14:00


Dobrý den,v roce 2000 jsme dělali nové topení a k radiátorům nám byl namontován programovatelný elektronický termostat HP-510,který po výměně baterek nemůžeme nastartovat.Měla bych dotaz zda je tento termostat ještě dostupný a nebo musíme pořídit nový a kam bychom se měli obrátit.Děkuji L.Hodinová

BITHERM       4.10.2014 10:02Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den paní Hodinová, Váš dotaz na elektronický termostat HP-510 jsme přesměrovali na společnost Eurosat CS viz odkaz https://www.eurosat.cz/2638-hp-510.html. Tento specializovaný velkoobchod má Váš typ regulátoru ve své nabídce a poskytuje k němu i poradenský servis. Věříme, že Vám vyjdou vstříc a komplikaci s regulátorem Vám pomohou vyřešit.

Elektrické otopné těleso

Benedikt
      12.9.2014 15:15


Dobrý den, potýkám se s problémem spotřeby elektřiny z FVE. Poptávám otopné těleso s ohřevem elektro, ale nutné 3 fáze (380). Děkuji

BITHERM       16.9.2014 21:39Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den pane Benedikte, děkujeme Vám za vstup do naší poradny, ve které poskytujeme našim zákazníkům, široké veřejnosti a našim potencionálním zákazníkům informace z oblasti vytápění a technického zařízení pro vytápění. Jelikož tato oblast vytápění je velice široká, počínaje zdrojem tepla a končící technickým zařízením sdílejícím teplo do vytápěného prostoru, je důležité při řešení dané záležitosti blíže specifikovat zadání. Na Váš dotaz na elektrické topné těleso 380 V s připojením na 3 fáze lze nalézt mnoho řešení. Z naší nabídky vyráběných a dodávaných elektrických topných těles Váš požadavek bohužel nesplňuje žádné. Pokud by se jednalo o elektrické topné těleso pro ohřev kapaliny v nádrži, můžeme Vám nabídnout a vyrobit dle Vašeho konkrétního zadání elektrické těleso atypické, které by vyhovělo Vašim požadavkům. Záleží však na Vás, zda dáte přednost standardnímu komerčnímu výrobku na trhu, které se Vašim požadavkům na elektrické topné těleso přibližuje nebo nákladnějšímu tělesu vyrobenému na zakázku. Děkujeme Vám za Váš dotaz a budeme očekávat Vaše rozhodnutí.

Středové připojení radiátoru

Jiri Svoboda
      29.7.2014 18:42


JS

Dekuji,

Dobry den, lze prosim Equuss vyrobit se spodnim stredovym pripojenim 50mm?

BITHERM       30.7.2014 09:42


Dobrý den, nerezový koupelnový radiátor EGUUS je možné pro Vás na zakázku vyrobit i se spodním středovým připojením o rozteči připojovacích hrdel 50 mm. K ceně radiátoru a přepravy je v tomto případě středového připojení účtován příplatek 960,- Kč. Děkujeme Vám za Váš dotaz na koupelnový radiátor a budeme se těšit na Vaší objednávku.

Radiátor na chalupu

Nevyplněno
      15.7.2014 11:21


Jaký je prosím rozdíl mezi regulátorem (a jejich typy) a spínačem?

Mohli by jste mi prosím poradit / doporučit elektrický koupelnový radiátor na chalupu? Díval jsem se, že radiátory jsou napuštěny nemrz. směsí do -7 stupňů celzia. Existují i radiátory, které snesou i nižší teploty? Naše představy: nemrznoucí do co nejnižších teplot (chalupa se v zimě vytápí jenom příležitostně),elektrický - na klasickou elektrickou zásuvku, dostatečně dlouhý kabel k napájení - zásuvka není u podlahy, ale ve výšce přibližně 120 cm.

Omlouvám se, dotaz se uložil zpřeházený a duplikovaně. Raději zopakuji:

BITHERM       16.7.2014 12:38Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den pane Žoldoši, elektronické regulátory u elektrických koupelnových radiátorů v provedení …ER a …ERK se od sebe liší konstrukčním provedením a to u radiátorů …ER jsou umístěné na konci přívodního kabelu radiátoru namísto síťové připojovací vidlice do zásuvky. Regulátor je vybavený síťovou vidlicí UNISCHUKO a jeho funkce regulace a ovládání je shodná s elektronickým regulátorem u koupelnových radiátorů …ERK. Jedná se o regulaci prostorové teploty od +5 do +30 °C, dále jsou vybaveny programem sušení, který představuje provoz radiátoru na plný výkon po dobu dvou hodin. Tento sušící cyklus se dá přerušit opětovným stisknutím tlačítka a regulátor přejde do původního nastavení regulace vytápění. Dále je regulátor vybaven síťovým vypínačem, který slouží k odpojení radiátoru z provozu. Regulátor má krytí IP 20 a lze jej používat v koupelně mimo zóny 0, 1 a 2, to znamená, že jej lze umístit do síťové zásuvky, která je vzdálena od vnější hrany vany alespoň 60 cm. Regulátor …ERK u koupelnového radiátoru je nainstalovaný přímo na radiátoru a umožňuje umístění na pravou stranu radiátoru nebo na levou stranu radiátoru. Regulátor má krytí IP 44 a lze jej umístit do zóny 2 v koupelně tj. prostor sousedící s vanou. Délka kabelu u radiátoru …ER je 1,5 m a u radiátoru …ERK je 1,2 m. Pokud budete požadovat radiátor …ERK připojit do síťové zásuvky, můžeme Vám na přívodní šňůru nainstalovat vidlici 230 V. Pokud budete požadovat delší přívodní kabel, můžeme Vám jej k radiátoru nainstalovat. Radiátor lze naplnit nemrznoucí směsí na nižší teplota. Pokud budete požadovat do -20 °C, je to možné, pouze cena radiátoru se navýší o rozdíl ceny této náplně. Kompletní informace k elektrickému koupelnovému radiátoru, který si vyberete, získáte na našem webu, kde máte možnost si stáhnout i příslušný návod k obsluze. Pokud budete požadovat další informace, které na webu nejsou k dispozici, můžete se na nás obrátit telefonicky nebo e-mailem na info@bitherm.cz .

Radiátor na chalupu

Petr Žoldoš
      15.7.2014 11:17


Mockrát děkuji.

Jaký je prosím rozdíl mezi regulátorem (a jejich typy) a spínačem? dostatečně dlouhý kabel k napájení - zásuvka není u podlahy, ale ve výšce přibližně 120 cm - elektrický - na klasickou elektrickou zásuvku - nemrznoucí do co nejnižších teplot (chalupa se v zimě vytápí jenom příležitostně) Naše představy: mohli by jste mi prosím poradit / doporučit elektrický koupelnový radiátor na chalupu? Díval jsem se, že radiátory jsou napuštěny nemrz. směsí do -7 stupňů celzia. Existují i radiátory, které snesou i nižší teploty?

Dobrý den,

Nastavení teploty u termostatu

Marek Matoušek
      12.5.2014 22:08


Dobrý den, mám BKO.ERK 60.132 s termostatem a rád bych věděl jaká je nastavena teplota u každého puntíku na termostatu? (taky jste tam mohli mohli dát čísla)

BITHERM       13.5.2014 09:23Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den, pane Matoušku,
Váš dotaz na konkrétní teploty nastavené a regulované u jednotlivých symbolů (puntíků) u elektronického regulátoru prostorové teploty, kterým je vybavený Váš elektrický koupelnový radiátor BKO.ERK 60.132, byl i námi kladenou otázkou při vývoji a grafickém zpracování návrhu elektronického regulátoru. Ze široké nabídky možností řešení označení poloh nastavené teploty jsme nakonec zvolili tu, kterou máte na Vašem regulátoru u elektrického radiátoru. Důvody, které nás k tomuto rozhodnutí vedly, jsou z našeho pohledu založeny na racionální úvaze a praktické zkušenosti získané užíváním různých regulací a regulátorů. Pro obhajobu našeho rozhodnutí uvedu alespoň jeden důvod, který nás vedl použít k označení nastavené teploty Vámi zmiňované puntíky.
Radiátor je v koupelně umístěn vždy tak, že regulátor je dole v blízkosti podlahy a pro jeho obsluhu je nezbytné se ohnout a v této poloze provést příslušný úkon tj. regulátor zapnout, vypnout, nastavit teplotu, snížit nebo zvýšit teplotu, případně zapnout sušící cyklus nebo jej vypnout. Takto blízko umístěný regulátor u podlahy nereguluje střední teplotu místnosti, ale teplotu, která se nachází v bezprostřední blízkosti podlahy. V praxi bývá regulace ovlivněna chladným povrchem podlahy nebo u podlahového vytápění zase naopak sálavým teplem vyzařovaným z povrchu podlahy. Tento ovlivňující faktor nastavení regulátoru do polohy, který nám nabídne a zajistí požadovanou tepelnou pohodu v místnosti není stabilní a z tohoto důvodu číselná hodnota uvedená na kolečku regulátoru nebude vždy odpovídat střední teplotě, kterou pociťujeme ve výšce 1 až 1,5 m nad podlahou. Z tohoto důvodu u regulátoru se jeví vhodné nastavovat teplotu vždy na základě informace získané pootáčením kolečka směrem ke zvýšení nebo snížení teploty ve spojení se světelnou indikací skutečného stavu teploty a požadované teploty v místnosti.
K Vašemu konkrétnímu dotazu přikládám obrázek regulačního kolečka s vyznačenými teplotami regulovanými elektronickým regulátorem a snímanými v místě umístěného regulátoru.

Kapalina do koupelnového radiátoru

Daniel Kulhánek
      30.4.2014 13:20


Dobrý den, prosím o informaci, jaká náplň je vhodná do koupelnových elektrických radiátorů (žebříky)s topnou tyčí.

BITHERM       2.5.2014 12:36Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den, pane Kulhánku, obdobně jako u předchozí odpovědi na dotaz pana Matouška, Vám bohužel nemůžeme poskytnout na Váš dotaz uspokojivou odpověď. Z pohledu uživatele koupelnového trubkového otopného tělesa zapojeného v soustavě ústředního vytápění, jeho možného zapojení v kombinovaném provozu s elektrickým topným tělesem a také následné provozování samotného elektrického koupelnového radiátoru, se jeví tato záležitost jako nenáročná, pokud se však nezačneme zabývat technikou a zejména fyzikou trochu hlouběji. Pane Kulhánku, pokud budete mít zájem o naše služby, můžete nás kontaktovat na naší emailové adrese info@bitherm.cz .

Kapalina do koupelnového radiátoru

JIŘÍ MATOUŠEK
      21.4.2014 16:30


mám doma žebříkový koupelnový radiátor a chtěl bych do něho nainstalovat elektrickou topnou tyč 300 W s termostatem, tak bych tento radiátor byl jen na elektriku. Jakou kapalinu mám do něho nalít a kolik, kdyř rozměry jsou 730x600 mm? Děkuji za informaci Jiří Matoušek

Dobrý den,

BITHERM       2.5.2014 12:15Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den, pane Matoušku, k Vašemu dotazu Vám nemůžeme poskytnout uspokojivou odpověď, která by měla být ve své podstatě návodem na výrobu elektrického koupelnového radiátoru s funkcí topidla a sušáku ručníků. Koupelnový trubkový radiátor, který vlastníte, respektive otopné těleso viz ČSN EN 442-1 a normy souvisící, je výrobkem, na který se vztahuje jiná právní legislativa než na elektrický koupelnový radiátor, jehož součástí obvykle jako základ bývá otopné těleso. Váš záměr zkompletovat si doma z běžných komponent zakoupených na trhu elektrický spotřebič Vám nemůže nikdo vyvrátit, pouze tímto konáním vy sám sebe a své blízké okolí vystavujete rizikům, které v případě elektrických zařízení mohou mít nedozírné následky. Odbornou radu, jak elektrické zařízení vyrobit, Vám seriózní výrobní firma neposkytne a ani poskytnout nemůže, protože by za Vámi vyrobený výrobek nesla příslušný podíl odpovědnosti. Pokud chcete bližší informace k této problematice, můžete se s nimi seznámit na https://www.elvl.cz/webcz/podpora/clanek2.php . Jelikož naše společnost se výrobou elektrických koupelnových radiátorů zabývá již od roku 1994, můžeme Vám poskytnout službu a elektrický koupelnový radiátor pro Vás vyrobíme. Pokud o tuto nabídku budete mít zájem, kontaktujte naše obchodní oddělení na emailové adrese info@bitherm.cz .

6 trubek na radiátoru nehřeje

Karla Štulířová
      28.1.2014 11:32


Dobrý den, mám dotaz na elektrický koupelnový žebřík, kdy při plném výkonu nehřeje horních 6 žeber. Nevím zda se elektrické žebříky odvzdušňují nebo musím zavolat servisního technika. Od žebříku nemám návod, protože jsem byt koupila nedávno a žebřík zde byl nový. Děkuji za odpověď. Štulířová

BITHERM       29.1.2014 09:56Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den paní Štulířová, na Váš dotaz nelze podat jednoznačnou odpověď, ale v každém případě se jedná o chybný stav, který je nezbytné řešit. Nejprve je zapotřebí se ujistit, že máte samostatný elektrický koupelnový radiátor s připojením do elektroinstalace, který není také připojen na soustavu ústředního vytápění tj. kombinovaný způsob vytápění elektrické / ústřední.
Pokud se jedná o tento kombinovaný způsob vytápění, je nezbytné provést odvzdušnění radiátoru (žebříku) odvzdušňovacím ventilem, který je umístěný v horní části radiátoru, obvykle na svislém profilu. Odvzdušnění se provádí za klidového stavu soustavy, kdy radiátorem neprotéká teplosměnná kapalina. V topném období lze zajistit vypnutím zdroje tepla a oběhového čerpadla nebo uzavřením termostatického ventilu na přívodu do radiátoru. Zpátečka musí být stále průtočná. Po odvzdušnění radiátoru jej lze dále provozovat. Je také vhodné provádět občasnou kontrolu zavzdušnění radiátoru a následné odvzdušnění zejména při elektrickém provozu vytápění.
Pokud se jedná o samostatný elektrický koupelnový radiátor (žebřík), je zde několik příčin nízké hladiny v radiátoru:
- z radiátoru dochází k pozvolnému úniku kapaliny za jeho provozu. Tuto skutečnost byste poznala snadno, kapalina by se objevila pod radiátorem na podlaze
- při montáži nebo přepravě došlo neodborným zásahem ke snížení hladiny kapaliny v radiátoru
- radiátor byl vyroben neodbornou firmou, která jej naplnila na tuto nízkou hladinu. Radiátor by měl být opatřen výrobním štítkem, na kterém je uveden výrobce nebo jeho značka.
Pokud se jedná o některý z těchto případů, je zapotřebí se obrátit na výrobce elektrického radiátoru nebo odborný servis, který je specializovaný na elektrické koupelnové radiátory. Můžete se také přímo obrátit na naší společnost, která se výrobou elektrických koupelnových radiátorů zabývá. Na plnění radiátorů máme specielní technologii, která zajišťuje vyhřívaný celý povrch radiátoru viz odkaz https://www.bitherm.cz/webcz/download/porovnani.pdf .

Hloubka koupelnového radiátoru

Petr Gerold
      20.1.2014 16:06


Dobrý den,

Děkuji prosím o informaci, jaká je celková hloubka elektrického koupelnového radiátoru BK.ER od zdi.

Petr Gerold

BITHERM       21.1.2014 14:37Odpovědět na email: konstrukce@bitherm.cz

Dobrý den, celková hloubka radiátoru BK.ER od zdi je minimálně 85 mm. Pomocí montážních konzolí může být vzdálenost radiátoru od stěny upravována v rozsahu cca 15 mm (85 - 100 mm).

Starší radiátor méně topí

Vit Svarc
      18.1.2014 20:57


Dobry den, mam 3 roky stary zebrik BKO.ER, ale uz netopi tolik co drive... Nemusi se doplnit nejaka smes, aby byko teplo dobre rozvadeno? Topi hlavne u privodu snury, kde je asi ohrevne teleso. Merakem zjisteno, ze odebira obravdu 600W, ktere jsou uvedeny na stitku....

BITHERM       27.1.2014 09:53Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den, z Vašeho dotazu vyplývá, že radiátor topí s el. příkonem 600 W. Přeměna el. energie v teplo u koupelnového radiátoru je 100%, to znamená, že radiátor po stránce tepelného výkonu je v pořádku. Kontrolu hladiny kapaliny v radiátoru provedete snadno a to tak, že v provozním stavu musí hřát celý povrch radiátoru. Povrchová teplota odpovídá samotížnému proudění kapaliny tj. na straně tělesa a horní část je teplejší než spodní část radiátoru. Pokud došlo k úniku kapaliny, hřál by radiátor pouze do úrovně této hladiny kapaliny v radiátoru. Váš radiátor je vybavený regulátorem prostorové teploty s programem sušení a ten v případě dosažení nastavené prostorové teploty vypíná el. těleso. Zkuste si tuto funkci překontrolovat, případně otestujte i dvouhodinový program sušení. Pokud zjistíte vadu funkce na regulátoru nebo radiátoru, obraťte se na nás, tel. 381 254 215. Naši technici Vám rádi poskytnou technickou podporu nebo servis.

Závada koupelnového radiátoru

Jan But
      4.1.2014 17:09


Jedna se o topný žebřík BK.ER, kde rego signalizuje že má topit, ale těleso netopí

BITHERM       7.1.2014 08:35Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den, omlouváme se Vám, že jsme Váš dotaz neřešili bezprostředně po Vašem záznamu do poradny. Po telefonické konzultaci nelze jednoznačně identifikovat vadu v elektrické části radiátoru po osmiletém provozu, proto je nezbytné radiátor zaslat do servisní opravy. Přepravu do opravy zajišťuje naše firma přepravní společností. Po převzetí radiátoru do opravy a identifikaci vady Vás budeme telefonicky kontaktovat. Poté provedeme opravu a radiátor Vám zašleme k dalšímu používání.

Radiátor nehřeje

Jan But
      4.1.2014 17:07


Dobrý den, Zástrčka s termostatem je zapojena do zásuvky, a červená dioda signalizuje, že termostat funguje a jde do něj proud, ale žebřík bohužel netopí. Chtěl bych vás požádat o doporučení nejbližšího opraváře na tento typ poblíž Dvora Králové nad Labem okr. Trutnov. Máme v koupelně elektrický topný žebřík BK.ER. Děkuji a s pozdravem

Jan But

Odvzdušnění koupelnového radiátoru

Eva
      18.12.2013 10:50


Dobrý den,máme koup.top.těleso-žebřík,na elektřinu,letos nám nehřejí spodní trubky.Dá se těleso odvzdušnit,jako radiátor,nebo je to jiná příčina?Děkuji.Eva

BITHERM       20.12.2013 13:08Odpovědět na email: konstrukce@bitherm.cz

Dobrý den,

tyto radiátory se neodvzdušňují a ani by to tuto příčinu odvzdušnění neodstranilo. Příčinou tohoto jevu je použité topné těleso a plynulá cirkulace kapaliny uvnitř radiátoru, kdy teplá kapalina stoupá vzhůru a studená klesá. Situaci Vámi popisovanou máme zdokumentovanou na adrese https://www.bitherm.cz/webcz/download/porovnani.pdf .

Umístění topné tyče

Jitka Vaněčková
      24.10.2013 09:12


Dobrý den, lze u elektrického radiátoru s termostatem zvolit šňůru s vidlicí vpravo, nebo je standartně pouze vlevo. Úhyty do zdi jsou součástí dodávky?

BITHERM       28.10.2013 11:23


Dobrý den, koupelnové radiátory lze kompletovat s elektrickým tělesem dle přání zákazníka vlevo nebo vpravo. Tento požadavek je zapotřebí uvést v objednávce nebo přímo v našem on-line objednávkovém formuláři např. viz https://www.elvl.cz/koupelnove-radiatory/bk.php v záložce objednávka, kde je kolonka pro vyplnění požadovaného umístění el. tělesa. Montážní konzole, respektive úchyty do zdi jsou součástí dodávky.

Elektrický sušák ručníků Liner

Petra Babinská
      25.9.2013 23:52


Dobrý den, chtela bych si pořídit do malé koupelny el.sušák ručníků liner.e - ale mám dotaz - na stěně mám přípravu elektriky - dráty. Je ale na otopném tělesu nějaký vypínač, aby po zapojení do el.rozvodu nešel radiátor stále? Když není na zásuvku? Díky za info.

BITHERM       29.9.2013 10:51Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Dobrý den, elektrický sušák ručníků LINER v provedení ES má vypínač na síťové vidlici, která se připojuje do zásuvky 230 V stř. V provedení E je bez vidlice a nemá ani síťový vypínač. Tento sušák je určen pro připojení k síti přes instalovaný vypínač nebo časovač do pevné elektroinstalace nebo k instalaci sušáků do skupinové skladby nad sebou. Pokud Vám nevyhovuje ani jedno řešení, bylo by možné na zakázku pro Vás síťový vypínač zabudovat do konstrukce sušáku.

Výměna radiátorů

Alčák
      25.9.2013 23:33


Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda můžeme vyměnit litinové radiátory za plechové. Topíme sporákem WAMSLER K178V s výměníkem o výkonu 22KW. Expanzní nádobu máme otevřenou na půdě. Jde o to, že jsme slyšeli, že pokud snížíme objem vody v radiátorech, zvýšíme teplotu v pokoji a snížíme náklady na topení. Nevím, zda je to pravda v tomto ohledu jsem laik. V obýváku máme 180 cm dlouhý litinový radiátor a v ložnici máme 2 litinové radiátory a celkové délce 160cm + 2 radiátory cca 1m v pokojíčkách. Když zatopíme, máme v pokojích přes zimu kolem 22C ale sporák ukazuje 40-50C a víc se ručička nepohne. Myslím, že je to tím velkým objemem vody. Kdyby se objem snížil, sporák by se vyhřál i na 60C nevím . Moc děkuji za rady.

BITHERM       29.9.2013 10:38Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Vaše problematika vytápění nejspíš opravdu spočívá ve velkém objemu vody v otopné soustavě. Předpokládám při otevřené expanzní nádobě v půdním prostoru, že byla soustava před instalací sporáku WAMSLER K178V samotížná - bez oběhového čerpadla. To by znamenalo, že máte kromě litinových radiátorů o velkém objemu vody, ještě rozvod provedený v trubkách s velkými průměry. Nyní máte u sporáku zařazené oběhové čerpadlo, které tento velký objem vody neustále prohání soustavou. Doporučuji Vám obrátit se na projektanta vytápění nebo profesionálního topenáře, který má zkušenosti se staršími otopnými soustavami. Ten Vám po zjištění skutečného stavu Vašeho vytápění jistě navrhne optimální řešení, které však bude představovat nemalé finanční náklady.

Zámrzná teplota

Jana
      1.7.2013 19:59


hledám vhodný elektrický žebřík s topnou tyčí do koupelny v starém rod.domě, který slouží jen k rekreaci(v koupelně může být v zimě pokles teploty až -10 st.C),který se připojí k el.síti vidlicí.

Dobrý den,

BITHERM       12.7.2013 13:07Odpovědět na email: info@bitherm.cz

Elektrický žebřík s topnou tyčí standardně dodáváme s teplotou tuhnutí -7°C. Není ale problém se dohodnout na teplotě nižší (-10°C, -15°C, -20°C, ...). Ve vašem případě bychom doporučili teplotu -20°C (-15°C) aby byla případná teplotní rezerva. Dále je důležité zvážit užitnou stránku elektrického radiátoru. Pokud by byl používán jako hlavní zdroj tepla v koupelně je za potřebí znát potřebný výkon radiátoru k vytopení koupelny (popř. rozměry koupelny, okna). Pokud je plánován radiátor používat jen na dosoušení ručníků můžeme Vám doporučit radiátory typu BK.ER (rovný), BKO.ER (zaoblený) s regulátorem s programem sušení, který je se síťovou zástrčkou. Optimální rozměry radiátoru na sušení ručníků jsou 60x132cm , 75x 132cm, 60x164cm. Záleží také na dispozičních podmínkách ve Vaší koupelně. Kompletní seznam rozměrů ZDE. Dále můžeme nabídnout radiátor typu BK.ES, BKO.ES se síťovou vidlicí opatřenou vypínačem. Doporučené radiátory mají bílou barvu, v nabídce máme, ale i další povrchové upravy chrom, nerez, vlastní barevné provedení, antracit, ....

Radiátor do malé koupelny

Nevyplněno
      27.3.2013 15:08


Dobrý den,prosím o radu jaký nejlépe zvolit radiátor do koupelny, která není příliš velká? Podle čeho jste vybírali a od jakého výrobce. My bychom chtěli kvalitu, ale jak se říká i za rozumnou cenu. Předem díky za případné rady či názory.

Pavel       19.4.2013 8:17


Pokud jde o koupelnový trubkový radiátor a kvalita je přednější před cenou volte PMH nebo Anima a koupit lze dobře zde na shopu https://www.top-radiatory.cz/top-radiatory/eshop/5-1-Koupelnova-otopna-telesa zde maji v nabídce radiátory obou výrobců.

Roman       3.6.2013 14:56


Jde o to zda to má být radiátor zapojený do topného systému nebo samostatný radiátor s elektrickou topnou tyčí. Pokud je koupelna malá doporučoval bych spíš samostaný radiátor s topnou tyčí takzvaný žebřík do koupelny.

Zkušenosti s radiátory BITHERM

Pavel
      19.3.2013 9:50


Dobrý den. Máme před sebou rozhodnutí o výběru otopných těles do našeho nového rodiného domku. Topenářská firma doporučuje radiátory z BITHERM. Prosím o radu a případnou zkušenost s těmito radiátory. Díky Pavel

Michala       5.4.2013 10:57


Ahoj všem, kdo se chystají vyměnit celou topnou soustavu. Na podzim jsme vyměnili staré litinové radiátory za nové od české firmy ELVL a jsme velice spokojeni. Kdo se chystá např. letos měnit radiátory, tak vám doporučuji se podívat na www.elvl.cz a není co řešit. Tyto radiátory vám vydrží dlouho protože jsou z mědi a hliníku. Mají mnoho designových typů, obsáhnou barevně bohatou nabídku. Musím se pochlubit,že nemáme jenom klasiku -tedy bílé, ale také dva barevné kusy - vypadáji dobře. Ahoj Míša

Ivan       10.4.2013 17:21


Nedávno jsme si tyto radiátory Bitherm pořídill. Zatím nemáme žádnou zkušenost v topné sezóně,ale snad bude krásné teplíčko. Navíc mají velký výběr. Už to opravdu nejsou ty reznoucí plechové příšernosti . Máme z nich velkou radost.V celkovém pohledu na interiér nevypadají věru zle. Můžu zatím doporučit.

Autor: Blanka       12.4.2013 11:04


Myslím, že dnešní radiátory už jsou dobré skoro všechny. I když mi máme v paneláku staré a nestěžujeme me si a to už to je přes dvacet let. Dneska je to také i o designu. Kvality a design je teď bráno za samozřejmost.

   

logo BITHERM
©2022 Bitherm
Všechna práva vyhrazena
Adresa
ELVL s.r.o.
Průmyslová 631
391 02 Sezimovo Ústí II
Tel. / email
tel. +420 381 254 215
fax: +420 381 254 215
e-mail: info@bitherm.cz
Web
www.elvl.cz
www.bitherm.cz
ESHOP www.top-radiatory.cz
facebook ELVL
Pro anonymní měření návštěvnosti používáme cookies podle našich podmínek ochrany soukromí.